Neschopenka X karanténa

Anonymní
4.2.21 07:27

Neschopenka X karantena

Zdravím,
Je nějaký rozdíl mezi karanténou a neschopenkou? Může se exekutor dostat k adrese, kterou uvedu v neschopence?
Díky za info, prosím Anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1679
4.2.21 07:43

Ahoj myslím si že určitě.. Když si tě exekutor bude chtít najít najde si tě tomu se nevyhnes 👀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29235
4.2.21 08:03

Tak karanténa je vlastně neschopenka. Jen ta neschopenka bude mít místo kodu nemoci kod karantény, předpokládám teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 08:18

Ah, ok díky. A můžou se k údajům nějak dostat.? Jde o to, že splacim každý měsíc, už mám víc jak polovinu za sebou. Ale mám strach, kdyby se k adrese dostali. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
17415
4.2.21 08:32
@Anonymní píše:
Ah, ok díky. A můžou se k údajům nějak dostat.? Jde o to, že splacim každý měsíc, už mám víc jak polovinu za sebou. Ale mám strach, kdyby se k adrese dostali. Děkuji

A ty marodíš někde jinde, než kde máš normálně vedené bydliště?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
4.2.21 08:47

No já nevím, ale myslím, že někdy od 2018/19 je zaměstnavatel povinen dát exekutorům veškeré info, které o vás má. Včetně přechodného bydliště atd.
Tady asi nebude rozdíl mezi neschopenkou x karanténou. K oběma informacím se exekutor může dostat ať už přes socku nebo přes zaměstnavatele.
Spíš záleží, jakou tam máte adresu. Nemusí se shodovat s trvalým bydlištěm - člověk si může vybrat, kde bude marodit. Takže pokud máte trvalé bydliště někde na úřadě, tak by vám to teoreticky mělo být jedno, jestli se k tomu někdo dostane, protože na takové přechodné adrese by neměli zabavovat věci, jelikož nic nemusí být vaše.
Ale jistá si tím nejsem, to je lepší prověřit z nějakých kvalitních zdrojů. Třeba zavolat do nějaké právní poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
4.2.21 09:19

@LilyJane exekutor zbavuje věci tam, kde dlužník skutečně bydlí. Adresa trvalého pobytu(obzvlášť na úřadě ho nezajímá). Stačí svědectví sousedů, že tam bydlí. Přijde, oblepi a přítel bude muset dokazovat, že jsou věci jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
4.2.21 09:38
@Anonymní píše:
Ah, ok díky. A můžou se k údajům nějak dostat.? Jde o to, že splacim každý měsíc, už mám víc jak polovinu za sebou. Ale mám strach, kdyby se k adrese dostali. Děkuji

Z nemocenské se také strhává na exekuci (zvlášť pokud to jde přes socialku, tedy jsi nemocná déle jak 14 dní). Takže si myslím, že sociálka s exekutorem taky nějak komunikuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 09:59

To je pravda. Takže prostě doufat, nebo nedat adresu.. Ok, každopádně děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1602
4.2.21 10:36

@karkarka To je pravda, na to jsem vůbec nepomyslela. Prostě před exekutorem se člověk neschová nijak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14950
4.2.21 19:46
@Anonymní píše:

Na neschopenku musíš vždy udat adresu, kde budeš stonat a budeš tam k zastižení. Jinak přijdeš o peníze, kdyby přišla kontrola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
5.2.21 07:12
@Anonymní píše:

Adresu na neschopenku dát musíš. A musí to být adresa kde budeš až ti přijde kontrola k zastižení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat