Srážlivost krve - děti

Anonymní
2.1.21 07:51

Srážlivost krve - děti

Obě moje děti mají za sebou operaci. A oba měly špatné výsledky srážlivosti krve - hodnoty mírně zvýšené. Pro někoho to byly hodnoty, se kterými by v žádném případě neopětoval, u někoho to proslo. Čím to může být? Proc to mají obě moje děti? Nevím, jake hodnoty mám na nebo otec - nevím, kdy by se to zjišťovalo. Nikdo mi nikdy nic neříkal.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3750
2.1.21 08:04

Zkuste se objednat na hematologii, tam zjistí příčinu. Může být genetická, postinfekční, autoimunitní aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 08:15

@sediza Nejdřív jsem to zkoušela a všude mi říkali, že děti neberou. Nakonec jsem byla se starším dítětem a vše v pořádku. Vyřešila se operace. U druhého dítěte naše paní doktorka řekla, že nebude problém, ale paní doktorka v nemocnici řekla, že operovat s takovými hodnotami nebude. A ještě na mě byla dost nepříjemná, když jsem ji sdělila, že naše paní doktorka říkala, že je to jen mírně zvýšené, nad hranicí, že to nebude problém.

• Citovat
  • Nahlásit
65853
2.1.21 09:34
@Anonymní píše:
Obě moje děti mají za sebou operaci. A oba měly špatné výsledky srážlivosti krve - hodnoty mírně zvýšené. Pro někoho to byly hodnoty, se kterými by v žádném případě neopětoval, u někoho to proslo. Čím to může být? Proc to mají obě moje děti? Nevím, jake hodnoty mám na nebo otec - nevím, kdy by se to zjišťovalo. Nikdo mi nikdy nic neříkal.

Pokud neřeknes které a jejich hodnoty, tak je to věštění z křišťálové koule. Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 10:43
@Lama Lama píše:
Pokud neřeknes které a jejich hodnoty, tak je to věštění z křišťálové koule. Kolik je dětem?

Já to nemám teď před sebou. Nejspíš to ani nemám doma. Nechali si to lékaři. Děti to mely obe ve skolkovem veku - 4 a 5 let.

• Citovat
  • Nahlásit
65853
2.1.21 10:49
@Anonymní píše:
Já to nemám teď před sebou. Nejspíš to ani nemám doma. Nechali si to lékaři. Děti to mely obe ve skolkovem veku - 4 a 5 let.

no, tak v tom případě to fakt nemá cenu. Je to fakt věštba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 11:02
@Lama Lama píše:
no, tak v tom případě to fakt nemá cenu. Je to fakt věštba.

Našla jsem jen: vyšetření pro prodloužení APTT před AT. 3× odběr krve, vždy patologie. Výsledky jsem si asi neměla možnost okopírovat v tu dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
65853
2.1.21 11:19
@Anonymní píše:
Našla jsem jen: vyšetření pro prodloužení APTT před AT. 3× odběr krve, vždy patologie. Výsledky jsem si asi neměla možnost okopírovat v tu dobu.

Tak to rozštípne jen hematolog.
Respektive - vyšetření pro prodloužení APTT… to zní, jako že už někdo to dovyšetřoval. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 11:53

Ahoj jsem tu nová nevím kam zařadit
Od léta mě bolí levá noha jsem strašpytel a bojím se snad všeho… Trochu hypochodnr… Mám 8mesicniho chlapečka a je docela těžký nosím ho v náruči prostě klasika… Noha není oteklá ani modrá nic… Byla jsem u obvodního lékaře a ten mi řekl že trombóza to není že to je kořene zad… Je fakt že od zad bolest cítím… Bílý mě to od stehna po lýtko v zadní části… Chci asi jen uklidnit že to trombóza není myslím si že půl roku bych s než léčby s trombózou asi veselé nežila nebo? Máte někdo zkušenost s tím od páteře?

• Citovat
  • Nahlásit
12
2.1.21 12:01
@Anonymní píše:
Ahoj jsem tu nová nevím kam zařadit
Od léta mě bolí levá noha jsem strašpytel a bojím se snad všeho… Trochu hypochodnr… Mám 8mesicniho chlapečka a je docela těžký nosím ho v náruči prostě klasika… Noha není oteklá ani modrá nic… Byla jsem u obvodního lékaře a ten mi řekl že trombóza to není že to je kořene zad… Je fakt že od zad bolest cítím… Bílý mě to od stehna po lýtko v zadní části… Chci asi jen uklidnit že to trombóza není myslím si že půl roku bych s než léčby s trombózou asi veselé nežila nebo? Máte někdo zkušenost s tím od páteře?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 12:16
@Lama Lama píše:
Tak to rozštípne jen hematolog.
Respektive - vyšetření pro prodloužení APTT… to zní, jako že už někdo to dovyšetřoval. :think:

Ano, se starším dítětem jsme byli na hematologii. Po dlouhé době a marném čekání na operaci. Vše je prý v pořádku. No a poté mělo mladší dítě stejný problém. Jedna doktorka by máš na operaci nevzala, jeden doktor nakonec operoval. Původně chtěli dělat znovu odběry, ale nakonec to proslo. Takže další odběry se nedělaly a hodnoty se neví. Operace proběhla dobře, krvácení velké nebylo, ale i tak dítě strávilo na operačním sále o dost více času než se běžně bývá kvůli komplikacím.

• Citovat
  • Nahlásit
65853
2.1.21 12:30
@Anonymní píše:
Ano, se starším dítětem jsme byli na hematologii. Po dlouhé době a marném čekání na operaci. Vše je prý v pořádku. No a poté mělo mladší dítě stejný problém. Jedna doktorka by máš na operaci nevzala, jeden doktor nakonec operoval. Původně chtěli dělat znovu odběry, ale nakonec to proslo. Takže další odběry se nedělaly a hodnoty se neví. Operace proběhla dobře, krvácení velké nebylo, ale i tak dítě strávilo na operačním sále o dost více času než se běžně bývá kvůli komplikacím.

NO a ten starší, co všechno bylo v pořádku? Máš zprávu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 12:48

@Lama Lama To mi bylo receno, že je v pořádku vše. Nějakou zprávu mám. Hodnotám nerozumím. Brala jsem to tak, že je vše bez problémů. Jen mi přijde zvláštní, že zrovna moje druhé dítě má ten samý problém. Vím o více dětech, co mají za sebou nějakou operaci a vždy měly předoperační vyšetření v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
65853
2.1.21 14:02
@Anonymní píše:
@Lama Lama To mi bylo receno, že je v pořádku vše. Nějakou zprávu mám. Hodnotám nerozumím. Brala jsem to tak, že je vše bez problémů. Jen mi přijde zvláštní, že zrovna moje druhé dítě má ten samý problém. Vím o více dětech, co mají za sebou nějakou operaci a vždy měly předoperační vyšetření v pořádku.

No tak buď budeš věřit že je vše v pořádku. Nebo nevěříš a je třeba začít pátrat. K tomu potřebuješ nějaké konkrétní informace, výsledky doposavat provedených vyšetření, případně zařídit další. Z obecně informace zde to nikdo nerozstipne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 14:16
@Lama Lama píše:
No tak buď budeš věřit že je vše v pořádku. Nebo nevěříš a je třeba začít pátrat. K tomu potřebuješ nějaké konkrétní informace, výsledky doposavat provedených vyšetření, případně zařídit další. Z obecně informace zde to nikdo nerozstipne

Tak já tomu samozřejmě věřim. Ale zaráží mě to, proč to mají oba. Tak zatím není důvod to řešit, žádná operace nás už nečeká. Naštěstí. Ani nevím, kde bych měla pátrat. Starší dítě by mělo být v pořádku. Mladší nemá další vysetreni. Se starším nám vyšetření zařídila naše paní doktorka, již bývalá. Je divné, že nikde děti nechtějí brát. Pro nás je Praha dost daleko. Takže to nebylo vůbec jednoduché tam jet, dítěti samozřejmě bylo zle - bez jídla. Každopádně naše paní doktorka to neřešila, že je to v pořádku a operace není problém. Takže ta by nás ani nikam neposlala. Od paní doktorky, která nám řekla, že nás na operaci nepustí, jsem se nedozvěděla, jak se to řeší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat