Dvouletou dceru bolí nožičky

80
5.1.21 16:08

Dvoulete dceri boli nozicky

Dceri budou za tri mesice dva roky a uz asi tyden si stezuje na bolest nohou pres den. Vzdycky rekne au boli nohy a ukazuje na narty/chodidla. Nekdy u toho lehce pobrekava, ale vzdy je to do par vterin pryc a hraje si dal.Kdyz chodi venku je to castejsi. Jinak to rekne tak dvakrat denne. Jednou i v noci ale jen to rekla a hned spala dal. Normalne beha hraje si. Myslela jsem rustove bolesti i kdyz nevim jestli na ne neni pred druhym rokem jeste brzy. Nemel to nekdo u deti v tomhle veku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
311
5.1.21 16:15

Špatné botky, růstové bolesti, problémy s držením těla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.1.21 16:16

Boty asi ne rika to i kdyz je jen v ponozkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
5.1.21 16:20

Jo, měli jsme v rodině u 2 letého dítěte. Byl to projev leukemie. 3 let se nedožil, jinak úplně zdravé dítko :,(. Nechci strašit, ale ať pro jistotu pediatr skontroluje krev. Ten u nás to podceňoval, taky prý růstové bolesti. Až ten rozbor udělali v nemocnici, bylo pozdě :,(.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 16:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.1.21 16:22

A to boleli jen takle lehce a obcas pri takove nemoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
5.1.21 16:25

Já nevím jak silně boleli. Prostě dítko často říkalo, že ho bojí nožičky. Tak to bylo pár měsíců. Pak rýma, nějaký zápal… a pediatr furt, že to je normální, když jsou jeseň děti nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8373
5.1.21 16:31

@Lalav Na žádné růstové bolesti nevěř. Mně orthopedka z Bulovky řekla, že to je pověra. Když někoho bolí opakovaně jedno místo v kosti, tak se to má vždy prověřit. Nenech se ničím uchlácholit a klidně si zaplať v soukromé ordinaci za zbytečný RTG, jinak nebudeš mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3674
5.1.21 16:32

Vyšetřit určitě.. (kompletní rozbor krve), ale u nás šlo vždy o růstové bolesti ;) pomohla půlka iboše a vitamínky jako placebo… takže bych nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.1.21 16:35

Tak ja na to taky trpela boleli me narty, ale to uz jsem byla starsi nez je ted mala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
5.1.21 16:38

Muj syn to ma od pul druheho roku, jsou mu ted necele tri a pul. Ma rustove bolesti. Nekdy pres den, prave ty kotnicky, narty, ale i kolena, lytka. Jsou dny, kdy se vzbudi v noci a krici, ze ho boli nozicky a chyta se… Masiruji Traumaplantem (mast koupena v lekane) a nekdy musim dat Nurofen…Na tu krev bych zasla, muze mit treba malo horciku, nas mel malo vitaminu D…
Nechci nic zlehcovat, ale nemuzete hned videt cerne scenare…
Drzim palce..
Na svuj vek je hodne veliky a roste rychle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
5.1.21 16:43

Moje dcera ma to zhruba od 2 let trpela hodne. Budila se snad kazdou noc a strasne plakala, propinala se bolesti, mazali jsme, studene obklady.. taky ji brali krev (kvuli leukemii), nastesti ok.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8373
5.1.21 16:46
@Kolarkaa píše:
Moje dcera ma to zhruba od 2 let trpela hodne. Budila se snad kazdou noc a strasne plakala, propinala se bolesti, mazali jsme, studene obklady.. taky ji brali krev (kvuli leukemii), nastesti ok.. ;)

No, ale vidíte, že se to doktorům nezdálo. Proto prověřit a pak být v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
5.1.21 16:47

Může to být příznak plochých nožiček, nesprávného obutí ( nožky bolí i naboso), špatného postavení koníčků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
5.1.21 16:48

@LaPaloma to urcite, ja jsem chtela aby ji ten rozbor udelali..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 16:48
@LaPaloma píše:
@Lalav Na žádné růstové bolesti nevěř. Mně orthopedka z Bulovky řekla, že to je pověra. Když někoho bolí opakovaně jedno místo v kosti, tak se to má vždy prověřit. Nenech se ničím uchlácholit a klidně si zaplať v soukromé ordinaci za zbytečný RTG, jinak nebudeš mít klid.

Syn si stěžoval na bolesti stehennich kostí v pubertě a v tu dobu hodně vyrostl. Určitě si tedy nevymyslel, že ho nohy bolí, proč by to měla být pověra?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat