Neštovice - manžel neměl

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 15:54
Neštovice - manžel neměl

Pravděpodobně se u syna objevily neštovice. Má na těle několik málo pupínků, byli jsme u dr, 100%jistá si take není, ale spíše to prý vypadá. Má bolest hlavy a zvýšenou teplotu.. Co mě ale trápí. Manžel v dětství neštovice neprodelal, aspoň to tvrdí. Lze nějak zabránit nebo alespoň eliminovat riziko nákazy? Třeba když k němu nebude zbytečně chodit blízko, apod… Mám o něj hrozný strach, když jsem se ptala dětské dr, využila oči a prý nejlépe ho odstěhovat… Což není prakticky dost možné…
Ještě máme druhé dítě, které je zatím bez příznaků… Může chodit do školy nebo je nechat doma oba?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
M-A
Kecalka 330 příspěvků 06.05.19 15:59

My měli u syna dva roky zpět, manžel i tchyně mi tvrdili, že manžel neměl jako díťe a ikdyž jsme nijak neseparovali, manžel se nenakazil.
Tou dobou jeden znamy, ktery je jako dite mel, chytil od dcery podruhe… :nevim:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 1 inzerát 06.05.19 16:01

Teď už nejspíš nic. Byla jsem ve 22. tt, když propukly neštovice u starších dětí. Já je v dětství také neprodělala, ač se mě mamka snažila několikrát úmyslně nakazit od ostatních nemocných. Je možné, že jsem je prodělala skrytě, stejně jako tvůj muž. Dají se nabrat protilátky, kdy si ověří, zda je už měl.

divine woman
Extra třída :D 11969 příspěvků 06.05.19 16:02

Už je pozdě. Nejinfekčnější je období, než se neštovice objeví. Buď má dobrou imunitu a nechytne je nebo si je holt odbyde v dospělosti.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 06.05.19 16:02

Tak za mně už s tím nic neuděláš, neštovice jsou nejvíc infekční 2 dny před výsevem a během výsevu, takže pokud manžel nebyl někde mimo tak už to může mít. Nebo je nemusí chytit vůbec jako moje švagrová-její děti je měly, izolovaná nebyla.
Pokud druhé dítě je nemá, tak by do školy chodilo-nikde není psané že je musí chytit.

kve-tinka
Kelišová 5133 příspěvků 2 inzeráty 06.05.19 16:02

Nechat si vzít protilátky, navýšit přísun vitamínů…když je nedostane od kluků nechat se pak naočkovat!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 16:30

A druhé dítě tedy do školy poslat?
Podle fota… Myslíte, že se opravdu jedná o neštovice?
Jinak k tomu zabránění… Pomůže desinfikovat kliky, vice větrat.. Apod? Řeším i, jak to provést s hlídáním… Zda ho třeba chlap může hlídat když budu v práci (cca 4hodiny) abychom nemuseli řešit OCR, nebo lépe abych si já vzala OCR a chlap k němu vůbec nechodil… Jako… Stejně jsme v jednom bytě…

iiiv
Extra třída :D 11415 příspěvků 06.05.19 16:34

Druhé dítě bych poslala do školy, pravděpodobně to chytne od bratra a vysype se později. Jestli se nenakazil od stejné osoby jako 1. syn. Manžela bych neseparovala.

Bellatrix Lestrange
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 06.05.19 16:40

A proč by druhé dítě mělo zůstat doma? 8o Manžel je stejně s vámi v jednom bytě, takže jestli to má chytit, tak tomu nezabráníte.

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 06.05.19 16:43

Už je pozdě, nejvíc nakažlivý je před vysevem pupínků, takže jestli je mazel má chytit už bude nakazeny. Ono i kdyby tak ho to nezabije, jenom to u dospělého může mít horší průběh. Já osobně se toho děsím taky, u nás doma je nemel ani chlap ani já, takže jak to jednou syn přinese ze školky tak sme v háji všichni :zed:

Reflex
Závislačka 3885 příspěvků 06.05.19 17:00

Manžel se může ještě rychle nechat očkovat. Do tří až pěti dnů po expozici se ještě očkuje, neštovice jsou infekční den až dva před výsevem. Tak si rychle zavolejte k doktorovi nebo do Avenieru. Daly by se i nabrat protilátky, ale nevím, jak dlouho trvá vyhodnocení, podle mě se to nestíhá, takže raději očkovat.

Příspěvek upraven 06.05.19 v 17:01

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:00

Právě že jsem četla, že to může u dospělého způsobit i smrt, tak mám hrozný strach… Jsem plasan…
Je fakt, že druhému nic není tak co by seděl doma.

Jsem zvědavá, zda se to rozjede víc… Nebo co z toho bude, kluk celé odpoledne leží a spí, asi je to po fenistilu, co jsem mu dala… Pupínky jsou stále stejné, nic se na nich nezměnilo…
Abych nakonec nezjistila, že to nejsou neštovice ale nějaká vyrážka…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 17:22

No… A kde rychle shánět očkování? Jsme na malém městě… To nevím, jestli by dr hned na počkání měl vakcínu…
Kluk má pupinek i v puse.. Je to normální?

iiiv
Extra třída :D 11415 příspěvků 06.05.19 17:30
@Anonymní píše:
No… A kde rychle shánět očkování? Jsme na malém městě… To nevím, jestli by dr hned na počkání měl vakcínu…

pupínky může mít úplně všude

Sue2008
Kecalka 407 příspěvků 06.05.19 17:33
@Anonymní píše:

ockovaci centra jsou spis na vetsich mestech, uz nekdo doporucoval Avenier (najdi si stranky, maji tam tel., tak volej, zjisti, kde mate nejbliz). Doktor by stejne objednaval vakcinu od nich. A pupinky v puse jsou normalni, byvaji treba i na genitalu. Preji klidny prubeh

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama