Nespokojenost v práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 12:36

Nespokojenost v práci

Ahoj,

Prosím anonymně, citlivé informace o zaměstnání.

Pro představu: Pracuji jako THP (nechci specifikovat) v jedné nadnárodní společnosti. Jsem tu přes 2 roky. Samotnou práci mám rada, vystudovala jsem univerzitu a v oboru pracuji. Věkové jsem do 30. Děti zatím neplánují.

Již od srpna/září 2021 jsem v práci nespokojena. Hlavní příčinou je to, ze kolegové se snaží ze mě dělat jejich asistentku (důvod bude asi ten, ze jsem nejmladsi nebo nevím). Potřebuji pomoc s wordem, Excelem, Powerpointem? Potřebuji něco zařídit? Potřebuji jet nakoupit propisky? Vždy se obrací na mě, i když moje práce to proste není. Rada pomůžu, ale poslední dobou mi to přerůstá přes hlavu. Cítím se, jak kdybych byla holka pro všechno. Tenhle stav me demotivuje, a uz nedělám ani to, co musím (najednou v tom nevidím smysl).

Taky se v práci mentálně nudim - nemám žádné nové projekty, nic nad čím bych se mohla zamyslet nebo se nějak rozvíjet. Probírala jsem toto tema s nadřízeným, a prý hledá možnosti růstu (uz 3-4 měsíce).

Z tohoto důvodu jsem se poohledla po nové práci a ejhle, přistála mi na stole super nabídka (můj dream job, k tomu slušně ohodnoceny). Jsem po trech kolech pohovoru. Máji zájem a čekají na me vyjádření 8o

Ted sedím a přemýšlím v nynějším zaměstnání, ze ty lidi mám přeci jen rada, ze mi budou chybět. Zároveň si uvědomuji, ze měnit práci po 2 letech je hrozne brzo, nevypadá to vůbec pekne v CV.

Najednou se bojím nové výzvy (mám hypotéku). Firma, ve které jsem ted je stabilní na trhu, nepropousti, máme se tu vlastně krasne - zázemí, benefity (jen ten kariérní růst chybí).

Ohledně nove společnosti si nejsem jista její stabilitou, zázemím. Jedna se sice také o korporat, ale jejich prostředí neni natolik “načančane”. Zároveň ale tato firma nabízí kariérní rust, slusne (lepší) ohodnoceni.

Občas se ptam sama sebe jestli mě jen Nepáli dobre bydlo. :mrgreen:

Byl/a jste někdo v podobne situaci? Jak jste se rozhodl/a? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2153
19.1.22 12:39

Napsala bych si pro a proti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.22 12:48

Jdi do toho.
Držím palce👍

Byla jsem kdysi v podobné situaci, změnila práci a nikdy nelitovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
19.1.22 12:55

Otázka je, zda to, co ti naslibovali při pohovorech, se pak opravdu uskuteční. Nebyla bys asi první rozčarovaná z reality… Těžko správně poradit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
19.1.22 12:55

Určitě jít dál a vyzkoušet něco nového. Nejsme v době přes desítkami let, kde někteří po škole nastoupili do firmy a z ní odešli do důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
19.1.22 12:57

Jít do změny. Kdy jindy, když ne teď? Jasně, máš hypo, ale nemáš děti, tak si můžeš ještě nějaký risk dovolit. Ideální by bylo to zaměstnavateli podat tak, aby tě při případné nespokojenosti na novém místě vzal zpět. Neptej se mě jak, já to neumím, ale jsou lidi, co to umí. Zažila jsem už návraty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
19.1.22 12:59

Změnit práci po 2 letech je dneska, zvlášť v Praze, úplně v pohode.
Měla jsem období, kdy jsem měnila práci po 1-3 letech(4 zaměstnání po sobe) a nikdo se nad tím nepozastavoval.
Nějakou rezervu určitě máš, tak když tak zvládneš další změnu, kdyby nová práce nebyla dle tvých představ.
Dneska už není potřeba sedět na jedné pozici 10 let..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.1.22 13:09

Seš mladá, nemáš děti, jdi do toho, s dětmi už takovouto příležitost mít nebudeš, teda hlavně s malými, to budeš ráda, že se budeš mít kam vracet, takže na stálou práci budeš mít ještě spoustu času. Není to náhodou něco, co teď chceš? Přece novou výzvu a ta je teď tady, šla bych do toho hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
19.1.22 13:11

Ahoj,
v podstatě jsi vyjmenovala co je dobrého na současné práci, co ti na ní nevyhovuje, a jaké výhody a rizika přináší možnost práce nové.
Každá změna je rizikem(i příležitostí) a je dobře, že si to uvědomuješ.
Vnímám to tak, že pokud máš dobré vztahy s tím nadřízeným, tak bych za ním zašel, a popsal mu, jak se věc má a o čem se rozhoduješ. Cítím z tebe, že pokud by se opravdu nenašla během velmi krátké doby možnost růstu u stávající firmy, tak by tě změna lákala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2882
19.1.22 13:16

Pokud je to tvůj dream job, tak bych do toho šla :) Vzhledem k tomu, že ještě neplánuješ děti, tak bych se změny práce nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 13:26

Děkuji všem! :)
Zkusím novou práci, ke konci ledna dávám výpověď :mrgreen:

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 13:35

Taky bych šla do toho! Teď mě to v práci taky nějak nenaplňuje… Jen s tím rozdílem, že mám skolkove dítě a vyjdou mi vstříc když potřebuji home Office

• Citovat
  • Nahlásit
2036
19.1.22 13:49
@Anonymní píše:
Ahoj,

Prosím anonymně, citlivé informace o zaměstnání.

Pro představu: Pracuji jako THP (nechci specifikovat) v jedné nadnárodní společnosti. Jsem tu přes 2 roky. Samotnou práci mám rada, vystudovala jsem univerzitu a v oboru pracuji. Věkové jsem do 30. Děti zatím neplánují.

Již od srpna/září 2021 jsem v práci nespokojena. Hlavní příčinou je to, ze kolegové se snaží ze mě dělat jejich asistentku (důvod bude asi ten, ze jsem nejmladsi nebo nevím). Potřebuji pomoc s wordem, Excelem, Powerpointem? Potřebuji něco zařídit? Potřebuji jet nakoupit propisky? Vždy se obrací na mě, i když moje práce to proste není. Rada pomůžu, ale poslední dobou mi to přerůstá přes hlavu. Cítím se, jak kdybych byla holka pro všechno. Tenhle stav me demotivuje, a uz nedělám ani to, co musím (najednou v tom nevidím smysl).

Taky se v práci mentálně nudim - nemám žádné nové projekty, nic nad čím bych se mohla zamyslet nebo se nějak rozvíjet. Probírala jsem toto tema s nadřízeným, a prý hledá možnosti růstu (uz 3-4 měsíce).

Z tohoto důvodu jsem se poohledla po nové práci a ejhle, přistála mi na stole super nabídka (můj dream job, k tomu slušně ohodnoceny). Jsem po trech kolech pohovoru. Máji zájem a čekají na me vyjádření 8o

Ted sedím a přemýšlím v nynějším zaměstnání, ze ty lidi mám přeci jen rada, ze mi budou chybět. Zároveň si uvědomuji, ze měnit práci po 2 letech je hrozne brzo, nevypadá to vůbec pekne v CV.

Najednou se bojím nové výzvy (mám hypotéku). Firma, ve které jsem ted je stabilní na trhu, nepropousti, máme se tu vlastně krasne - zázemí, benefity (jen ten kariérní růst chybí).

Ohledně nove společnosti si nejsem jista její stabilitou, zázemím. Jedna se sice také o korporat, ale jejich prostředí neni natolik “načančane”. Zároveň ale tato firma nabízí kariérní rust, slusne (lepší) ohodnoceni.

Občas se ptam sama sebe jestli mě jen Nepáli dobre bydlo. :mrgreen:

Byl/a jste někdo v podobne situaci? Jak jste se rozhodl/a? :nevim:

Do kdy se máš vyjádřit?

Měla bys čas ještě si promluvit se současným šéfem ohledně změny?

Každopádně radím, jdi do toho. Měnit práci po dvou letech není nic hrozného. Naopak, dokud jsi mladá a ano i bezdětná, tak bys měla vyzkoušet co se nabízí.

Můžeš nabídku potvrdit a kdyby se náhodou ve staré firmě probrali, můžeš ještě nahlásit, že nenastoupis. Ale to je jen krajní řešení.

Jestli chceš poradit ohledně firem, jak na tom jsou, napiš mi klidně zprávu. Dost korporací znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20323
19.1.22 14:16

TO jsou jen nomrální obavy ze změny a ne - před třicítkou fakt nevypadá divně, když měníš práci. Zejména když máš evidetntní důvod.

Mazej za lepším. To zvládneš. Ne, nebude to lehké.

Impostor syndrom je lež, nevěř tomu co ti zkouší nakecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat