Pláč při močení u 16m dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eeevvv
Povídálka 42 příspěvků 03.05.19 20:28
Plac pri moceni u 16m ditete

16 mesicni dcera dnes cely den kricela a plakala u kazdeho moceni. Teplotu nema. U dr.jsem dnes byla s jinym zdravotnim problemem a rikala to, nicmene toto se zamluvilo s tim, ze kdyby mela zanet mocaku, tak by mela teploty /ty nema/. Doma jsem dceri delala test na papirku - bilkovinu ani krev v moci nema, genital nema zarudly ani nijak poraneny. Jinak je dcera cely den protivna, uplakana, nema moc chut k jidlu ani k piti ( to taky rve, takze musim nasilim davat caj po lzickach). Vecer jsem ji posadila do hermankoveho caje, ve kterem taky zrejme curala, protoze najednou zacala bolestive jecet), dostala brusinkovy sirup Uroval. Nicmene kdyz ne zanet mocaku, tak me nenapada co by to tedy mohlo byt? Je mozne nejake vnitrni podrazdeni co nejde videt? (Vcera ji vyjimecne koupala babicka, ktera ji dole umyla sprchovym gelem a to pry taky plakala).

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.05.19 20:40

A nerejpla ji tam babka nejak? Ze by ji to umyla moc hr, nebo brecela i pred mytim. Bych zavolala na ambulanci, kdyz se na vas doktorka vyflakla. Kazdopadne hodne pit a curat. Treba se to zlepsi.

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 03.05.19 20:42

A nejedla nebo nepila něco hodně kyselého?

eeevvv
Povídálka 42 příspěvků 03.05.19 20:45

@Micaella22 urcite nerejpla :) driv jsem si nevsimla, ze by plakala. Zacala se budit az tu noc po tom myti cca od 3 rano s placem. @Kriss Tina nevim o nicem. Jedine nove, co dostava, tak Colostrum od lr.

Ela025
Kecalka 220 příspěvků 03.05.19 20:46

Tak u zánětu močáku nebývá extra vysoká teplota, spíš má dle lékaře být normální event. zvýšená do 37,5-6 max. Vždy mi řekli, že pokud je vyšší, zánět postupuje do ledvin.
Ale u tvé dcerky bych to řešila, co kultivace? předpokládám, že ji nikdo nenabral. Kdyby byla kultivace ok, možná roupi??? Možná něco gynekologickýho a nebo možná málo pila, to taky dokáže dost pálit…zvedla bych zítra tekutiny, jestli nepije dost, držela ji v teple a kdyby to bylo stejný nebo horší, šla bych k lékaři a poprosila i o tu kultivaci moči

anahita
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 03.05.19 20:54

Ja tyhle kravy lekarky nechapu. No nezlobte se na me. Jako nekdo, kdo ma zanet mocaku 6× do roka mohu spolehlive rict, ze ridit se teplotou nema smysl. Jedine kultivace. Ani zadny papirek. Ja takto diky sve obbodni, ktera mi neustale mavala papirky pred ocima, ze mi nic neni akoncila na urologii. Samozdrejme ze zanet jako prase. Teplota je, jak uz se to nehezky rozjete. Kdyby nezbral brusinkovy sirup, vyzadejte si kultivaci. Blby je ze mala nechce pit…

flicek18
Kecalka 481 příspěvků 03.05.19 21:10

Co ji dát polívku jestli alespoň trochu jí, tak polívkou do ní dostaneš i tekutiny.

ElisC
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 111 inzerátů 03.05.19 21:40

@eeevvv také bych zajela nechat udělat kultivaci. Já měla zánět 2×. Jednou v 5letech, a pak ve 14 a nikdy jsem teplotu neměla.
Doteď si to pamatuji jako jednu z nejhorších bolestí.

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 03.05.19 21:44

Teplota fakt byt nemusi. Sjela bych zitra na pohotovost. Ja nemela zadny vysoky horecky ani u zanetu ledvin, jen zvysenou. U mocaku nikdy ani zvysenou.

Veerr
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 03.05.19 23:10

Já měla nedávno, hrozne to rezalo a teplotu jsem určitě neměla. Na pohotovosti udělali rozbor z moci a sono ledvin, nasadili atb a do druheho dne zabraly a byla jsem ok :palec: atb jsem brala asi 5 dni. Určitě bych zavolala na pohotovost urologie, taky jsem tam nejdřív volala.

Ela025
Kecalka 220 příspěvků 04.05.19 07:25

@anahita to je přesný, tenkrát kvůli dětský jsem skončila na urologii, protožee dětská řešila, že krvavá moč a 40 horečka k tomu je z menstruace ( začalo to teda jen krvavá moč a teplota 37) k tý čtyřicítce horečce se to dostalo až asi za dva týdny " menstruace"..byla z toho urosepse a já 5 týdnů v nemocnici…teď mám tohle každej měsíc 11 let bez tý urosepse teda a nic moc zážitek

takže to chce fakt kultivaci v laborce a moč vyšetřit v laborce, on ten papírek není nic extra, jen orientační

Froseth
Kecalka 459 příspěvků 04.05.19 11:41

Panebože, co je to za doktorku? Už bych byla dávno na pohotovosti, ať ji vyšetří, přece ji nenecháš trápit, když pláče při čurání bolestí 8o Na žádné sirupy a domácí léčbu bych nespoléhala, může z toho být i zánět ledvin, lepší je to řešit hned.

eeevvv
Povídálka 42 příspěvků 05.05.19 20:51

Takze po navsteve lekare je zanet mocaku vyloucen /moc negativni/, nicmene dcera je stale horsi a horsi. Ted vecer uz jen kricela a pricina neni jasna :,(

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 05.05.19 21:00

@eeevvv nejaky vytok nema? Muze to byt zposebene nejskym zanetem v pochve. Ja bych sla zitra znovu za pediatrou. At te posle na dalsi vysetreni, tohle neni normalni. :(

Veerr
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 05.05.19 22:06

@eeevvv jela bych s ni na na dětskou pohotovost, je to divné a evidentně se něco děje :think:

Váš příspěvek
Reklama