Neschopenka - ano nebo ne?

24.8.20 13:29

Neschopenka ano nebo ne?

Zdravím ???? docela dlouho jsme se s přítelem snažili o miminko. Nakonec se povedlo a jsem v 7tt. Nicméně pracuji ve fabrice na 3 směny kde se nevyhnu taháním těžkého. Ted mi navíc začalo zvracení a parťačka mě musela poslat několikrát domů s doporučením ať si zajdu vyřídit neschopenku jelikož mě není kam přeřadit a nejde aby mě několikrát za směnu chodila střídat kvůli nevolnostem.Ke komu pro neschopenku? obvodacka nebo gynekolog? Marodila jsem jen jednou po operaci tak vůbec netuším jak to chodí. Děkuji za rady ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1171
24.8.20 13:31

Pokud tě nemá kam přeřadit a tvá práce je pro těhotnou nevhodná máš nárok zůstat doma za 100% platu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
24.8.20 13:34

@Zdeňka 89 a ještě dodám, že neschopenka se dává jen když máš zdravotní problém, se kterým musíš marodit doma. Normálni stavy při těhotenství se do toho nepočítají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17062
@Mia25 píše:
Pokud tě nemá kam přeřadit a tvá práce je pro těhotnou nevhodná máš nárok zůstat doma za 100% platu…

Ona ale musí opouštět pracoviště kvůli nevolnostem, nezvládá práci. Překážka je tedy na její straně a měla by jít na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Mia25 to vím ale dopadla bych tak že mě nechají doma za 60% s tím že pro " mě není práce " a takhle to u nás běžně chodí. To je pro mě výhodnější ta neschopenka kde mi nespadne průměr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
24.8.20 13:35
@Mia25 píše:
Pokud tě nemá kam přeřadit a tvá práce je pro těhotnou nevhodná máš nárok zůstat doma za 100% platu…

Presne tak. Zadnou neschopenku a at te nechaj doma!!!
U nas ve fabrice kazdou tehotnou prerazuji na gauc do jidelny, kde si muze cist a od 7 mesice zustava doma za 100% platu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19033
24.8.20 13:35

Na neschopenku bych sla leda v pripade, ze bys fakt byla celodenne s hlavou v míse. Ze te nemaji kam preradit je jejich problém, v takovem pripade te musi nechat doma za 100% platu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
24.8.20 13:36

@Janli Ale to není zdravotní problém, překážka je na straně zaměstnavatele, že ji neumožní takové podmínky, aby mohla práci vykonávat i jako těhotná. Nevolnost k těhotenství patří to není nemoc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
24.8.20 13:37
@Zdeňka 89 píše:
@Mia25 to vím ale dopadla bych tak že mě nechají doma za 60% s tím že pro " mě není práce " a takhle to u nás běžně chodí. To je pro mě výhodnější ta neschopenka kde mi nespadne průměr…

To nemuzou. Mas narok na 100% a ze nemaj praci? Jejich smula

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
24.8.20 13:38

@Zdeňka 89 jako pokud toužíš mít 7 měsíců omezené vycházky, tak někteří gynekologové jsou ochotní ti tu neschopenku napsat no. Díkbohu většina ti ji napíše jen když máš opravdový problém. Obvoďák ti ji pravděpodobně nenapíše, musel by sepsat nějakou vymyšlenou diagnózu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17062
24.8.20 13:41
@Mia25 píše:
@Janli Ale to není zdravotní problém, překážka je na straně zaměstnavatele, že ji neumožní takové podmínky, aby mohla práci vykonávat i jako těhotná. Nevolnost k těhotenství patří to není nemoc…

To se pleteš. To by jsi mohla říct, že k těhotenství patří i zkracování čípku a klidový režim a chtěla po zaměstnavateli, aby jí dovolil v práci ležet. Buď může pracovat a pak ať řeší vhodná/nevhodná práce nebo má těhotenské problémy a pak si má vzít dočasně neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73315
24.8.20 13:44
@Mia25 píše:
@Janli Ale to není zdravotní problém, překážka je na straně zaměstnavatele, že ji neumožní takové podmínky, aby mohla práci vykonávat i jako těhotná. Nevolnost k těhotenství patří to není nemoc…

Nevolnost k těhotenství nepatří, nevolnost v intenzitě, že běhá zvracet je normální zdravotní problém, k těhotenství patří to, že má člověk „žaludek na vodě“ ale je s tím schopen fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
24.8.20 13:47
@Mia25 píše:

Já bych dočasnou nevolnost řešila dočasnou neschopenkou. Pak se jí ve 2.trimestru udělá dobře a bude kvůli tomu sedět doma s vycházkami?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1171
24.8.20 13:48

@j.a.n.i1 @Janli no dobře, já mám od dokotra jiné informace, hádat se s váma dámy nebudu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73315
24.8.20 13:50
@P4ja píše:
Já bych dočasnou nevolnost řešila dočasnou neschopenkou. Pak se jí ve 2.trimestru udělá dobře a bude kvůli tomu sedět doma s vycházkami?? :nevim:

Souhlas, tohle je správné řešení. Plus tedy zajistit v práci to, že nesmí dělat ve vynuceném tempu a pohlídat váhu břemen, i když co si budeme povídat, ona je vyšší, než co je většina těhotných ochotno nosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama