Neštovice u kojence do 1 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luckabrno
Kecalka 158 příspěvků 30.01.17 07:36
Nestovice u kojence do 1 roku

Ahoj, mám 8 měs. chlapečka a je velká pravděpodobnost, že dostatne od staršího brachy nestovice. Chtela jsem se zeptat, jáký mělo vaše miminko průběh a v kolikati mesicich. děkuji

Reakce:

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 30.01.17 07:52

Syn měl v 9 měsících, průběh identický jako tenkrát pětiletý, 2 dny mírný výsev, pak 2 dny horečky ke 40 a velký výsev a pak už nic dramatického, zasychání neštovic a odlupování stroužků. Žádné následky, žádná zvýšená nemocnost (ale byli jsme pak zavření minimálně dva týdny pouze doma a neměli žádný kontakt s lidmi).
Dávala jsem preventivně fenistil a oplachovat ve vaně s hypermanganem a samozřejmě srážela teplotu, ty čtyřicítky šly blbě.

zuzanka003
Kelišová 7450 příspěvků 30.01.17 08:05

@luckabrno my chytli v 9mesicich. Vysev 5 dní. Hořecky 6 dní nad 40. Ale snášela to statečně

Jana206
Nadpozemská drbna 26494 příspěvků 30.01.17 08:11

Dcera ve 12 měsících, vysoké horečky, spoustu pupínků, ale snášela to statečně. Brala Fenistil na zmírnění obtíží.

Sestra ve 4 měsících, nevytvořila se dostatečná imunita, ve 21 letech znovu, chytla od partnera, který měl pásový opar, se kterým už žila ve společné domácnosti. Vysoké horečky, bolesti a točení hlavy, bolesti kloubů a celého těla,3 dny byla úplně nepoužitelná, neštovic se zbavovala víc jak měsíc.
Těžko říct, jestli by to chytla znovu, kdyby nebyla v intimním(myšleno blízkém) kontaktu s partnerem s pásovým oparem ve společné domácnosti.

Já jsem je zase prodělala nepozorovaně někdy v dětství, protilátky mám. Můj syn měl taky jen pár pupínků, ve 3,5 letech, bez teploty, taky mu v pubertě nechám udělat testy.
Neštovice jsou nemoc nevyzpytatelná a záhadná.

Topgal
Stálice 79 příspěvků 9 inzerátů 30.01.17 08:40

Ahoj, syn to chytil v 10 měsících od své 4 leté sestry, která si to přinesla ze školky. Dcera měla pár pupínků, bez teplot, pohoda.
Syn byl taky bez teplot ale pupínky měl naprosto všude, v oku, v nose, na pindíkovi a měl jich asi milion, ze dne na den vypadal jako z hororu, i doktorka se ho lekla, když ho viděla 8o
Oba brali Fenistil a pupínky jsem mazala takovým gelem, co jsem koupila v lékárně. Doktorka mi doporučila koupat syna ve slabém roztoku hypermanganu, to nám hodně pomohlo, máchala jsem ho tam klidně i 3 x denně, vypadal fakt strašně…dnes by to na něm nikdo nepoznal :lol:

lenuska86
Povídálka 25 příspěvků 30.01.17 08:54

Nase desetimesicni dcera je dostala od trileteho brachy. Oba dva prubeh naprosto bez problemu, zadna horecka, par pupinku. Preju take bezproblemovy prubeh :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >