neumyté nože

234
11.1.08 20:38

neumyté nože

ahoj, asi 2 měsíce mám novou myčku.Všechno v pohodě, jsem spokojená, ale nemyje mi příborové nože.Na většině z nich jsou takové jakoby rezavé fleky.Nestalo se to někomu? Co dělám špatně? Díky za každou radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6198
11.1.08 21:06

Ahoj yuko, asi Tě nepotěším, ale nejspíše je to tím, že nože nejsou špičkové kvality, nejsou stoprocentně nerezové, takže jednoduše začínají rezivět. Já si taky myslela, že mám dobré nerezové příbory,ale přesto se mi to taky - u těch starších, opotřebovanějších, někdy děje. Ona holt stačí malinká skulinka a je to. Ale někde jsem četla, ze i když jsou příbory dobré, tak na sebe můžou chytat rez z nějakého jiného nádobí, které není stopro nerezové (třeba i ze šroubků, kterými můžou být na hrncích uchyceny rukojetě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
11.1.08 21:10

Ahojky,taky mi nerezový příbory v myčce reznou.Máš tři možnosti
1.koupit nový příbory 100% nerez a tiše doufat,že reznout nebudou
2.mýt příbory (nože) v ruce
3.smířit se s tím :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
11.1.08 21:11

Hm… ale jak to že jen nože? Příbory byly kupované v :,-(ě, takže jsou ze stejného matroše jako vidličky, lžíce a lžičky.A ty jsou v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
11.1.08 22:23

Yuko,tak to fakt nevím,ale nám to dělaj taky jenom nože. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.08 22:31

Ahojky,
také se mi to občas stane, a také jen u nožů, a jsou také z celé :,-(y příborů.
Jestli to náhodou nebude tím, že nože se víc opotřebují, myslím tím, jak se s nima krájí, lžičkou se jen nabírá a vidličkou napichuje, tam asi bude opotřebení menší.
Možná je to blbost, ale to jediné mě napadá, když je to z jedné :,-(y :?
Tak ahoj V. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
11.1.08 22:40

Tak mě bylo řečeno, že to je přemírou soli a nekvalitními příbory. Příbory se ukázaly jako kvalitní, ale soli bylo skutečně moc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
11.1.08 22:40

Mě to dělá ze všech příborů jedna jediná polévková lžíce :roll: . Asi je na ní ta povrchová vrstva tenší, nebo byla nějak poškrábaná? Nevím, ale myslím že teď u nových :,-( bývá napsano, zda jsou vhodné do myčky nádobí.
Když nezapomenu, tak ji myju v ruce :wink: , a když zapomenu, snažím se rozlešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
11.1.08 22:45
vavryska píše:
Ahojky,
také se mi to občas stane, a také jen u nožů, a jsou také z celé :,-(y příborů.
Jestli to náhodou nebude tím, že nože se víc opotřebují, myslím tím, jak se s nima krájí, lžičkou se jen nabírá a vidličkou napichuje, tam asi bude opotřebení menší.
Možná je to blbost, ale to jediné mě napadá, když je to z jedné :,-(y :?
Tak ahoj V. :wink:

To je dobrá teorie,ale reznou mi spíš ty rukojeti,než ta krájecí část.
Teda nikdy jsem o tom nepřemejšlela,vzala jsem to jako fakt,jsou rezatý a hotovo,ale teď mi to bude vrtat v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
12.1.08 01:33

Ignoruju to :) A úspěšně :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
12.1.08 12:32

ahoj ahoj - tak tohle mne rozčilovalo na myčce příšerně - a pak jsem si přečetla znovu návod, a tam přesně o tomto problemu píší- - že je to přehnaným množstvím mycích prostředků - já stejně jako Martina dodávám, že je to zrejmě sůl - jsem ji dala na uplné minimum (nebo jsem ji vypla uplne? ted nevim) a mám vícemene pokoj - občas !se mi to stane jeste dneska, ale naprosto vyjímečně.
Jo a v tom návodu to davali do souvislosti s těma přehnanýma tabletama, kde je všech tech mycích současti proste zbytečně moc a pak ti nadobi třeba šedne, příšerně vrže (moc leštěnky) nebo „rezne“ - no ale tablety stejně nepouzivam, protože ty jsou do upravované městské vody v podstatě všechny nevhodné.

h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama