Nesedí mi antikoncepce, co dál?

160
9.8.20 19:50

Nesedí mi antikoncepce, co dál?

Zdravím dámy, jdu na vás s dotazem..Nesedí mi antikoncepce, a na gyndu jdu až za týden, a ptám se, mám přestat antikoncepci brát? Nebo počkat až do kontroly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
9.8.20 19:52

A co ti dela, ze ti nesedi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13293
9.8.20 20:04

@Ibibi jak dlouho ji bereš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
9.8.20 20:35

@lachtanice86 Beru ji 5měsíců. Poslední měsíc a půl je to tak, že 10min po tom, co si vezmu antikoncepci, začnu špinit, někdy až krvácet. Na gyndu jsem volala, cca před třemi týdny, a řekli mi ať ještě počkám, ale každým týdem je to horší. Posledních pár dní se přidaly i bolesti, jen lehké, podobné co jsem vždy mívala před menstruací. Volala jsem tedy znovu na gyndu a tam mi jen řekly, kdy a v kolik mám přijít a nic dalšího

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
11.8.20 17:45

špatná HA

Ahoj holky, už nemůžu brát HA minisiston.. mám 3 platíčka… když by některá chtěla, prodám za 350kč všechny tři platíčka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
16.8.20 17:21

Zdravím..co byste dělali na mém místě? Už jsem zoufalá…
Kvůli tak velmi silné a bolestivé menstruaci že prostě nemůžu vůbec fungovat a kvůli chudokrevnosti mě poslali na histeroskopii kde zjistili že mám vysokou děložní sliznici jinak nic. Doporučili mi nasadit antikoncepci. Ta mi ale nesedla.. Pořád jsem krvacela třeba 3 týdny v kuse pak pár dní dní klid a pak zase.. Tak mi nasadili jinou zase to samý tak zase jinou a teď už je to čtvrtá antikoncepce a zase to samý.. Gynekolog mi řekl že už neví jak mi pomoct že prý jediné tělísko nebo injekce ale to nechci.
Děkuji za Vaše odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 10:43

Ahoj, aktuálně řeším, jakou antikoncepci brát… jsem po porodu, myslela jsem, že budu kojit (částečná ochrana) + pharmatex, nebo gestagenní antikoncepci, případně tělísko. Nicméně jsem měla šílené poporodné stavy úzkosti a deprese, takže se muselo zastavit kojení a nasadit antidepresiva (neslučitelná s kojením). Ale teď jsem zas trochu na začátku, možná ještě hůř… Kombinovanou ha bych brala nerada, brala jsem rok a čím dál víc jsem se začla fyzicky cítit blbě (nezvlhčovala jsem se, začly mě šíleně bolet prsa, divné bolesti v lýtku, při vysazení na ms jsem nespala a taky se mi začal horšit nález na čípku, vysadila jsem a zas v poho - dr přiznala, že to ha dělává O. o…), navíc mám trochu nedomykavou chlopeň a u coc je to relativní kontraindikací. Taky těžko říct, jak by to reagovalo s těmi antidepresivy…? Tak jsem hledala dál. Gestagenní antikoncepce odpadá, protože tam jsou absolutní kontraindikací deprese. Tím pádem odpadá i tělísko, protože obsahuje hormony. A i ty nehormonální prý rozjíždí deprese, navíc se zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. No docházím pomalu na konec možností, vracím se myšlenkově k pharmatexu… nicméně tam zas narážím na první problém - manžel miluje náhodný sex a zároveň mu nevyhovuje kondom (neudělá se s ním). Pharmatex odmítá, protože tomu jednak nevěří a zároveň s tím jsou ty starosti okolo (přípravy)… tak mě ještě napadá ten pesar nebo něco takovýho, ale tam je zas problém v těch přípravách, navíc těžko říct, jestli by mi to vyhovovalo (nesnesu ani kalíšek). Další dítko si teď nemůžeme „dovolit“, takže jsem zas úplně na začátku… a asi skončím u tý kombinovaný ha a asi ze mě bude chodící lékárna… :(

• Citovat
  • Nahlásit
177
19.8.20 18:58
@Ninna91 píše:
Zdravím..co byste dělali na mém místě? Už jsem zoufalá…
Kvůli tak velmi silné a bolestivé menstruaci že prostě nemůžu vůbec fungovat a kvůli chudokrevnosti mě poslali na histeroskopii kde zjistili že mám vysokou děložní sliznici jinak nic. Doporučili mi nasadit antikoncepci. Ta mi ale nesedla.. Pořád jsem krvacela třeba 3 týdny v kuse pak pár dní dní klid a pak zase.. Tak mi nasadili jinou zase to samý tak zase jinou a teď už je to čtvrtá antikoncepce a zase to samý.. Gynekolog mi řekl že už neví jak mi pomoct že prý jediné tělísko nebo injekce ale to nechci.
Děkuji za Vaše odpovědi.

Ahoj, proč nechceš injekce/tělísko? Mě také nic jiného nenapadá, co by mohlo pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
21.8.20 20:08

@Eliscka Ahoj.. Protože by jsem chtěla mít tak do 3 let dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama