Partner s bechterevem

Anonymní
3.2.21 22:29

Partner s bechterevem

Prosím je zde někdo, kdo má osobní zkušenost s bechterevovou chorobou? Jak člověk s touto diagnózou denně funguje? S dětmi, v domácnosti? Vaření, úklid, procházky s dětmi, sex, nákupy. Jak fungujete v práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.2.21 23:16

Můj manžel (32 let) toto onemocnění má, trpěl bolestmi zad a jednoho z doktoru konečně napadlo udělat mu i toto vyšetření. Pobolivaji ho zada, ale koho ne, když by trávil 10hodin denně sezenim u počítače? Ale snaží se pravidelně cvičit, rozhybavat to, aby netuhnul. Je to dost individuální, u manžela by to nikdo nepoznal, funguje normálně, ale jsou samozřejmě i horší případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 23:32

Táta má Bechtěreva diagnostikovaného někdy v mládí. Z dětství si u něj žádné omezení nepamatuji, jezdil s námi na lyžích, na kole, postavil svépomocí barák, pracoval na zahradě…Občas ho záda bolely, ale ne že by kvůli tomu třeba celý den proležel v posteli. Každý rok jezdí na měsíc do lázní. Teď je mu 70 a ještě před dvěma lety dělal kancelářskou práci, doteď je pořád normálně aktivní, natrhá jablka ze stromu apod. Na pohybu už to trochu vidět je, neotočí třeba jen hlavu, musí se otočit celý (nebo asi v pase), ale jinak je v pořádku.
Pokud to má být úvaha nad potenciálním partnerem, tak já bych to po této zkušenosti jako problém neviděla. Ale záleží na stupni a progresi onemocnění.

• Citovat
  • Nahlásit
4588
4.2.21 00:29

Načti si o té nemoci..
můj muž ji má od 26let diagnostikovanou, takže už přes čtvrtstoletí s tím žije…
je v druhém stupni
velké bolesti - ale není bolestín, tak to dává denně s ibošem už přes dvacet let.. kromě krunýře kolem krku (já to vidím, hodně lidí ne) to na něm není patrné
tahle diagnoza pro mne nebyl problém
i když mi řekl, že může skončit na vozíku
no, za dvacet let se to ještě nestalo a časem uvidíme, chalupu máme bezbariérovou :-)
za tuto nemoc nikdo nemůže a furt lepší jak rakovina,
funguje fakt úplně normálně… (ale bolestíni a litovači se sami sebe by jistě fungovali jinak)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 08:03

Trpi tim moje teta, 55 let. Diagnostikovanou ji ma uz dlouho. Jezdi na nejakou biologickou lecbu, picha si injekce, jezdi na rehabilitace a casto musi bolesti hlavy a
zad prehlusovatt leky. Ale cizi clovek by to nepoznal. Nakupuje, pracuje na plny uvazek, i zahradku zvladne.

• Citovat
  • Nahlásit
230
4.2.21 16:31

Znamej to ma od mladi. Ted je mu temer 90. Hybe se v vzhledem k veku pohode zada ho obcas pobolivaji. ale hybe se fakt dost, stara se o statek, lesy a hodne jezdival jeste 5 let zpatky na bezkach, kole, behal. Dr mu potvrdil ze tato nemoc chce pohyb pohyb pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat