Neschopná máma - deprese

20.5.20 09:27

Neschopna mama deprese

Dobry den, chtela bych se spise vypovidat nez se na neco zeptat ale kdyz tam nekdo neco napise budu rada.
24.4.2020 se nam narodila dcera. Hrozne jsem se na ni tesila :srdce: myslela jsem ze jak bude vsechno snadne a mozna i by i bylo kdybych to tak nezkomplikovala.
Mala po porodu dostala zlateho stafylokoka. Jeste v porodnici. Ja se zacala stresovat protoze se proste stresuji cely zivot. Jestli bude v poradku. Ted nam neslo kojeni nepribivala takze dalsi stres at jsem se snazila uklidnit neslo mi to a nejde do ted.
Nevim jestli se mala proste spatne prisavala, nebo ja jsem ji tam neumela dat prso, mala je hodne spinkaci, takze i u kojeni jsem ji musela budit aby tahala.
Samozrejme s kojenim mam problem do ted, mleka uz moc neni elektrickou odsavackou odstriknu s obou prsou dohromady tak 50. Takze dokrmujeme.
Takze dalsi stres pro me protoze si prijdu strasne neschopna jako mama ze ji nejsem schopna nakojit. Protoze nam neslo prisati. Stafylokok se vylecil a my sli domu. Jenze jsem se nedokazala uklidnit proste.
Myslela jsem jak budu hrozne stastna ze ji mam uz u sebe a to jsem ale ten strach ze neco delam spatne ci jsem neco zkazila je silny.
Ted ma mala moucnivku nejspise v puse, a ja ja bradavkach asi taky zmenili tvar jsou jako skoro zarovnane s tim dvorcem jsou cerve stipou pali. A je takova ostra rezava bolest do podpazi a na hrudi od prsa. A jeste tam mam takovou prasklinku
Do toho mala ted hodne place, jestli ji to boli to nevim. A vcera dostala takovy vytok s buchticky
Bojim se zw jsem nam proste nejak ublizila tim stresem a vsim kolem. Ze jsem vsechno od te nemocnice udelala spatne a male jsem akorat nejak pritizila.
Kezbych se tak mohla vratit na den porodu a udelat vsechno jinak a lepe. Nevim jak se toho proste zbavit
Malou moc miluji jen si ji nedokazu poradne uzit protoze se stresuji a bojim se ze ji neco je.
Ze nam podle toho vseho neco je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27205
20.5.20 09:35

Měla by ses zklidnit. Měsíc mimino je prostě dost zápřah, kojení celý den, prdy atd. Není to jen jak z obrázku, mít mimino je dost těžká práce a ty jsi ještě v šestinedělí. Každá fakt nelítáme na růžovém obláčku. A bát se o ní budeš už navždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
20.5.20 09:39

Až se vyřeší jedna část problémů, ostatní už půjdou sami. Úzkostlivé období je po porodu normální. Důležité je, že to co se ti děje nebereš na lehkou váhu. Je nutno se připravit, že ti bude dělat vrásky celý život.
S malou zaběhni k lékaři, nemusí jít o tvé pochybení, ale třeba špatná volba plenek. A na sebe mysli taky.
A to jak se cítíš dostáváš na malou, na to mysli nejvíce.
Pořádně se nadechni a začni řešit co tě trápí. Nemusí pršet jen když kape :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat