Pouštíte si na návštěvu nemocné?

Anonymní
25.12.20 21:04

Pouštíte si na návštěvu "nemocné"?

Otázka je jednoduchá. Dlouhodobě jsem velmi ostře kritizována za odmítání návštěv, když mají přijít i nestydle, nemocne děti. Máme doma sve dve a nevidím důvod, proc zbytečně rislovat ze se mi nakazi, když návštěva může dorzit jindy.
Jak je to u vás?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29224
25.12.20 21:06
@Anonymní píše:
Otázka je jednoduchá. Dlouhodobě jsem velmi ostře kritizována za odmítání návštěv, když mají přijít i nestydle, nemocne děti. Máme doma sve dve a nevidím důvod, proc zbytečně rislovat ze se mi nakazi, když návštěva může dorzit jindy.
Jak je to u vás?

Nemovná nikoho nenavštěvuju (i pred kovidem) a nemocné si nezveme. Navštěva se sama odhlásí, když jí není dobře. Beru to jako slušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3042
25.12.20 21:07

Nastydlé návštěvy k nám nikdy nechodily, naštěstí máme všechny známé a kamarády s mozkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:08

@Russet děkuji z názor, mám úplně stejný, když nam neni dobře návštěvu ruším, považuji to za slušné.

• Citovat
  • Nahlásit
823
25.12.20 21:08

U nás je normální, že nemocní a nastydlí jsou doma a místo trajdání po návštěvách se léčí. A to nejen děti, ale i dospělí, kor v téhle době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
25.12.20 21:11

Kdyby šlo o návštěvu, s kterou bude příští šance se vidět až za půl roku a já bych se s nimi fakt vidět chtěla, tak bych to asi riskla. Jinak pokud o nachlazení vím a lze domluvit jiný termín, odkládám. Mám děti čtyři, než si takovou virózku všichni protočíme, trvá to i tři týdny, na jejichž konci mi už pěkně hrabe, dobrovolně si to domů fakt pouštět nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29224
25.12.20 21:11
@Anonymní píše:
@Russet děkuji z názor, mám úplně stejný, když nam neni dobře návštěvu ruším, považuji to za slušné.

Před covidem jsme se dost vídali s jinými dětmi. Vždy den dopředu jsme si daly s jejich matkami vědět, jak na tom jsou. A když má někdo chuť přijít k nám, hlásím i rýmu u syna. Prostě normálka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6456
25.12.20 21:12

Když je někdo z nás nastydly tak návštěvu odlozim ať už jedeme my někam a nebo má někdo přijít k nám. Stejně tak ostatní s kým se znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
25.12.20 21:13

Ne, ani nemam nikoho v okoli, kdo by byl tak sobecky a cpal se nekam nemocny po návštěvách :nevim: jo naopak uz sem to zazila, kdyz byl syn nachlazeny (jenom ryma nic hrozneho) a kamaradka se potřebovala stavit, tak prisla no, ale predem sem ji varovala. Ale naopak ne, ani ja nekam ani nikdo nemocny k nam, by nikdy nesel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30319
25.12.20 21:17

Ne. Nastydle návštěvy nesnáším. Kdysi jsem to tu řešila na emiminu a některé holky tu psaly, že „rýmu neberou jako nemoc“ a „to by se nikam nedostatly, kdyby chodily jen se zdravými dětmi“. To nechápu. Cpat se někam, kdyz vím, že je to druhém nepříjemné.

A v dnešní době bych je otočila vyloženě ve dveřích a asi by se to neobešlo bez ostrých slov. Ale myslím, že v mě rodině snad mají všichni rozum a dnes by nachlazení nešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74853
25.12.20 21:19

Me rozumne nemocne navstevy nevadi a klidně je zvu. Nase nemoci hlasim a at se kazdy rozhodne sam. Tedy mysleno drive, aktuálně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30319
25.12.20 21:21

https://www.emimino.cz/…stevy-87560/

Tady si můžeš přečíst, že ‚provozni ryma‘, je přeci v pohodě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3042
25.12.20 21:23
@Bábrdl píše:
Ne. Nastydle návštěvy nesnáším. Kdysi jsem to tu řešila na emiminu a některé holky tu psaly, že „rýmu neberou jako nemoc“ a „to by se nikam nedostatly, kdyby chodily jen se zdravými dětmi“. To nechápu. Cpat se někam, kdyz vím, že je to druhém nepříjemné.A v dnešní době bych je otočila vyloženě ve dveřích a asi by se to neobešlo bez ostrých slov. Ale myslím, že v mě rodině snad mají všichni rozum a dnes by nachlazení nešli.

Jo, taky už jsem tuhle hloupou průpovídku slyšela :cert:
A taky "rýma a kašel není nemoc " a "do školky chodí děti nastydlé pořád " a "proč bych měla sedět doma, vždyť 1.buď rýma teď začala, nebo 2. už končí (podle toho, jak se to právě hodí) :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30319
25.12.20 21:24
@Berry77 píše:
Jo, taky už jsem tuhle hloupou průpovídku slyšela :cert:
A taky "rýma a kašel není nemoc " a "do školky chodí děti nastydlé pořád " a "proč bych měla sedět doma, vždyť 1.buď rýma teď začala, nebo 2. už končí (podle toho, jak se to právě hodí) :cert:

S taky „to můžeš chytit všude“ :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: To bych vraždila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:24

Nastydle návštěvy nemám ráda, s nemocným dítětem nikam nelezu. Vždy všechny varuju, když chtějí přijít a děti třeba smrkaji.
Bohužel v mém okolí mám i nesoudne jedince.
Když byl syn menší, tak jsem se jednou naštvala a vzala jsem ho a odešla s ním kvůli nastydle návštěvě pryč. Udělala jsem to, když po několikáté přijela švagrová s nemocnou dcerou (den předem jsem volala a tvrdila mi, že je zdravá, u nas holka chrchlala, nos měla sedřeny, měla horečku…). Vždy po jejich návštěvě nám syn odpadl, tak jsem toho měla plné zuby.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat