Čištění spár na dlažbě

21.5.08 01:48

Čištění spár na dlažbě

Ahoj,
mám problém…ráda bych vyčistila spáry dlažby v kuchyni a chodbě, aby byly zase světle šedé jako když byly nové (poučení - nikdy už světlé spáry na zem..). Tam kde se nejvíc chodí a tak jsou špinavé. Zkoušela jsem čistič spár od firmy HG (nebo tak nějak), ale nic. Drhla jsem je starým kartáčkem na zuby Savem, Domestosem a nic. Strašně mi to vadí, manžel říká, ať se na to povznesu, ale to nejde, otevřu dveře do bytu a vidím to… Krásná matná šedá dlažba (poučení - né matnou, je na ní všechno vidět, vytírám každý den a vydrží to tak půl hodiny) a špinavé spáry. Za 14 dní rodím, takže mě chytá ještě větší uklízecí mánie než obvykle (jsem úchyl na úklid) a moc prosím o radu, co s těmi debilními spárami…Díky Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1027
21.5.08 08:35

Já na ně vždy nastříkám jakýkoliv čistič (si myslím, že stejně jsou všechny na jedno brďo) a nechám delší dobu působit a pak teprve drhnu........trvá to ale dlouho a já jsem sprostá jako dlaždič. Spáry v koupelně máme (teda občas)bíle :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.08 08:59

Vyškrábat a přespárovat 8) .

Ale vážně, o by mě taky zajímalo čím to vyčistit :idea: , Bosorko buď mám doma odolnou špínu nebo nepoužívám ty správné prostředky ale drhla jsem to čím se dalo a nic :evil: . Jenom je teď to drhnutí vidět na dlažbě těsně kolem těch spár, mám je tam jakoby kapku spálené, nebo sedřené, nebo jak bych to přesně nazvala :roll: . Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
1762
21.5.08 09:31

Ahoj holky,
mám stejný problém, který už moc neřeším, protože nevím jak, tak se nad něj povznáším (jak tu bylo zníněno) a jde to. Ale plánuju půjčit si nějaký ten parní čistič nebo čistič na podlahy. Prý jsou dobré. Co si o tom myslíte?
Nemáte s nimi nějaké zkušenosti?
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
21.5.08 09:47

Tak já spáry (původně světle šedé ) drhla též těsně před porodem a to tak, že jsem na ně nalila ocet - normálně jsem šla v předklonu s lahví v ruce a snažila se ty spáry „kopírovat“, a pak jsem do toho ještě sypala kypřicí prášek ( neměla jsem sodu). Nechala jsem asi půl hoďky působit a nakonec vydrhla kartáčem. A pak jsem jen vytírala a vytírala a jelikož tam stále byly šmouhy, tak zas vytírala a vytírala. Ale spáry byly krááásně čisté, jako nové. Bohužel už zas hrají všemi barvami,tak mě to čeká znova :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.08 10:10

Mám stejný názor: světlé spáry na podlahu už nikdy, když už se na to nemůžu dívat, vydrhnu to zeleným savem na koupelny a kartáčkem .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
21.5.08 13:12

Ahojky

tak u nás fakt zabírá Fixinela.ale neředěná,hezky to nalít na spáry,nechat působit a pak drhnout kartáčkem.vždy vypotřebuji celou láhev,ale není to drahé - okolo 30kč,takže není problém.

takže radím zkuste Fixinelu,fakt to zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.08 16:29

Diky za vase typy, zkusim tu fixinelu, uvidime, ale je to pakarna, co?? Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
286
21.5.08 16:45

No s tymto mam tiez problem a poriadny. Máme žltú kúpeľku a slabučko žltú špárovku (spočiatku bola) Malému sa ešte dokonca podarilo vysypat na zem tmavo zelený očný tien…no hrôza. Tiež som vyskúšala všetko možné…savo, domestos, cilit bank…no nic…a ten smrad po byte od tej chemie - musela som niekoľko dni vetrať… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
17.11.08 00:52

Na zašlý špinavý spáry mám bělidlo od Eurony… to je spolehlivý. Je hlavně na fleky na oblečení, nebo na vybělení takových těch zašlých zažloutlých nebo zašedlých třeba triček. Ale dají se jím krásně vybělit i třea spáry, nebo konvice na čaj, nebo čistit odpady… je to aktivní kyslík, žádný chlor a pak ten jeho smrad! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
17.11.08 08:47

Já mám na spáry super levný prostředek :lol: Mám to z jednoho pořadu o uklízení na satelitu. Radí tam (a fakt to funguje) - do mističky vysypat obyčený kypřící prášek, zalít trošinkou vlažné vody. Hned to začne syčet a bublat a tuhle kašičku nabrat na starý zubní kartáček a čistit. Jakmile to přestane syčet, udělat novou směs. Sice na celou koupelnu spotřebuju tak 8-10 prášků, ale stojí to pár korun a fakt to funguje. Mívali jsme ve sprše pořád takový hnusný spáry na podlaze a tímhle je to hned pryč.
Doporučuju zkusit někde v koutku, ale já jsem s tím moc spokojená.

Jo a ten pořad se jmenuje Superhausfrau a je to v němčině, ale na název TV si nevzpomenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.09 13:38

čistič - firmy FROSCH

AHoj holky, mne se osvědčil prostředek zn. FROSCH - je to sice určený na čištění koupelny a kuchyně (fakt nezanechává fleky po vodě na bateriích), ale naleju na spáry, nechám chvíli působit a pak stírám. Trošku to smrdí po octu, ale to za chvíli vyprchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.09 10:19

čištění spár

Tak na špinavé spáry mám jedno řešení a tím je parní čistič od firmy Kärcher. Horkou párou vyčistí spáry jak nic - vlastní zkušenost, Ten nejlevnější stojí cca 2.000,– ale je to na všechny nečistoty v domácnosti. Vypařuji tím WC, obklady za sporákem, zrcadla ..... :D

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.09 12:22

Tak hlasim, ze nejlepe vycistil spary ten kyprici prasek do peciva. Diky za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.6.09 15:11

na spáry

a vůbec na dlaždičky je skvělý ariel profesional - tekutý čistič skvrn, omylem se mi rozlil do vany a ta pak zářila… tak jsem pak vyzkoušela vyčistit tím i spáry, musí se to nechat působit a pak to šlo samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama