Neschopenka a proplacení peněz

Anonymní
7.9.21 15:27

Neschopenka - proplacení peněz.

Dobrý den, mám trochu komplikovaný dotaz. Od 31.8. 2021 jsem na pracovní neschopnosti a dnes mi volala účetní, která teď dělá výplatu za srpen, že nedostanu tento den proplaceny, protože nemá od lékařky lístek na peníze, ale neschopnost je zcela v pořádku i dle OSSZ. U Mudr mi sestřička řekla, že se nemám strachovat, paní doktorka je zasílá koncem měsíce. V práci mi vyhrožují, že nedostanu peníze ani za září…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32734
7.9.21 15:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám trochu komplikovaný dotaz. Od 31.8. 2021 jsem na pracovní neschopnosti a dnes mi volala účetní, která teď dělá výplatu za srpen, že nedostanu tento den proplaceny, protože nemá od lékařky lístek na peníze, ale neschopnost je zcela v pořádku i dle OSSZ. U Mudr mi sestřička řekla, že se nemám strachovat, paní doktorka je zasílá koncem měsíce. V práci mi vyhrožují, že nedostanu peníze ani za září…

Tak pokud posle doktotka pošle na konci zari listek na penize, neni duvod, aby to neproplatili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
7.9.21 15:43

Zdravím, lístek na peníze posílá lékař vždy na konci měsíce od doby, co jsou eneschopenky (dříve se musel do práce nosit). Pokud sestřička říká, že doktorka lístek poslala, tak je chyba někde u zaměstnavatele. Vyhrožovat, že nebude proplacena neschopenka za září už na začátku měsíce je trochu mimo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 15:55

@wendelina30 Sestřička mi říkala, že jej paní Mudr posílá spíš na konci měsíce…ale v práci posílá výplaty teď a nenechá si to vysvětlit…

• Citovat
  • Nahlásit
32734
7.9.21 15:59
@Anonymní píše:
@wendelina30 Sestřička mi říkala, že jej paní Mudr posílá spíš na konci měsíce…ale v práci posílá výplaty teď a nenechá si to vysvětlit…

No vždyť, na konci mesice poslala srpnové, mozna den před tvoji neschpenkou, tekze tvuj treba ne, protože ta neschopenka byla čerstvá. Ucetni taky dela srpen. Dalsi listky doktotka vystavi na konci zari. Ten bude mit ucetni k dispozici, kdyz bude delat vyplatu za září

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 17:07

@vokishka Akorát účetní by to mohla pochopit a nevyhrozovat mi. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
32734
7.9.21 17:35
@Anonymní píše:
@vokishka Akorát účetní by to mohla pochopit a nevyhrozovat mi. :zed:

no nechápu jí, co jí přelítlo přes nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4515
7.9.21 20:51

To je nějaká blbost. Za prvních 14 vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel. První „lístek na peníze“ se posílá 14 den pracovní neschopnosti a pak jedenkrát měsíčně. Jestli je to v prostředku měsíce nebo na konci je jedno. Pouze lidi v exekuci to musí mít poslané poslední den v měsíci. Taky nevystavuji lístek na peníze pokud vystavuji koncem měsíce neschopenku. Krom jedné firmy s tím nikdo problém nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
7.9.21 21:16

Měla jsem to úplné stejně. Doktorka lístek posílala znovu a vše se ještě ten den doplatili. Řekla, že se občas stane chyba v přenosu dat. Lístek posílá na konci měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat