Nespokojené 4měsíční miminko

11
5.10.19 20:43

Nespokojené miminko 4m

Ahoj holky, potřebovala bych radu. Malej má něco málo přes 4 měsíce.. poslední týden bojujeme, až hrůza. Podle doktorky, jsme měli začít pomalu s příkrmama. Malej je kojenej, akorád na noc dávám občas UM. Nevím, jestli to má nějakou souvislost, ale malej je poslední týden neustále nespokojený, kňourá nonstop, chvíli řve hystericky, chvíli míň, nic ho nebaví, nic se mu nelíbí.. Do toho mi nekaká. Naposledy 4 dny zpátky. Přijde mi, že je zacpanej po těch příkrmech. ( zkoušeli jsme dýni, cuketu, batáty - s oliváčem ) na pití dávám navíc heřmánkovej čaj a švestkovou šťavu. Prdí hezky, ale hodně se kroutí a prostě mi připadá, že ho něco bolí.
Přítel si myslí, že to můžou bejt zoubky, ale dásničky má ok, v noci spí, teploty nemá..
Co to může být? Období? Zoubky? Bříško?
Hrozně ráda bych mu nějak pomohla a za boha nevim jak :( kdyby jste měl někdo nápad, zkušenost radu.. budu vám moc vděčná, děkuju.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13562
5.10.19 20:46

Kolik mu dáváš těch příkrmů? Jestli toho nemá moc, v tomhle věku maj mít maximálně na ochutnání 2-3 lžičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 20:47

Mozna to bude spis tema prikrmama. Asi neni schopny momentalne kakat, protoze po prikrmech je stolicka hustsi.
Mozna se i nudi a chce objevovat okoli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 20:51

@Kriss Tina no možná, že toho dávám víc. Chutná mu, otevírá pusinku - dožaduje se toho, takže dokud chce, tak mu dávám.. asi možná špatně. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 20:53

@Džejn295 no, kakal mi blbě i když jsem jenom kojila. Třeba 10 dní nic, ale to bylo prej normální. Každopádně to nevstřebával, jak mi furt tvrdila doktorka, protože to pak byla vždycky neskutečná nálož..
A myslim, že se snad nenudí, oba se mu s přítelem věnujeme na 100%. Furt si s nim hraju, snažim se zabavovat. Stejně je nespokojenej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 20:56

@Kulhy11 To si uprimne nemyslim. Mam podobne stejne starou dceru a taky ji davam dokud chce. Sni cca 50 g prikrmu, jen my teda s kakanim problem nemame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
5.10.19 20:56

Me teda se po batatech ucpaval. Zaradila jsem je pozdeji. Mne prestal kakat a pribiral pomalu. Dr mi tvrdila, ze ma hlad. Neverila jsem, protoze vypadal v pohode. Byl plne kojeny. Do dnes hlady neplace. Ze by neco zakousl poznam, ze vyndam jidlo a on se zacne smat a tleskat. :mrgreen: takze pribira ten tvuj? Co se tyce zubu… Slinta vic? Cpe si ruce do pusy? Muze to byt i rustovy spurt. Na ty trpel mladej dost. To trva klidne i deset dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 21:03

@lolink my měli ve 4 měsících 7,100. Takže přibírá krásně. Hladovej mi ale občas přijde, přes den pořád kojim, co 2 hodiny.
Jinak zoubky.. do pusinky strká všechno, všechno kouše, u toho se vzteká, slintá jak o závod. Ale to už máme nějakej čas a zuby nikde. I když se to teda pořád stupňuje. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
5.10.19 21:04

Příkrmy dávej podle toho kolik sní když mu chutná. Já bych možná řekla, že má zácpu. My používali na doporučení doktorky nějaké bylinkové malé klyzma, bohužel už vůbec nevím název. To mu pomohlo líp se vyprázdnit( měl prostě moc tuhý bobek), jenže u nás byl už i problém, že mi docházelo mlíčko a měl málo tekutin, takže to vyřešil přechod na UM. Možná zkus to večerní UM trochu naředit ( uděláš klasickou dávku jen dáš víc vody), já takto syna širším teď v osmi měsících pač by pil a pil jen mléko a tím, že se budí dost v noci a chce vždy pít jedině mlíko tak to musím trochu korigovat :lol: určitě se vyvaruj potravin co staví ( mrkev, banán). No a příkrmy dost nařeď vodou. Jak si ty střeva na tu změnu stravy zvyknou tak se to zlepší. Ale pak to taky může být jen období, nás prcek má taky někdy špatné dny a ani to nesouvisí s nějakým bolením. Takže věřím, že u vás se to taky brzy zlepší. My třeba měli chvíli pláč v autosedačce ten byl asi ve čtvrtém měsíci, v sedmém měsíci plakal při oblékání. A teď začalo období, že když se blbě odpoledne vyspí tak je protivný a celkově odpoledne nemá náladu, takže já nic neudělám a jen si s ním hraju. Ale začal se před třemi týdny plazit a to nám zlepšilo dny o sto procent ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
5.10.19 21:07
@Kulhy11 píše:
@lolink my měli ve 4 měsících 7,100. Takže přibírá krásně. Hladovej mi ale občas přijde, přes den pořád kojim, co 2 hodiny.
Jinak zoubky.. do pusinky strká všechno, všechno kouše, u toho se vzteká, slintá jak o závod. Ale to už máme nějakej čas a zuby nikde. I když se to teda pořád stupňuje. 8o

Tak to budou zuby. Ony rostou na faze, ne najednou. Vzdy se trochu posunou. U mych deti to bylo tak na 3×, co jsem vypozorovala. Muj mel 8 kg ve 4 mesicich, to neni o tom, kolik vazi, ale o mesicnim prirustku. Ono to treba najednou hodne spadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
5.10.19 21:11

Jinak, co se tyce prikrmu. Dost mi pomahalo je davat s cuketou. To streva pekne travi. Mrkev, brambory a banan jsem davala dele. Vyzkousela jsem cuketu, kdyz mu sedela, davala jsem ji k dalsim zeleninam. Takze mel dvouslozkove skoro od zacatku, ale bez problemu. A kapku olivace. Nikdy se mi neucpal. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 21:12

@anavi13 super, moc děkuju za rady, to s tim mlíčkem určitě vyzkoušim :) potraviny, co staví nejim ani já a celkově dost dodržuju jídelníček, aby neměl problémy a bolení.. jako fakt prdí ukázkově, jak starej chlap :lol: ale vykakat se prostě ne a ne :nevim:.
Náš malej je od začátku dost kontaktní, skoro celej den vyžaduje 100% pozornost, přes den spí málo, takže máme celkem veselo pořád :D ale teď mi prostě připadá, že ho fakt musí něco trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 21:14
@lolink píše:
Tak to budou zuby. Ony rostou na faze, ne najednou. Vzdy se trochu posunou. U mych deti to bylo tak na 3×, co jsem vypozorovala. Muj mel 8 kg ve 4 mesicich, to neni o tom, kolik vazi, ale o mesicnim prirustku. Ono to treba najednou hodne spadne.

Ve 3 měsících měl myslim 6,500. Takže váhově si myslim, že přibírá hezky.
No kdyby to byly zoubky a už by se prořízly, tak bych byla fakt šťastná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
5.10.19 21:16
@lolink píše:
Jinak, co se tyce prikrmu. Dost mi pomahalo je davat s cuketou. To streva pekne travi. Mrkev, brambory a banan jsem davala dele. Vyzkousela jsem cuketu, kdyz mu sedela, davala jsem ji k dalsim zeleninam. Takze mel dvouslozkove skoro od zacatku, ale bez problemu. A kapku olivace. Nikdy se mi neucpal. ;)

Cuketu mi snášel dobře, tak to asi vyzkouším, jak ty řikáš. A ty batáty taky asi pro jistotu zatím dácat nebudu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
5.10.19 21:22

@Kulhy11 nás prcek je to stejné :lol: neboj s plazením nebo s lezením se to o moc zlepší ;) nás spí blbě i v noci. Zuby nevim no, my si mysleli, že už v těch třech měsících taky rostou a první zub vylezl až v sedmi měsících a to to prořezání než se objevil bylo celkem v pohodě. Takže těžko říct :nevim: zkus třeba nosítko, lehátko. U nás zabíralo zpívat. No a pak změnit prostředí, když jedu k našim nebo jedeme nakoupit tak je úplně zlatej :lol: akorát každý týden je úplně jiný :lol: já při kojení jedla úplně vše :lol: a vůbec nic mu to nedělalo, jen toho mlíčko měl málo, taky je velký. Teď v osmi měsících má přes deset kilo. Jinak u plně kojených děti je fakt normální, že nekakají každý den a vše spotřebují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama