Nesměle dite

Anonymní
14.8.21 18:02

Nesměle dite

Moje dcera má 3 roky a v září bude mít 4. Doma se projevuje normálně, komunikuje, řekne si, co chce, zpívá, tanci, je veselá.. Stejně tak nemá problém s lidmi, které zná, řekne jim pohádku, hraje si s nimi apod.. Ale když přijde někdo pro ni cizí, tak se zpočátku drží dále, odpoví ze slušnosti, ale po chvíli, max do hodiny, se rozkouka a pak už nemá problém si s tím člověkem povídat, sednout si mu na klín, hrát hry.. Stejně to má i s dětmi - má pár dobrých kamarádů, které zná dlouho, a s těmi hned běhá, hraje si.. Když je na hřišti dítě nebo děti, které nezná, tak je z dálky pozoruje, je taková nesměla, ale po čase si s nimi začne taky hrát.. Co jsem vypozorovala, tak nemá ráda větší množství děti nebo lidí obecně, třeba skupina nad 6 dětí, to je nesva, nejraději si hraje s 1 nebo 2 dětmi.. Osobně mi to přijde normální, ale moje máma si to nemyslí, proto zakládám tuto diskuzi.. Máte všichni takové ty normální typy deti, které sotva někde přijdou, tak se hned s každým skamaradi a hned si se všemi hrají? Nebo je tady taky někdo, kdo má dítě trošku nesmelejsi, a které se zpočátku drží stranou? Jinak s dcerou chodím pořád někam, když je někde poprvé, tak je nesva, ale tam, kde to zná, se už chová od počátku suverénně.. Děkuji za názory..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.8.21 18:07

A ještě doplním čerstvý problém z dnešního dne - vzaly jsme s mamkou dceru na dětský kolotoč. Ona chtěla jít, ale vůbec se na něm nesmala a byla taková zamračená. Mamka ji zase srovnávala s ostatními dětmi, které se smály a moje dcera jako jediná ne, mamka z toho má teď zkažený den, že si dcera neumí užít dětský kolotoč.. Řešíte tohle taky?? Normálně se tam směje taky, dnes se jí nechtělo, tak přece nemusí mít každý den svůj den, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
25846
14.8.21 18:16

Na mámu se vyprdni. Máš normální šikovné dítě.
Nesměle dítě vypadá fakt jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
14.8.21 18:22

Tak syn (3,5 let) je teda určitě nesmělý, když někoho vidí poprvé. Stydí se, sotva odpoví a když už, tak spíš něco zamumlá nebo zašišlá. Jako zase je rozdíl, jestli jde o moji kamarádku s dětma, nebo cizího chlapa.

Na hřišti s dětmi ne, ale raději si hraje sám, max. s jedním dvěma dětma. A dost často je zezačátku nepříjemný nebo machruje, než teda se sblíží :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24325
14.8.21 18:25

Já jsem taková celý život, nejen jako dítě. Holt si neumím s každým hned běžet povídat o čemkoliv a chvíli mi trvá, než lidem začnu trochu věřit. Náš starší je opak, hned s každým kámoš, ke každému se hned přidá, kolikrát mi to přijde horší, než si nejdřív obhlédnout terén. Aspoň ti dítě neodejde ze hřiště s někým cizím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 18:26

Já to tak vidím taky, že jsou různé děti, některé jsou spolecenstejsi, jiné zase více introvertni, stejně jako u dospělých, každý je prostě jiný, jen má máma má pořád tendenci vše kriticky pozorovat a hodnotit, tak mě zajímalo, zda je nás víc, co nemáme tabulkove děti… Protože moje dcera je podle mamky na svůj věk opožděna.. Tak nevím, co by ještě měla umět, aby byla ve správné skatulce..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 18:27
@Kriss Tina píše:
Já jsem taková celý život, nejen jako dítě. Holt si neumím s každým hned běžet povídat o čemkoliv a chvíli mi trvá, než lidem začnu trochu věřit. Náš starší je opak, hned s každým kámoš, ke každému se hned přidá, kolikrát mi to přijde horší, než si nejdřív obhlédnout terén. Aspoň ti dítě neodejde ze hřiště s někým cizím.

Toho staršího by mamka asi brala hned.. U nás se tak projevuje mladí, ten je blíženec.. Dcera je panna, ty bývají nesměle.

• Citovat
  • Nahlásit
14657
14.8.21 18:32

Mas uplne normalni dite.

Kazdopadne jestli ji tvoje mama kritizuje pred dcerou, tak to bych teda razantne utnula.
Takove to: „no ona se stydi, drzi se mamy, proc nejdes za detma?“ - z toho se mi otvira kudla v kapse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32445
14.8.21 18:45

Prostě povaha :hug: Babička se s tím bude muset naučit žít :mrgreen: Naše dcera je mnohem víc introvertní a plachá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
14.8.21 19:58

Tvoje máma je divná, tvoje dítě normální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
14.8.21 19:58

Dvakrát :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
14.8.21 20:26
@Anonymní píše:
Já to tak vidím taky, že jsou různé děti, některé jsou spolecenstejsi, jiné zase více introvertni, stejně jako u dospělých, každý je prostě jiný, jen má máma má pořád tendenci vše kriticky pozorovat a hodnotit, tak mě zajímalo, zda je nás víc, co nemáme tabulkove děti… Protože moje dcera je podle mamky na svůj věk opožděna.. Tak nevím, co by ještě měla umět, aby byla ve správné skatulce..

A kdyby hned běžela za dětmi dělat blbosti, tak by byla určitě nevychovaná. ;) Na mamku vykašli, máš normální dítě. Pokud má tendenci porovnávat, tak by si tak jako tak něco našla. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19986
14.8.21 20:35

To je úplně normální. Mě děti třeba vůbec nemají rady cizí muže, to neprekousnou za celou návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 20:48

Mě přijde dítě z popisu úplně normální, ani smelé, ani nesmělé… Byla jsem teď o prázdninách na takovém pobytu, bydleli jsme pět rodin v chatkách, jedli jsme spolu, dělali jsme společný program pro děti, a jedni lidi tam měli petiletou holčičku, která ani po několika dnech nebyla schopná odpovědět na jednoduchou otázku (typu „To je tvoje, nebo Honzíka?“), když se jí zeptal někdo jiný, než rodiče. To je nesmělé dítě :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 21:05

Děkuji za názory, já jsem s dcerou spokojená a měnit ji nechci, nicméně jsem se chtěla ujistit, že to tak vidí i ostatní..
Moje máma má prostě vysoké nároky a asi už možná zapomněla, že existuje období vzdoru, tak jí často něco vadí..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat