Syn chodí po špičkách, jdeme k neurologovi, co nás čeká?

1250
7.1.21 15:14

Neurolog, chodí po špičkách

Dobrý den, jdu se synem k neurologovi, že chodí po špičkách. Můžete mi přibližně říct, co nás čeká? Jaké vyšetření? Jestli máte konkrétně s tímto problémem zkušenosti? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
781
7.1.21 16:11
@Meggynka píše:
Dobrý den, jdu se synem k neurologovi, že chodí po špičkách. Můžete mi přibližně říct, co nás čeká? Jaké vyšetření? Jestli máte konkrétně s tímto problémem zkušenosti? Děkuji za odpověď.

Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
7.1.21 18:23

@Hrozina 5 let mu bude za měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
7.1.21 19:26

K neurologovi? My s tím stejným jdeme k ortopedovi. No tak uvidíme. Přemýšlím, proč neurolog? Vždyť to je záležitost pohybového aparátu, svaly, šlachy, klouby, pohybové vzorce… co by na tom tak neurolog mohl vykoukat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
7.1.21 19:27

Synův spolužák s tím byl teď na operaci, protože pořád chodil po špičkách. Měl zkrácené šlachy tuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
7.1.21 20:09

Ja mam cely zivot tlakovy bod na spicce a ne na pate, jako ma vetsina lidi. Je to vzacne ale nic extra na tom neni, ziju s tim bez problemu :nevim: Ortoped mi jen rekl, ze naslapuju jak kocka :D
Ale asi je rozdil chodit po spickach a mit na spicce hlavni tlak. Nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
7.1.21 20:29

Řeším stejný problém, syn 5 let, chodí po špičkách asi od 2,5 let. Začali jsme chodit k ortopedovi a na rehabilitace, a každý den protahujeme a cvičíme doma. 2,5 roku každý den napomínáme, aby po špičkách nechodil, ale není to nic platné. Na podzim jsme byli u neurologa, vyšetření trvalo asi 20 minut, také dělal nějaké vyšetření z krve na svalové enzymy. Za 2 týdny jdeme opět na kontrolu a bude prý odeslán na svalové vyšetření (EMG tuším?), ale zatím to vypadá že je vše v pořádku. Také dostal vložky do bot, ale já nejsem jejich příznivcem a myslím že ty mu nohy rozhodně nevyléčí, ale sem tam mu je dám, jinak v létě téměř pořád běhal venku bos nebo v ponožkobotách. Jinak samotné vyšetření u neurologa - na což jste se ptala - synova anamnéza (těhu, porod, jak se vyvíjel atd.), pak ho „protloukl“ tím neurologickým kladívkem a zkoušel jak moc má svaly zatuhlé, protahoval, syn dělal dřepy atd. Asi na 20 minut, žádné drama, syn to zvládl na jedničku. Takže suma sumárum už to řešíme asi 2,5 roku a zatím nám nikdo nepomohl tento návyk odstranit - samotnou chůzi po špičkách, následky se snažíme minimalizovat každodenním cvičením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
7.1.21 20:34
@Midaku píše:
K neurologovi? My s tím stejným jdeme k ortopedovi. No tak uvidíme. Přemýšlím, proč neurolog? Vždyť to je záležitost pohybového aparátu, svaly, šlachy, klouby, pohybové vzorce… co by na tom tak neurolog mohl vykoukat?

Chůzi řídí mozek. Proto se s tím chodí k neurologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2301
7.1.21 20:40

@Galitea jak se to projevuje? Mamka má totiž během chvíle prošlapaný ponožky, díru jakoby pod prstama. Nedávno jsme se nad tím divily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
7.1.21 20:56
@Petula306 píše:
@Galitea jak se to projevuje? Mamka má totiž během chvíle prošlapaný ponožky, díru jakoby pod prstama. Nedávno jsme se nad tím divily.

To se mi treba nedeje, mne se to projevuje akorat tichou chuzi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
7.1.21 21:24

@japato mozek řídí až na výjimky všechno. U chuze po špičkách je důležitá rehabilitace, aby se neztratily Achilovky, jinak dítě skončí na operaci. Samozřejmě je nutné i najít příčinu, ale i na to je podle mě lepší ten ortoped. Je větší pravděpodobnost, že dítě tou chůzí po špičkách vyrovnává nějakou svalovou dysbalanci, než že je to problém neurologické. Ale jo, návštěvou neurologa se určitě nic nezkazí a k tomu ortopedovi se stejně nakonec nejspíš dostanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
7.1.21 21:29
@Midaku píše:
@japato mozek řídí až na výjimky všechno. U chuze po špičkách je důležitá rehabilitace, aby se neztratily Achilovky, jinak dítě skončí na operaci. Samozřejmě je nutné i najít příčinu, ale i na to je podle mě lepší ten ortoped. Je větší pravděpodobnost, že dítě tou chůzí po špičkách vyrovnává nějakou svalovou dysbalanci, než že je to problém neurologické. Ale jo, návštěvou neurologa se určitě nic nezkazí a k tomu ortopedovi se stejně nakonec nejspíš dostanou.

No právě ty svalové disbalance vyhledává neurolog, nám vlastně ortoped vůbec nepomohl, jen zkonstatoval zkrácené achillovky a konec, žádné vyšetření, nic… Neurolog se zatím docela snaží. Tak uvidíme jestli něco najde:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 22:31

Zajímavé téma, mě bude 30 let a celý život chodím po špičkách, nebo tak našlapuji. Hraji fotbal, protahuji se, ale v životě jsem neudělal dřep, abych měl paty na zemi.

Když jsem byl malý, často mě na to upozorňovali. Jenže člověk na to musel myslet, aby chodil jinak.

To je nějaká porucha, nebo čím to je ovlivněno?

Děkuji za odpověď :-)

• Citovat
  • Nahlásit
295
13.1.21 08:08

Me dceri je skoro 12 let, chodi po spickach a nikdo nic nenasel.
Chodila na rehabilitace, ma vlozky do bot a stejne tak porad chodi, musime ji napominat. Zacala s tim jako mala, jinak je zdrava, chodi na osmilete gymnaium a uci se dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat