Netěším se z miminka

Anonymní
18.9.19 15:47

Netěším se z miminka

Ahoj,
chtěla bych znát váš názor, zda jsou mé pocity normální nebo jsem nevděčná.
Je mi 31, s přítelem čekáme plánované dítě - přirozeně nejsem schopná otěhotnět, takže předcházelo několik měsíců hormonální stimulace. No a teď se zadařilo a já nemám vůbec radost, jenom strach a pocit, že se to najedou vůbec nehodí. V práci dělám na projektu, který mi výrazně zvyšuje finanční ohodnocení, ale je to jen přechodné. Vzhledem k tomu, že budu muset pravděpodobně zůstat na neschopence, tak o peníze přijdu a budem „živořit“ s přitelova platu a toho, co dostanu já doma /neschopenka, pak mateřská a rodičovská/. Podařilo se mi výrazně zhubnout, to taky naberu zpátky. Kariéra bude stagnovat. Nevím, proč mám najednou takové pocity nechuti do mateřství, když je to všechno plánované, ale dokud to nebylo jisté, tak mi to tak srašné nepřišlo. Přejde to a budu se zas na miminko těšit? jsem protivná i sama sobě a nevím, co s tím 8o

Prosím o zachování anonymu, chodí sem i kolegyně a znají můj nick. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4546
18.9.19 16:01

Takové pocity jsou normální, s dítětem život udělá veliký kotrmelec. Taky jsem po pozitivním testu zpanikařila, prví byl pocit obrovské radosti, následován pocitem strachu, nejistoty. Nejlépe to vystihne fráze: „Co sem to sakra udělala.“ Časem to přešlo, zhruba šestého měsíce jsem se u začala taky trochu těšit a připravovat výbavu.

Jinak že jste neotěhotněla přirozeně automaticky neznamená neschopenku, kamarádka otěhotněla po několika cyklech IVF a normálně pracovala v kanceláři až do nástupu na mateřskou.

To bude dobré :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16534
18.9.19 16:03

No jsou to hormony a to že jsi si uvědomila že to je definitivní a není cesta zpět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2795
18.9.19 16:03

Dnes uz podruhe stejne kontroverzni tema??? ze by na dnesek vyhlasene tema pro copywrittery? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 16:09
@markytka3 píše:
Dnes uz podruhe stejne kontroverzni tema??? ze by na dnesek vyhlasene tema pro copywrittery? :nevim:

Tim narazis ted na pani cose ptala na urad??? Smutne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
18.9.19 16:10
@Anonymní píše:
Ahoj,
chtěla bych znát váš názor, zda jsou mé pocity normální nebo jsem nevděčná.
Je mi 31, s přítelem čekáme plánované dítě - přirozeně nejsem schopná otěhotnět, takže předcházelo několik měsíců hormonální stimulace. No a teď se zadařilo a já nemám vůbec radost, jenom strach a pocit, že se to najedou vůbec nehodí. V práci dělám na projektu, který mi výrazně zvyšuje finanční ohodnocení, ale je to jen přechodné. Vzhledem k tomu, že budu muset pravděpodobně zůstat na neschopence, tak o peníze přijdu a budem „živořit“ s přitelova platu a toho, co dostanu já doma /neschopenka, pak mateřská a rodičovská/. Podařilo se mi výrazně zhubnout, to taky naberu zpátky. Kariéra bude stagnovat. Nevím, proč mám najednou takové pocity nechuti do mateřství, když je to všechno plánované, ale dokud to nebylo jisté, tak mi to tak srašné nepřišlo. Přejde to a budu se zas na miminko těšit? jsem protivná i sama sobě a nevím, co s tím 8oProsím o zachování anonymu, chodí sem i kolegyně a znají můj nick. Díky.

Neblbni, práce a postava… Dyť budeš máma, to je nejvíc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.19 16:11

@Heivka neschopenkou mi hrozí spíš kvůli hematomu v děloze, ale není moc velký a na celkem dobrém místě, no každopádně mi to gynekoložka už navrhla, ale nepřikázala. tak zaím budu chodit do práce normálně a uvidím :think: snad se těšit začnu, protože přítel je z těhotenství úplně nadšený a já mu to svou otrávenou náladou dost kazím.

• Nahlásit
  • Citovat
18.9.19 16:18
@Bubla Bůčková píše:
Neblbni, práce a postava… Dyť budeš máma, to je nejvíc :kytka:

já vím, je to hrozně provrchní, ale tyhle věci pro mě byly vždycky dost důležité, práce mi zabírá většinu času a dost mě baví, jím zdravě, sportuju, mám po několika plastikách. Díky mému platu si nežijem úplně špatně. No prostě to budu muset nějak zpracovat. Děti jsem chtěla do 30, tak to skoro vyšlo, ale ty smíšené pocity mě vyděsily. Přitom jsem před otěhotněním nebyla schopná ani koukat na cizí děti, jak mi bylo líto, že se nám nedaří 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 16:19

Anonym v háji, no nedá se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9821
18.9.19 16:19

A přítel má tak ubohou výplatu, že budete živořit - a žádný nemáte nic naspořeného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 16:21
@stinga píše:
A přítel má tak ubohou výplatu, že budete živořit - a žádný nemáte nic naspořeného?

ubohou ne, ale prostě normální, tak akorát na nájem a jídlo, žádné velké vyskakování to s prckem nebude. Naspořeno máme, ale rekontruujeme dům po tetě, tak peníze tečou i jinam, nechci z těch úspor moc brát :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 16:25
@jájinka007 píše:
já vím, je to hrozně provrchní, ale tyhle věci pro mě byly vždycky dost důležité, práce mi zabírá většinu času a dost mě baví, jím zdravě, sportuju, mám po několika plastikách. Díky mému platu si nežijem úplně špatně. No prostě to budu muset nějak zpracovat. Děti jsem chtěla do 30, tak to skoro vyšlo, ale ty smíšené pocity mě vyděsily. Přitom jsem před otěhotněním nebyla schopná ani koukat na cizí děti, jak mi bylo líto, že se nám nedaří 8o

Tak plat na neschopence při dobrém platu je pouze o pár tisíc méně, mateřská 7 měsíců je téměř plat. Klidně si dej rodičák na rok a půl do dvou let dítěte a máte měsíčně 17 tisíc :nevim: a na plastiku půjdeš buď znova, nebo se stravuj podle tehotenskacukrovka.cz a přiberes tak osm kilo max ;) já jsem opačnýho ražení, tak ti vlastně ani moc nerozumím, ale když se chce… Fakt řešíš blbosti.edit… A to jsi krásná úspěšná ženská a přítel není manžel a ještě nenosí domu prachy? :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5881
18.9.19 16:37

Neboj, dítětem život nekončí, jen se změní. Nabere trochu jiný směr. Pokud jsi o sebe doteď dbala, cvičila a zdravě se stravovala, tak s tím prostě jen pokračuj. Nedělej si výčitky, někdy lepší,, to "neřešit ", než už od pozitivního TT lítat a vyprávět každému o mimískovi. A pokud jsi ve své práci tak úspěšná a vyděláváš víc, vždycky je možné se s manželem na rodičáku prostřídat. Já se vracím do práce za měsíc (malé budou 3 měsíce) na devět hodin týdně. Hlídat bude manžel a to k tomu máme ještě dvouletého. Nouzí netrpíme, ale peníze se na ulici neválejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3405
18.9.19 16:43

No jo, být matkou je velká změna a odpovědnost, ale ono se to tak nějak nehodí nikdy… Vždy je něco, co je potřeba udělat, dodělat, vydělat víc peněz… Buď ráda, že se to povedlo, užívej si přítomnosti a nemysli na to, že přibereš - třeba jen pár kilo a ty necháš v porodnici, spousta maminek to tak měla, nemysli na projekt v práci- až ti ten drobeček jednou řekne, že tě má moc rád a jsi nejhodnější maminka :srdce:, tak ti celý projekt přijde k smíchu, věř mi.
A kdyby byl finančně fakt průšvih, můžeš se do práce vrátit dřív a doma může zůstat přítel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.9.19 16:56

Tyhle pocity jsou ok v rámci jakýchsi mezí. Ale tvé pocity jsou úplné mimo ty meze. Myslím, že tvá nejistota tkví hlavně v tom, s kým jsi dítě počala… Až teď ti to došlo. Takže přeji hodně pevné nervy, tvé pocity jsou docela solidní předzvěst toho, co bude následovat. A ano, tvé pohodlí je nenávratně pryč. Navíc pokud máš chlapa, který se nechá tak nějak tebou živit a nesnaží se to změnit, tak s tímhle podruhé přeji pevné nervy. No a taky existuje varianta, že doma bude chlap a ty budeš živitelka rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama