Nesrovnalosti v dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trodat  17.07.17 13:50
Nesrovnalosti v dovolené

Ahoj, prosím o vysvětlení pokud tomu někdo rozumí.
Začátkem května jsem nastoupila po rodičovské dovolené znova do práce. Dneska jsem se tak koukala na svou výplatní pásku a účetní mi tam napsala 12,5 dne dovolené. Běžně máme na rok 25 dnů… Mám ale za to, že bych měla mít nárok na celou dovolenou (25 dní) Nebo se pletu? údajně se to nějak krátí po 100 dnech (což bych se měla vlézt když jsem to počítala). Je možné že mi to účetní příští měsíc navýší, nebo máte někdo zkušenost?
Díky moc za info (mzdová účetní je na dovolené a bude v práci až ve středu, tak se zatím ptám tady) ;)

Reklama

Reklama

Reakce:

kacenka.sks
Kecalka 338 příspěvků 17.07.17 13:59

Melo by se to zvyšovat s počtem odpracovanych dnu

aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 17.07.17 14:00

Já po mateřské nastupovala 1.7.2017 a tezcjsem mela 12.5 dne.Je to půlka do konce roku ne? Ale ty by jsi měla mít o trošičku více dní ne?

Lekninka91
Echt Kelišová 8318 příspěvků 17.07.17 14:02

Kdyz nemas odpracovany cely rok, tak nemas narok na plnou dovolenou, ne :think: jen pri PPM vznika narok na dovolenou. Pri rodicaku bych rekla, ze ne. :nevim: ale urcite poradi nekdo, kdo se v tom vyzna lip :palec:

Lendeš
Závislačka 2706 příspěvků 17.07.17 14:10

Pokud ti trvá pracovní poměr celý rok a odpracuješ alespoň 60 dnů, tak máš nárok na celou roční dovolenou. Za dobu na RD by se nárok na dovolenou krátil, pokud bys zmeškala 100 a více směn.

trodat  17.07.17 14:20

@Lendeš
Aha takže když ted odpracuji celých 60 směn a více, tak se mi pak na výplatní pásce objeví celých 25 dní dovolené. Od ledna jsem zameškala nějakychých 90 pracovních dnů, tudíž bych se tedy vlézt měla? Moc díky, počkám jaká bude výplatní páska příští měsíc ;)

Lendeš
Závislačka 2706 příspěvků 17.07.17 14:40

@trodat Jak to máte u vás na výplatních páskách nevím, to se musíš obrátit na účetní..každopádně za zmeškaných 90 dnů se ti dovolená krátit nebude.

trodat  17.07.17 14:41

@Lendeš
Díky moc, to mě uklidnilo :)

HubbaBubba
Povídálka 18 příspěvků 17.07.17 16:44
@trodat
@trodat píše:
@Lendeš
Díky moc, to mě uklidnilo :)

Ano, jak pise Lendes, delam mzdovku ve velke vyrobni spolecnosti, mas narok na celych 25 dni po odprac. 60 dnu, radsi si to v praci pohlidej :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z uprchlického tábora na mola. Modelka v hidžábu okouzlila módní svět

Modelka Halima Adenová (19) si může připsat několik prvenství. Zhruba před... číst dále >

Je mi z tebe na blití, urážel vyměněnou manželku drobkový král

Jestliže Katka (25) ve Výměně manželek nazývá svého manžela Vaška (33)... číst dále >

Reklama