Neteř v anglii - zavřené hranice

Anonymní
25.3.20 21:45

Neteř v anglii

Nevím, do jaké kategorie zařadit.
Prosím radu. Mám neteř v Anglii- dělá tam aupair. Jelikož zavřeli hranice kvůli koroně, tak mě zajímá, jak se dostane domu? Teď domu jet odmítla, diskutovali jsme o tom a souhlasíme, aby prozatím zůstala. Je tam spokojená, domu se jí nechce. Vrátit by se správně měla v červnu na otočku na přijmačky na VŠ (pokud teda vůbec nějaké budou, což pochybuji) a pak se vracet do Anglie. Ale pokud budou i nadále zavřené hranice, tak jak se vůbec vrátí domu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1073
25.3.20 21:57

Tak zpět by mohla max. těmi vládními autobusy, pak 14 dní karantena, ale do Anglie už pak zpět ji nepustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18019
25.3.20 22:11

Vládní autobusy jezdí teď, těžko pro ni pojede někdo extra, až si usmysli, že chce domu. Rozhodla se, tak se prostě vrátí, až uvolní hranice a bude se zase lítat a jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13427
25.3.20 22:17
@vokishka píše:
Vládní autobusy jezdí teď, těžko pro ni pojede někdo extra, až si usmysli, že chce domu. Rozhodla se, tak se prostě vrátí, až uvolní hranice a bude se zase lítat a jezdit.

Takže třeba za rok :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15131
25.3.20 22:17

Tak tezko rict co a jak bude v cervnu, ted muze jet autobusem, ale zpet uz ji nepustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18019
25.3.20 22:20
@Janli píše:
Takže třeba za rok :nevim:

A? Je to její rozhodnutí. Stát vyzval své občany, aby se co nejdřív vrátili. Dokonce jim v tom pomáhá. Ona nechce, tak prostě musí nést plně důsledky. Divím se jí, že tam chce zůstat, když vidím, jak k nemoci přistoupili. Ale je to proste její volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13427
25.3.20 22:25

@vokishka jo, je to její rozhodnutí. Zrovna teď je na Seznamu rozhovor s člověkem, co zařizuje návrat občanů do čech. Taky se děvčeti může stát, že v důsledku nemoci přijde o hostitelskou rodinu a co bude dělat potom? Žít na ulici? Sólo pro ni nikdo nepojede…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
25.3.20 22:26

Ja jsem cetla, ze tento tyden odvezli posledni autobusy lidi z Anglie. Nevim, jestli jeste budou.
Mozna treba jeste pres Nemecko by to slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 22:35

Zatím z Londýna British Airways létají, ale jak to bude za měsíc nebo 2, ti nikdo neřekne, a letenky budou asi taky dost drahé, jestli budou létat poloprazdná letadla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18019
26.3.20 07:00
@welovefashion píše:
Zatím z Londýna British Airways létají, ale jak to bude za měsíc nebo 2, ti nikdo neřekne, a letenky budou asi taky dost drahé, jestli budou létat poloprazdná letadla…

Ted jsem četla rozhovor se studentama, za letenky dali 16000. A předpokládám, že dlouho se lítat nebude. Doufám, že za měsíc nebude brečet do médií, že chce domu a state starej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 09:15

@vokishka Fakt nechápu proč by měla brečet do médií. Pokud by se stalo něco s hostitelskou rodinou (což pochybuju, je s nima třetím rokem, takže se opravdu dobře znají) tak zrovna v Anglii je otázka pár hodin než se najde jiná. S rodinou u které neteř je, jsem v kontaktu, není důvod proč jí domu posílat. Neteř je dospělá - já jí měla v péči, rodiče nemá, proto řeším jaké by měla případně možnosti. Jestli by kdyžtak byla nějaká možnost si třeba pro ní dojet.

• Nahlásit
  • Citovat
18019
26.3.20 09:39
@Anonymní píše:
@vokishka Fakt nechápu proč by měla brečet do médií. Pokud by se stalo něco s hostitelskou rodinou (což pochybuju, je s nima třetím rokem, takže se opravdu dobře znají) tak zrovna v Anglii je otázka pár hodin než se najde jiná. S rodinou u které neteř je, jsem v kontaktu, není důvod proč jí domu posílat. Neteř je dospělá - já jí měla v péči, rodiče nemá, proto řeším jaké by měla případně možnosti. Jestli by kdyžtak byla nějaká možnost si třeba pro ní dojet.

Ne, nebude možnost. Teď je možnost dojet na letiště do okolních států, ale musí se prokázat kopií letenky. A s tím, že pak všichni strašně chtějí od státu, ať se stará a stáhne je domů, to tu už bylo víckrát. Prostě tam zůstane, dokud se to neuvolní. Což dost riskuje, protože u nás chtějí potom uvolnit příkazy, takže začnou fungovat i školy, tedy přijímačky, ale hranice budou zavřené déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13727
26.3.20 09:45

Nedávno jsem vypomáhala au pairce v mé bývalé rodince, přijela domů tím vládním autobusem. Jestli pojede zpět, těžko říct :(
Takhle, pokud by neteři nevadilo, že by do Česka přijela až třeba za rok (v případě, že se hranice nějakou dobu neotevřou), tak ať tam zůstane. Pokud ano, tak ať jede co nejdříve tím autobusem (dokud ještě nabízejí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 11:31
@vokishka píše:

včera jsem četla rozhovor s ministrem zahraničních věcí že někdo je vděčný že mu stát pomáhá se vrátit domů a někdo si klade podmínka zda by nemohli přijet o týden později že si ještě chtějí užít sluníčka na dovolené. :-D Takže možna pro ni někdo pojede až si řekne, ale spííš by si měla holčina říct teď zda jede domů nebo zůstává :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama