Nesměle dite

Napsat příspěvek
Velikost písma:
409
14.8.21 21:37

Úplně tu samou povahu má můj starší syn. Není na tom nic špatného. Jen si dej pozor na tyhle poznámky i od mamči. Syn je citlivé dítě a všechny poznámky i ty, které se zdají, že nemohl vůbec registrovat, tak si bere hodně k srdci.. Taky je fajn zjistit, jestli se jedna o introvertni povahu, a nebo se něco stalo. Nějaká negativní zkušenost s kolektivem, z čeho prameni ten stud.
A pak je dobrý hodně podporovat, mluvit o tom, co konkrétně se jí povedlo. Hodně je chválit, neboj se toho.
Pokud jdete mezi cizi skupinu děti třeba na hřišti atd, tak se ji zeptat, jestli ji případa nějaké dítě sympatické. Které by mohlo být kamarád? Jestli se ji líbí s cim si hraje. Za kým by chtěla jít. Zeptat se jestli si chce s někým hrát, nebo dělat si něco svého, jiného. Co konkrétně by ocenila.
A poslední dost důležitá rada, nikdy nenálepkuj. Hlavně ne tak, aby to slyšela.
Ja si to musim taky zakazovat. Řekla bych, že syn je takový ten typ, co si nechá všechno libit a chce se každému zavděčit, a udělá všechno, i věci za které je terčem zesměšňování. A sám to moc dobře vi. A tohle si musim odpustit a neříkat hlavně jemu. Uvěřil by tomu, a bylo by TP ještě horší. Jsme na začátku. U psychologa řešíme zpracovávání nepřijetí v kolektivu ve školce. A tohle všechno je jeho příčina nesmelosti a nervozity v kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6748
14.8.21 22:17

Jedinej kdo je u vás divnéj je tvoje máma, dítě bych řekla naprosto normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
15.8.21 08:03

Moje holka je o rok starší a je na tom dost podobně. Neřekla bych přímo zakriknuta, ale trochu nesměla ano. Je to o povaze, z části s tím nic neudelas. Některé děti proste nejsou takové ty kolektivní nadšenci.
Ale zlepšuje se to. Pomohla školka, loňský rok si tam zvykla a ted už se moc těší až po prázdninách půjde zase :srdce:
Být tebou se tím nenervuju, přijde mi to celkem normální. Každý dítě je,,svoje”. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 20:42

Já teda žádný problém nevidím a malá je určitě šikovná, každý přece nemusí být extrovert (naštěstí).. Jen k tomu „problému“ na kolotoči :mrgreen: Taky jsme teď byli, syn 3,5r se na něm tvářil jakože „proč tam vlastně musíme být“… (Trochu jsem to čekala, je celkově taky spíše nesmělý citlivý, opatrný.) No nakonec jsem ho vyhecovala a šli jsme spolu na velký kolotoč, byl to docela fičák no a smál se celou jízdu, oba jsme si to fakt užili. Překvapil mě. Takže třeba jenom tvoje dcera taky nechápala, proč se má tvářit nadšeně na „trapném kolotoči pro mimina“ :mavam: Ať je to jak chce, povzbuď ji hlavně ať je svá, nemusí se tvářit podle toho, jak si zrovna usmyslí někdo vedle..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat