Co mám dělat, abych si někde udržela práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 16:18
Neudržím si práci

Jdu se anonymně vyzpovídat. Několikrát jsem za poslední dobu změnila práci z důvodu, že jsem tu danou práci nezvládla. Nechci se vymlouvat, ale připadá mi, že se ode mě očekávalo, že hned první den budu všemu rozumět a všechno vědět. Dělala jsem ze začátku pár chyb (žádné vyloženě zásadní) nebo jsem se chodila ptát na věci, kterým jsem nerozuměla a kolegové mi právě to nechávali sežrat. Taky jsem asi méně seznamovací typ a trvá mi delší dobu, než zapadnu do kolektivu. Nejhorší na tom je, že to nebyly žádné specializované pozice, ale brigáda při studiu VŠ, třeba prodavačka nebo za barem. Pomalu se smiřuju s tím, že asi skončím na dávkách na pracáku. Co mám dělat, abych se někde udržela?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mart81
Závislačka 3812 příspěvků 04.02.19 16:21
@Anonymní píše:
Jdu se anonymně vyzpovídat. Několikrát jsem za poslední dobu změnila práci z důvodu, že jsem tu danou práci nezvládla. Nechci se vymlouvat, ale připadá mi, že se ode mě očekávalo, že hned první den budu všemu rozumět a všechno vědět. Dělala jsem ze začátku pár chyb (žádné vyloženě zásadní) nebo jsem se chodila ptát na věci, kterým jsem nerozuměla a kolegové mi právě to nechávali sežrat. Taky jsem asi méně seznamovací typ a trvá mi delší dobu, než zapadnu do kolektivu. Nejhorší na tom je, že to nebyly žádné specializované pozice, ale brigáda při studiu VŠ, třeba prodavačka nebo za barem. Pomalu se smiřuju s tím, že asi skončím na dávkách na pracáku. Co mám dělat, abych se někde udržela?

Zamakejte na sobě a ještě při VŠ si rozjeďte podnikání. Na internetu třeba. Pak nebudete muset řešit zapadnutí do kolektivu, šéfa… A lidi si k sobě časem vyberete podle své chuti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 16:23

@Mart81 jake podnikani po internetu?

Halamka
Závislačka 3873 příspěvků 04.02.19 16:23

A odešla jsi sama nebo tě propustili? Pokud opouštíš práci sama po nějakém banálním neúspěchu, tak to samozřejmě srazí tvé sebevědomí a s dalším místem to půjde čím dál hůř. Však na brigádě zase o moc nejde si říkej. A vydrž i přes občasnou chybu či neúspěch. Uděláš jednou chybu a podruhé už ne. Protože budeš vědět. Jak jinak by ses chtěla naučit? Kolegové jsou jen na otázka. Tak nejsi společenská nebo hned nezapadá, no a? Mě také trvá déle, než se otukam a rozkoukam. Ale do práce chodím primárně kvůli výdělku a ne abych si hledala kamarády. To může být jen bonus.

milktea
Kecalka 204 příspěvků 5 inzerátů 04.02.19 16:24

a řekli ti přesně, proč tě nechtějí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 16:28
@milktea píše:
a řekli ti přesně, proč tě nechtějí?

Většinou mi hned po dvou dnech řekli, že už nemám chodit, že prý bych to nezvládla a že jsem pomalejší. Na svoji obranu dodám,že jsem si poctivě hleděla své práce, dala do toho snahu, učila se nové věci. :(

Mart81
Závislačka 3812 příspěvků 04.02.19 16:34
@Anonymní píše:
@Mart81 jake podnikani po internetu?

Nevím, co zakladatelka (nebo vy) zná, má, umí nebo je ochotná a schopná se naučit.

https://happymag.cz/…v-roce-2018/

Uživatel je onlinesvapi
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 04.02.19 16:36

Tezko rict, podle tveho popisu nedokážu rict, kde je vlastně chyba…par chyb asi na zacatku clovek udelat muze, otazka je, co znamena „par chyb, které nejsou zasadni“..na me treba působí špatně lidi, kteri vypadají jako vyplaseny zviratka a prehnane se boji nejakyho selhani, myslim, ze hodne lidi to vnima jako rudej satek pred ocima…mozna bys mela vystupovat vic sebevedome, verit si? A proc hned sociální davky?? Vzdyt nestudujes VS s oborem „obsluha v obchode ci za barem“..jaky je obor tvého studia? A nesla by najit vic odpovidajici brigada? Proste treba jen na tyhle prace nejsi…neni to pro kazdeho..ani pro me to nikdy nebylo.

Lalelale
Závislačka 3487 příspěvků 04.02.19 16:38
@Anonymní píše:

Co máš za VŠ? Upřímně, jako prodavačka nebo za barem bych byla mizerná taky, mám talent na jiné věci a tyto pozice mi nic neříkají a dělat bych je nechtěla. Možná špatný výběr i pro tebe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 16:44

Studuju dalkove VS pedagogickou, ale bez titulu nemuzu v oboru pracovat. Brigady v oboru temer nejsou nebo jen narazove.

Yorkmut
Kecalka 340 příspěvků 04.02.19 16:47
@Anonymní píše:
Studuju dalkove VS pedagogickou, ale bez titulu nemuzu v oboru pracovat. Brigady v oboru temer nejsou nebo jen narazove.

V oboru bez titulu pracovat muzes, kdyz studujes.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25857 příspěvků 04.02.19 16:47

A co budeš dělat, až dostuduješ?
Tak dělej asistenta pedagoga, tvůj obor, uděláš si jen nějaké školení.

ivabozi
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 04.02.19 16:48

Zakladatelko, buď v klidu :) Asi si jen hledáš brigádu ve špatném oboru, co ti nevyhovuje. Najdi si práci, která tě bude bavit a tím pádem se nejspíš obklopíš lidmi, se kterými si budeš rozumět. Ideálně v oboru, co studuješ. :srdce:

milktea
Kecalka 204 příspěvků 5 inzerátů 04.02.19 17:03

tak jsi třeba pomalejší, to se na kasu nehodí, ale můžeš třeba dělat překladz nebo něco, kde budeš mít svoje tempo a ničemu to vadit nebude. Nejsi asi na manuální práce, tak to nech jiným, ty se svým vzděláním můžeš dělat, co oni nemohou ;)

Roach
Stálice 99 příspěvků 04.02.19 17:13

Tak až budeš mít titul, tak to bude OK ne?

Tohle je takové přechodné období.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >