Netradiční výmalba bytu

472
2.6.08 10:41

Netradiční výmalba bytu

ahojky,
chtěla jsem vás všecky poprosit…chci o prázdninách malovat kuchyň s obývákem (manžel nechce a tak říkal, že mi na týden vyklidí prostor a já se můžu činit :lol: ) Chtěla bych to tu vymalovat tak nějak netradičně. Nemyslím nějaké obrázky, obrazy apod., ale spíš na jednu stěnu použít a nějak nakombinovat dvě popř. 3 barvy nebo odstíny. Prostě něco vytvořit, aby to tak jako ladilo. Proto bych vás ráda poprosila o inspiraci…buď odkazy na nějaké stránky, kde je možné něco obhlídnout a nebo třeba přímo kdyby jste se tu mohly pochlubit a vložit sem vaše fotečky, jak to máte netradičně vymalováno u vás pro inspiraci. Přijde mi takové už docela obyčejné malovat jednu stěnu nebo dvě stěny jednou barvou a další stěny třeba jinou. Proto bych se chtěla zaměřit na nějaké netradiční vymalování. Budu ráda za každý nápad a fotečku.
A ještě zkuste mi sem napsat, jaká barva by se hodila k červenýmu nábytku (máme červenou sedačku, kusový červený koberec), kuchyň také laděnou do červena (máme spojenou kuchyň a obývák) tak bych každopádně s „citem“ chtěla použít na nějaká místa červenou a nevím jaká by se hodila k ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
2.6.08 11:07

My natupovali (teda já :)) zeď ve starém bytě na záchodě (to jsme už věděli, že se budeme chtít stěhovat) - použli jsme víc barev a také neředěný tónovací pigment - vlastně zbytky z výmalby jiných místností. Nevypadalo to špatně - v kombinaci s jednobarevnou zdí nebo stropem by to mohlo být dobré. A můžeš jako jednu z barev použít i červenou - ladilo by to s nábytkem a nebylo by to ani tmavé a ani řvavé… A můžeš udělat i červený základ - a bude to tmavé a výrazné…

http://rodina.cz/…3102_1_1.jpg

Hlavně je to naprosto snadné - prakticky se to nedá zkazit :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
2.6.08 11:31

Vlastní zkušenost teda nemám, ale podle tohohle článku jsme nedávno připravovali zadání na zelenofialový pokojík u kamarádky a dopadlo to celkem zajímavě :P

http://si.vega.cz/…obei-v-byte/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
2.6.08 11:54

Tak my máme v obýváku takovou divočinu, ale když už je tu i nábytek tak to tak divoký není a nám se to líbí…
No a holt jsme si jen museli zvyknout, že návštěvy buď jásají, nebo se tváří všelijak :D
http://img223.imageshack.us/img223/5494/p3150009tb2.th.jpg:http://img223.imageshack.us/…09tb2.th.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
2.6.08 13:04

ja teda neposlu foto, protoze doma navrh neprosel, ale v nekterych dilech Jak se stavi sen delali na zdi pruhy - ruzne sirky, ruzne barvy. Tak sem chtela do loznice dat za celo postele tmave fialovy siroky, pak nad nocni stolky bily a na zbytek zdi svetlejsi lila v uzke,pak bily a zakoncit sedym prouzkem.
Tak si zkus najit na googlu primo ten porad, maji fotky z jednotlivych dilu na webu, treba je to to, co hledas, nebo tam najdes inspiraci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
2.6.08 13:07

to je hezká diskuze, taky nás čeká malování :)
Taky pořád nevím jak, máme světle žlutou a mně se to nelíbí (obývák i kuchyň dohromady), hlavně je to nepraktické pro dítě :)
Lesina a Stazi: Fotky hezký, zajímavý nápad mně se to líbí. Zvládnu to?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
2.6.08 14:15

Ahoj,
našla jsem jedny super stránky, třeba Ti taky pomůžou se inspirovat.

http://www.wallpainting.sk/index.php?…

http://deccoria.pl/…d,2053,11628

A jedna galerie fotek. ( http://deccoria.pl/galerie/ ), jsou tam dobré nápady, ale je třeba hledat.

Kačka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
2.6.08 14:42
malika píše:
Taky pořád nevím jak, máme světle žlutou a mně se to nelíbí (obývák i kuchyň dohromady), hlavně je to nepraktické pro dítě :)

Proč je žlutá nepraktická pro dítě? Je horší než bílá na zašpinění? Já to nechápu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8043
2.6.08 15:53

Jako netradiční výmalba by se mi líbilo i to, co je v reklamě na hornbach nebo nějakej ten hobbymarket - jak tam ten chlapík skáče po těch zdech a opatlává je vlastním tělem - no ten výsledek na konci reklamy, že má vodorovný pruh jakoby tupovaný - vypadá fakt dobře - samozřejmě ne do každého bytu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.6.08 15:53

Ahoj, já doporučuji stránky, na kterých dokážu viset a pročítat jen diskuze a čučet na fotky atd…www.living.cz

Silvajz

• Nahlásit
  • Citovat
2319
2.6.08 21:35

my mame asi dost netradicne vymalovan cely byt, fotky bohuzel nemam musela bych to jedine nafotit a pak sem vlozit, ale nejak nebudu mit ted cas, ale pokud by te nase vymalba zajimala tak mi pisni SZ a ja Ti pak nejake fotky poslu, bylo by to vsak az za nekolik dni budu mit ted dost napilno. Takze jak vlastne mame vymalovano.
Kuchyn a obyvak je spojeny zaklad je karamelova a na ni pak vodorovny sirsi vinove cerveny pruh, dalsi stena je vinova a na ni zase bily pruh.
Predsin je bila a na strope je sikmy pruh opet vinove, pak je vinovy pruh i na jedne ze sten v urovni oci a pak dva tensi pruhy v dolni casti steny, jeden je hraskove zeleny a druhy oranzovy.
Koupelna je svetle hneda a opet ruzne siroke pruhy tmave hnede a oranzove.
detsky pokoj ma nejvice barev jedna stena je hraskove zelena a v ni jsou svisle nechane tri uzke pruhy bile, na teto stene ma pak dcerka nalepene postavicky z Medvidka Pu, dalsi stena je sedozelena a jsou tam 2 svisle siroke pruhy vinovecervene a mezi tou sedozelenou a vinovecervenou je uzky pruh bile, dalsi dve steny jsou opet hraskove zelene a na jedne je jeste siroky vinovecerveny pruh.
Loznice je bila a jen ji obzvlastnuji opet vinove cervene pruhy jeden na zdi a dalsi na strope.
ono se to tezko popisuje nejlepsi je to videt. Kazdy kdo k nam prisel tak to obdivuje. Moji rodice si uz nechali od manzela vymalovat kuchyn a taky maji pruhy.
Manzel si vse vymyslel sam, dost casto koukame na porady o bydleni co jdou v Nemecku a tak tam pochytal spoustu napadu.
Hlavni je se nebat kombinovat barvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.6.08 14:49
malika píše:Taky pořád nevím jak, máme světle žlutou a mně se to nelíbí (obývák i kuchyň dohromady), hlavně je to nepraktické pro dítě :) :nevim:

to jsem trochu nepochopila - co je neprakticke pro dite - svetle zluta malba nebo obyvak i kuchyn dohromady?

• Nahlásit
  • Citovat
394
3.6.08 20:29
janine24 píše:
malika píše:
Proč je žlutá nepraktická pro dítě? Je horší než bílá na zašpinění? Já to nechápu :(

My máme hodně světle žlutou a to je jak bílá. Párkrát se naše Káťa opřela o zeď, když zrovinka něco rozpatlanýho měla v ruce :) Chtěla bych něco tmavšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
3.6.08 20:31
Anonymni píše:
malika píše:Taky pořád nevím jak, máme světle žlutou a mně se to nelíbí (obývák i kuchyň dohromady), hlavně je to nepraktické pro dítě :) :nevim:
to jsem trochu nepochopila - co je neprakticke pro dite - svetle zluta malba nebo obyvak i kuchyn dohromady?

bavíme se tady o malování, takže ta ŽLUTÁ BARVA je nepraktická, aspoň ta naše žlutá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.7.08 15:08

pruhy

Čtu tay o malování pruhů a dlších vzorech na zeď. mám jeden typ mrkněte na www.e-color.cz . Mají tám různé typy tapet cca 3000 vzorů a to i omyvatelné tapety např. do kuchyně, s velkým výběrem dekorů. Tak mrkněte je to jednodouší a mají tam i inspirace.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama