Antidepresiva u dětí

1161
28.12.20 12:54

antidepresiva u dětí

Dobrý den,
prosím, je tu někdo, jěhož dítě bere antidepresiva? Synovi 7 let a 4 měsíce byl nasazen Sertralin. Ráda bych si o tom s někým popvídala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4730
28.12.20 13:10

7-mi lete dite antidepresiva? :srdce: To jsem jeste neslysela… neni to brzy? Opravdu to neslo resit jinak? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
28.12.20 13:30
@J_Doe píše:
7-mi lete dite antidepresiva? :srdce: To jsem jeste neslysela… neni to brzy? Opravdu to neslo resit jinak? :think:

No, tak to si s tebou zakladatelka popovida :roll:
Nemyslis, ze je to pomerne citlivy tema na to, aby ti hned odpovidala, proc je bere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
28.12.20 13:33

Opravdu kdyby to nebylo nutné, tak je nebere, proto hledám někoho, kdo má stejnou zkušenost..a věřte, že i přes to, že má syn vrozenou oční vadu, kdy nevidí na jedno oko, cévní malformaci a další problémy…vidět dítě, jak psychicky trpí a nemoct mu pomoci, to je opravdu to nejhorší, co jsem zatím zažila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15784
28.12.20 13:36

@zuzuza syn bere od šesti let antipsychotika. Ne každé dítě se narodí zdravé a šťastné. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
28.12.20 13:41

@Kakika Opravdu? Antipsychotika jsou na léčbu schizofrenie nebo nějakých takových nemocí? Je to pravda, ale vždy jsem si říkala, že s jedním okem se žít dá, s cévní malformací také - jen musí být opatrný při pohybu a to on není-hyperaktivita, ale přála jsem si, ať nikdy nemá psychické potíže a už je to tady, sama se léčím antidepresivy 17 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4730
28.12.20 13:46

Holky, omlouvam se, nechtela jsem se nikoho dotknout, jen me to prekvapilo, jelikoz nikoho takoveho v okoli nemam…

Sama mam obavu z toho, aby moje deti nebraly leku vic, nez je nutne (jelikoz to obcas vidim v rodine), proto jsem se trochu vydesila, jestli opravdu neni jina cesta… Ale kdyz neni, tak neni… :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15784
28.12.20 13:49

@zuzuza v přívalovém letáku se opravdu píše, že je to k léčbě schizofrenie. Ale tou doufám netrpí. Špatnými náladami trpěl od dětství. V první třídě se ale úplně sesypal. O sebevraždě mluvil už od pěti let (ne v afektech…prostě hovořil o tom, že tenhle svět je pro něj těžké pochopit a všem by bylo lépe, kdyby tu nebyl), ale „až“ v první třídě bylo reálné, že by se o to mohl pokusit. Nebo ublížit někomu jinému.

Co vás vedlo k tomu jít hledat pomoc psychiatra? Myslím u malého? Špatně nese svůj hendikep?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15784
28.12.20 13:55
@J_Doe píše:
Holky, omlouvam se, nechtela jsem se nikoho dotknout, jen me to prekvapilo, jelikoz nikoho takoveho v okoli nemam…Sama mam obavu z toho, aby moje deti nebraly leku vic, nez je nutne (jelikoz to obcas vidim v rodine), proto jsem se trochu vydesila, jestli opravdu neni jina cesta… Ale kdyz neni, tak neni… :hug: :srdce:

Věř mi, že to bývá ta poslední možnost. Nikdo by to doufám do svých dětí necpal zbytečně, má to příliš mnoho možných nežádoucích účinků (když vezmu jeden z léků, na které syn reagoval špatně… měl mu pomoci s myšlenkami na sebevraždu a jeden z častých vedlejších účinků jsou právě myšlenky k sebevraždě… to jen pro ilustraci, jakým rozhodováním jsme si museli projít).

Já to ani špatně nebrala, tvůj komentář. I já byla překvapená a šokovaná, že se dají medikovat takto malé děti. Dokonce i mladší. Ale za nás…díky bohu za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4730
28.12.20 14:01
@Kakika píše:
Věř mi, že to bývá ta poslední možnost. Nikdo by to doufám do svých dětí necpal zbytečně, má to příliš mnoho možných nežádoucích účinků (když vezmu jeden z léků, na které syn reagoval špatně… měl mu pomoci s myšlenkami na sebevraždu a jeden z častých vedlejších účinků jsou právě myšlenky k sebevraždě… to jen pro ilustraci, jakým rozhodováním jsme si museli projít).Já to ani špatně nebrala, tvůj komentář. I já byla překvapená a šokovaná, že se dají medikovat takto malé děti. Dokonce i mladší. Ale za nás…díky bohu za to.

Dekuji za vysvetleni. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7270
28.12.20 14:12

@J_Doe ja jsem taky nepotkala dite s medikaci na nemocny srdce a presto verim, ze takovy deti existujou :D
Ja mam tezkyho autistu medikovanyho od osmi let..nevidim jedinej duvod, proc by dite nemohlo mit rozhazenou biochemii v mozku, kdyz to muze mit dospelej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.12.20 14:12
@zuzuza píše:
Dobrý den,
prosím, je tu někdo, jěhož dítě bere antidepresiva? Synovi 7 let a 4 měsíce byl nasazen Sertralin. Ráda bych si o tom s někým popvídala.

Doporučuji ti jednu věc, nechej tuhle diskusi zamknout a smazat. Tady se pochopení nedočkáš. Nevím, jací lidé sem chodí, ale faktem je, že v mém okolí mezi příbuznými a známými nikdo na tenhle server nechodí. Samozřejmě že je spousta dětí, které jsou v mladším školním věku na lécích předepsaných psychiatrem. Neobejdou se bez toho různé diagnózy, u kterých je stav bez léků nežitelný pro dítě i jeho okolí. Ty nemáš povinnost tady skládat komukoliv účty. Většinou jsou tu naivní slepičky, se svými triviálními živůtky, až by z toho jeden blil. Každá druhá evidentně vystudovala medicínu, a pak si jako specializaci zvolila pedopsychiatrii, a teď ti bude vesele radit. Pokud máte rozumného psychiatra, který se snaží nastavit rozumné dávky a podaří se mu trefit lék, který vašemu synovi pomůže, tak buď ráda. A pochopení hledej spíš ve skupinách rodičů dětí s podobnými potížemi. Emimino je žumpa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
28.12.20 14:13

Ano přesně tak, děkuji za tu možnost, že se dají i tak malé děti léčit. Syn začal v září navštěvovat první třídu, vše se zdálo být OK. Někdy v květnu/červnu měl trochu dramatický zážitek a náhle začal mít obsedantní( vtíravé myšlěnky), různé strachy, pak nemohl chodit ani do školy. Začal se všeho bát a znemožňovalo mu to denní fungování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 14:14
@Tarjei píše:
@J_Doe ja jsem taky nepotkala dite s medikaci na nemocny srdce a presto verim, ze takovy deti existujou :D
Ja mam tezkyho autistu medikovanyho od osmi let..nevidim jedinej duvod, proc by dite nemohlo mit rozhazenou biochemii v mozku, kdyz to muze mit dospelej…

U autistu bývá medikace vysvobozením pro všechny. Aspergeři okolo puberty páchají často vlivem depresí a úzkostí sebevraždy. Takže mnohdy je lepší mít dítě s autismem rozumně zamedikované už v nižším věku. Ty jsi možná tak jedna z mála, která může zakladatelku pochopit.

• Citovat
  • Nahlásit
7270
28.12.20 14:16
@Anonymní píše:
Doporučuji ti jednu věc, nechej tuhle diskusi zamknout a smazat. Tady se pochopení nedočkáš. Nevím, jací lidé sem chodí, ale faktem je, že v mém okolí mezi příbuznými a známými nikdo na tenhle server nechodí. Samozřejmě že je spousta dětí, které jsou v mladším školním věku na lécích předepsaných psychiatrem. Neobejdou se bez toho různé diagnózy, u kterých je stav bez léků nežitelný pro dítě i jeho okolí. Ty nemáš povinnost tady skládat komukoliv účty. Většinou jsou tu naivní slepičky, se svými triviálními živůtky, až by z toho jeden blil. Každá druhá evidentně vystudovala medicínu, a pak si jako specializaci zvolila pedopsychiatrii, a teď ti bude vesele radit. Pokud máte rozumného psychiatra, který se snaží nastavit rozumné dávky a podaří se mu trefit lék, který vašemu synovi pomůže, tak buď ráda. A pochopení hledej spíš ve skupinách rodičů dětí s podobnými potížemi. Emimino je žumpa.

Tak tu zumpu opust, at svymi trivialnimi zivutky neohrozujem vznesene kruhy Tveho byti, hrdinko beze jmena :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat