Noční zahlenění

211
23.12.20 00:55

Noční zahlenění

Ahoj,
syn 2.5roku je už měsíc zahleněný, ale jen v noci. Dáví se hleny, kašle, ale žádné další příznaky nemá. Přes den není poznat, že by mu něco bylo.
Na radu Dr sme dávali Sinupret, stříkáme mořskou vodu, dostal i antibiotika, které má zítra dobrat. Zkoušela jsem čaj z lotosového kořene. Větrám, zvýšila jsem polohu, mokré ručníky, eukalyptový olej, nic neodsaju (nehledě na to, že syn to opravdu špatně snáší)… Testy na alergie na potraviny má za sebou, měl jen slabě vajíčko. Několik dní bývá i klidná noc, kdy to všechno vypadá ok, ale dnes opět zhoršení a celou noc nespíme. Budu znovu volat Dr, ale vzhledem k situaci se bojím, že nás znovu objedná až po svátcích.
Má někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
23.12.20 01:22

Byli jste na ORL? Omrknout mandli a dutiny? A pak uz me napada jeste tzv skryty reflux. Ale to ORL me napadlo prvni. Dcera mela dlouhodoby kasel, ale pres den prakticky ok, na noc se to vzdy zhorsilo, posleze i vystupnovalo… potahovala silne, ale pres den zadna ryma, na nic si nestezovala, obcas zakaslala… mela masivni jednostranny zanet celistni dutiny. Tenkrat spis nez atb ji pomohly kortikoidy co dostala. Stejne tak zvetsena mandle muze treba delat peklo „jen“ v urcite poloze, zatim. Ale ten skryty reflux taky muze delat svoje a v poloze vleze se to muze vsechno spis projevovat. Pisnete prosim, kdyby jste prisli na pricinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
23.12.20 02:20

@h-o-p-e Nad refluxem jsem už taky přemýšlela, syn ho měl od narození do zhruba 10 měsíců. ORL budeme muset navštívit, když nic nezabírá. Děkuju za odpověď, dám vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
23.12.20 08:11

Topíte v noci? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
23.12.20 08:47

@Zwetta mám přes den co nejvíc otevřené okno, v ložnici je chladno a někdy máme otevřenou v noci i ventilačku a vlhkost máme ve vzduchu větší po celý rok bohužel. Myslíte, že kdyby se v místnosti netopilo vůbec, tak to bude lepší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
23.12.20 09:02
@Lucienne05 píše:
@Zwetta mám přes den co nejvíc otevřené okno, v ložnici je chladno a někdy máme otevřenou v noci i ventilačku a vlhkost máme ve vzduchu větší po celý rok bohužel. Myslíte, že kdyby se v místnosti netopilo vůbec, tak to bude lepší?

Já jsem s tím s dcerkou totiž také bojovala, byla jsem zahleněná já i dcera (za 4 měs. 3 roky). Známá, co x let praktikuje čínskou medicínu (má svůj „salon“), mi doporučila každý den odvar ze slzovky = odhleňuje + kořen lotosu. Rozdíl byl u mě znatelný, a jinak velmi zdůrazňovala nespat u otevřeného okna, obzvlášť, ležíš-li mezi oknem a dveřmi, což byl náš případ ;)
Takže před spaním vypnu topení, pořádně vyvětrám, ať je chladno a okno zavírám! V noci pak ještě větrám, když jdu např. na wc, ať se vymění vzduch. Jinak pozor na používání nějakých zvlhčovačů vzduchu apod., to v noci fakt ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
23.12.20 09:05

Jinak, ty píšeš, že bojujete doma s větší vlhkostí a dáváš ještě na topení mokré ručníky?! Proč? :zed:
V tom případě máte ve vzduchu vlhkosti moc a on ji v sobě zadržuje, toť můj názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
23.12.20 09:13

@Zwetta ty ručníky jsem zkoušela, asi jsem to napsala špatně… Protože nic nepomáhá, tak už člověk zkouší všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
23.12.20 09:20

@Zwetta děkuji, zkusím to. Dávám zatím jen ten lotos, ale ne dlouho, takže čekám co bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
23.12.20 09:48

Chápu, ale tu vlhkost fakt ničím nezvyšuj a zkus v noci jen větrat, ne mít permanentně otevřenou ventilaci a zkusila bych ještě tu slzovku. Myslím, že by mělo nastat zlepšení. Hlavně si hlídat to, abys přes den neměla přetopeno a v noci zas extra chladno ;) Přeju hodně štěstí a pevné nervy :kytka:
Napiš sem pak posun, co a jak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
23.12.20 09:56

@Zwetta zkusím to udělat přesně takhle. Slzovka vypadá fajn, syn naštěstí vypije na co přijde, tak to problém nebude.
Děkuju moc za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
23.12.20 10:54

@Zwetta :palec: jj pravda, muj muz presne z techto duvodu ma vlastne take tyto potize. Jen mame tak spatnou dychatelnost, izolaci loznice (v zime prilis zima, v lete prilis horko),ze ja treba trpim zase naopak necim podobnym v lete - jemu vadi otevrena ventilacka i v lete:( a ja zas pak mam zdurenej nos a nespim z toho horka… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat