Neštovice v 9letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 05.05.19 23:23
Neštovice v 9 letech

Ahoj, maminky,
chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s průběhem neštovic u takto starých dětí, už ve škole. Syn (9 a půl) je momentálně prodělává. Má jich na sobě několik set, včetně hrdla, očních víček, zdaleka najvíce hlava, krk, tváře, horní část zad a hrudníku.
Teď je to 7. den (od pondělka, resp. v neděli teplota, ráno hromada pupínků), zvýšenku měl asi 4 dny, svědění děsné, středu, čtvrtek prospal a od pátku se to dost zlepšuje, dneska má kromě jedné (poslední, co se objevila) neštovice na plosce nohy vše zaschlé, částečně i stroupky už někde opadané.
Na ten dramatický masivní výsev a krizovou středu to vypadá najednou až moc dobře, vůbec není unavený, dneska ani nechtěl večer usnout. Mám OČR do středy a tak nějak doufám, že ve čtvrtek (po 10 dnech) pošupajdí do školy.
Nicméně všude čtu, že děti pak mají oslabenou imunitu, že pak hned chytnou další nemoci, že 14 dnů doma a tak podobně. Jak jste to měly u školních takto starých dětí vy? Není už ta imunita přece jen lepší než ve školce? Pochytali pak často něco dalšího?
Mary
PS: Manžel je ještě neměl, tak je vynervovaný jak něco, jaký to bude mít u něj jako dospěláka průběh :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucie_Sx
Závislačka 3707 příspěvků 05.05.19 23:25

Odpočívat, odpočívat, odpočívat. Záleží, jaký má ve škole režim, ale jestli je „lítací“, každý den po kroužkách, a doma to bude lepší, nechala bych ho doma, 14 dní určitě.

Manžela lituju předem, mám zkušenost. Být jím bych se už teď dopovala vitamíny a superpotravinami, ať je tělo připravené, a pak už to musí „jenom“ vydržet a nějak přežít…

Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 05.05.19 23:28
@Lucie_Sx píše:
Odpočívat, odpočívat, odpočívat. Záleží, jaký má ve škole režim, ale jestli je „lítací“, každý den po kroužkách, a doma to bude lepší, nechala bych ho doma, 14 dní určitě.Manžela lituju předem, mám zkušenost. Být jím bych se už teď dopovala vitamíny a superpotravinami, ať je tělo připravené, a pak už to musí „jenom“ vydržet a nějak přežít…

Kroužky má dva sportovní, ale o tom žádná, bude bez tělocviku a kroužků minimálně týden, i dýl. Jinak chodí domů buď po obědě nebo ho beru ve tři z družiny.

AnastazieB
Echt Kelišová 8708 příspěvků 05.05.19 23:58

@Clementine nechala bych ho ještě doma i čtvrtek a pátek.

bedrunka01
Závislačka 3849 příspěvků 06.05.19 00:07

Syn 8 let, velmi lehký průběh bez teplot, doma byl 18 dní, 14 dní nemá cvičit

mau-mau
Závislačka 3884 příspěvků 06.05.19 00:15

Mám téměř stejně starou holčičku, měli jsme neštovice před 3 týdny. Průběh taky hrozný, ve srovnání se synem strašné. Neštovic cca 300, měla je i na jazyku. Osypala se v sobotu, do středy horor, od čtvrtka se to lepšilo a následující čtvrtek šla do školy. Už jsou to 2 týdny, byli jsme i 2× v bazénu, nic nechytla, je zdravá :palec: Jste ale o 2 dny za námi z hlediska dnů v týdnu a v pondělí nebo úterý mi tedy na školu ještě nepřišla, chtěla jsem jí dát čas na stabilizaci.. :think: Asi bych nechala syna doma do konce týdne. Holt budeš doma ty 2 dny „zadarmo“. Ovšem vzhledem k manželovi to ještě může klidně pokračovat OČRkem na něj :mrgreen:.. je teda blázen, že se nenechal očkovat, v tomhle věku to bude masakr.. :? :andel:

veria
Nadpozemská drbna 25537 příspěvků 06.05.19 00:26

Dcera skoro 7 let měla před měsícem, 14 dnů doma, pak týden bez TV a hned chytla nějaký hnusny kašel, zahleneni, kterého se nemůže zbavit. Přitom to bývalo vždy jedno z nejzdravejsich deti ve školce, teď je v 1. třídě.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 06.05.19 04:21

Manzel se měl nechat uz davno naockovat…

blumen
Hvězda diskuse 50735 příspěvků 06.05.19 06:05

@Clementine manzel se mel nechat hned naockovat. Svagr ve 40 s tim skoncil na JIP. U dospelaku je mnohem horsi prubeh.
Doktorka dceru poslala (4 roky) 12. den do skolky, no jde az dneska, v patek jsem mela jeste volno. Ale tady v DE se jde klidne po tydnu uz, kdyz je to zaschle a nikdo nic neresi

Šáruší
Závislačka 2774 příspěvků 06.05.19 06:14

Jako neblázni ho posílat do školy, jeho imunitní systém bude totálně vyšťavenej. 10 dní na celou nemoc je málo, potřebuje se zregenerovat a ne jít hned do školního kolektivu.

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.05.19 06:16
@Pajka89 píše:
Manzel se měl nechat uz davno naockovat…

Ono to není tak jednoduché. Ani já neštovice neprodělala, a když jsem se chtěla nechat naočkovat, praktická doktorka mi nabrala krev, a na základě výsledků mi očkování výrazně nedoporučila, prý bych mohla mít nežádoucí reakci, a nadělalo by to víc škody, než užitku.

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 7686 příspěvků 06.05.19 06:50

Nechala bych ho rozhodne doma do konce tydne, chapu, ze zadarmo je to naprd, obzvlast kdyz dite uz vypada zdrave a udrzet jej v klidovem rezimu je prakticky nemozne. Ale skola je zaprah, i kdyz se to nezda, tak at hned neco nekoupi.Pak se bude zbytecne s obycejnou virozou potykat mnohem dele, nez kdyby byl plne dolecen. Nasadila bych betaglukany a hodne potravin s vitaminy.

kvetka29
Stálice 58 příspěvků 06.05.19 06:52

Trikrat ockovani za sebou a ani jednou se mi nevytvorili protilatky…takze to opravdu neni tak jednoduchy. Navic ani nevi, jakdlouho bude vakcina fungovat.

kvetka29
Stálice 58 příspěvků 06.05.19 06:55

Manzelovi bych doporucila zajit k obvodni pro antivirotika, kdyz se nasadi v cas- tedy hned v uplnym zacatku. Prubeh by mel byt mirnejsi.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31080 příspěvků 06.05.19 07:11

Určitě bych ho nechala ještě ty dva dny doma ( plus víkend )..ano imunita je po nešotovicích v zadeli a je jedno jak je to staré dítě a jak dobrou má imunitu. Syn kromě jedněch atb a neštovic snad nebyl nikdy nijak výrazně nemocný, ale po neštovicích, jsme drželi klidný režim 3 měsíce…po 10 dnech bych ho nehnala do školy..obě moje děti šli po 14 dnech. ( navíc teda na sobě měli ještě pupínky, takže pokud tomu tvému neodpadnou všechny, bude ostatní akorát strašit svým vzhledem. )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama