OČR a nepříjemná kolegyně

Anonymní
2.1.21 09:00

OČR a nepříjemná kolegyně

Dobré ráno, chtěla bych znát Váš názor na OČR: s kolegyní jsme na práci dvě, ona na plný a já na snížený úvazek. Mám 2 školkové děti, ona jedno náctileté. Když děti onemocní, beru si OČR ( hlídací prarodiče nemáme). A kolegyně i šéf jsou na mě nepříjemní ve stylu: měla jsem se rozmyslet, jestli chci pracovat nebo se starat o děti, proč si nenajdu chůvu, atd. Že kolegyně musí dělat za mě, atd.
Jen podotknu, že se snažím dělat práci z domu a když to jde, manžel zůstane den dva na HO a já jdu na OČR do práce, nebo např. jdu do práce večer, když manžel přijde domů. Kromě hospitalizace v nemocnici jsem nikdy nenechala kolegyni ve štychu stylem " mám 10 dní OČR a 10 dní o mně neuslysite ".
Ale stejně mají blbý řeči a já se už skoro bojím v práci říct, že děti jsou nemocné.
Co si o tom myslíte? Díky předem za názor.
Prosím anonym kvůli práci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6020
2.1.21 09:07

Pokud OCR nezneuzivas, pracuješ jak máš, tak si hledej jinou práci. Ať si oni najdou důchodkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
2.1.21 09:11

Naprosto tě chápu. Přijde mi, že obzvlášť od teď, jak je korona, se z dětnosti/bezdětnosti stálo obří téma, co se týká práce. S tím souvisí právě buzerace ohledně OČR, těhotenství, MD, RD. Mě hlavně mrzí, že jsem se asi nedřela x let na VŠ, aby mě teď někdo shazoval kvůli tomu, že jsem v plodném věku. Řešení bohužel neznám… ale soucítím s tebou. :kytka:

Příspěvek upraven 02.01.21 v 09:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
2.1.21 09:11

Nedivím se jim. Jsi tam na půl úvazku a ani na to se nemůžou spolehnout. I když lidsky chápu, že děti prostě někdy marodí, tak chápu i šéfa s kolegyní. Navíc to u tebe asi nebude výjimečná situace a to jednoho prostě přestane bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:14

Díky za podporu. Navíc ta kolegyně mi řekla že když ona měla děcko ve školce, tak bylo hodně nemocné a kdyby neměla svou maminku poblíž, a ta nehlidala, tak nemohla chodit do práce…

• Citovat
  • Nahlásit
6020
2.1.21 09:14

@holkazprahy1 řešení není, tohle uvažování je uvažování hodné vola… Hlavně, že všichni remcaji, jak chtějí důchody apod. ale že na ty důchody bude muset někdo vydělávat (ano nasi potomci) už nevidí. Ještě když někdo OCR zneužívá tak dejme tomu, ale když se snaží dělat práci i když je doma na OCR a vlastně ji firma neplatí a má práci zadarmo, tak je to hnus. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:16

@terien jsem na 3/4 úvazku. A jaké je podle Tebe řešení? Nemyslím to útočně, jen bych fakt potřebovala vědět, co s tím? Odejít z práce? Nechat děti v horeckach hlídat chuvou?

• Citovat
  • Nahlásit
6020
2.1.21 09:16
@Anonymní píše:
Díky za podporu. Navíc ta kolegyně mi řekla že když ona měla děcko ve školce, tak bylo hodně nemocné a kdyby neměla svou maminku poblíž, a ta nehlidala, tak nemohla chodit do práce…

No jo takové jsou ty nejchytřejší… :cert: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
2.1.21 09:17

A jak casto jsou děti nemocné? Je pravda, že když tě zemestnali asi věděli, že máš malé děti a občas s nima budeš muset zůstat doma.. Chápu obě strany, mám kolegyni která casto marodi a taky mi vadí, že za ní musím často makat, já nemarodim vůbec, moje 6lete dítě jednou za rok a to se vystridame s manzelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:18

@janickaIII Právě proto nechápu, že remcá…

• Citovat
  • Nahlásit
6020
2.1.21 09:18
@Anonymní píše:
@terien jsem na 3/4 úvazku. A jaké je podle Tebe řešení? Nemyslím to útočně, jen bych fakt potřebovala vědět, co s tím? Odejít z práce? Nechat děti v horeckach hlídat chuvou?

Nereagujes sice na můj příspěvek, ale také jsem něco s dětmi řešila. Řešila jsem to se starostkou naší obce a ona mi na ferovku řekla, že jsem tedy děti mít neměla, když nemám hlídací babičky. (Tohle ti řekne politik, placený z našich daní.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:19

@Alušáček Za rok 2019 jsem měla 4 OČR ( jedno z nich po operaci dítěte).

• Citovat
  • Nahlásit
6020
2.1.21 09:21
@Anonymní píše:
@janickaIII Právě proto nechápu, že remcá…

Remca protože neví, jaké to je, nemít hlídání. Ji vždy ochotně pomohla miminka, vůbec neví o čem mluví. Hledala bych jinou práci. Oni ať si najdou důchodkyni, která bude zase stále po doktorech a na neschopence a na ní práci dělat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
2.1.21 09:22
@Anonymní píše:

Já třeba normálně při OCR chodím do práce. Když přijde domů manžel, převezme péči a já jdu do práce udělat co je třeba. OCR neznamená, že nesmíš překročit práh svého zaměstnání. Nebo ano, zaplatit si chůvu nebo najít zaměstnání, kde to nebude žádný problém. Ony se matky pořád diví, že na trhu práce o ně nikdo pořádně nestojí, ale dělají si to dost často samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
2.1.21 09:23
@Anonymní píše:
Dobré ráno, chtěla bych znát Váš názor na OČR: s kolegyní jsme na práci dvě, ona na plný a já na snížený úvazek. Mám 2 školkové děti, ona jedno náctileté. Když děti onemocní, beru si OČR ( hlídací prarodiče nemáme). A kolegyně i šéf jsou na mě nepříjemní ve stylu: měla jsem se rozmyslet, jestli chci pracovat nebo se starat o děti, proč si nenajdu chůvu, atd. Že kolegyně musí dělat za mě, atd.
Jen podotknu, že se snažím dělat práci z domu a když to jde, manžel zůstane den dva na HO a já jdu na OČR do práce, nebo např. jdu do práce večer, když manžel přijde domů. Kromě hospitalizace v nemocnici jsem nikdy nenechala kolegyni ve štychu stylem " mám 10 dní OČR a 10 dní o mně neuslysite ".
Ale stejně mají blbý řeči a já se už skoro bojím v práci říct, že děti jsou nemocné.
Co si o tom myslíte? Díky předem za názor.
Prosím anonym kvůli práci.

Co si o tom myslíme my je asi jedno…na OČR máš nárok a nikdo Ti nemůže bránit to čerpat. jestli jsi ale doma s dětmi často nedivím se vedení a kolegyni, že jim to vadí. Je sice hezké, že se snažíš práci odvádět i na OČR, pokud, ale i tak za Tebe věčně musí něco dělat chápu je…taky by mi to vadilo.
Já žiju s dětmi sama nejmladšímu už je teda 8 let. Když bylo ve školce a marodilo sehnala jsem si paní na hlídání, nebo jí alespoň částečně hlídal její otec, nebo jsem ji odvezla 70 km k příbuzným. Myslím, si že když se skutečně chce vyřešit to jde i jinak než OČR. I když ne třeba úplně pokaždé. Nyní už dítě zvládá být při nemoci samo doma. Nedá se nic dělat. Práci chci a potřebuju.
Ty se buď smiř s nepříjemnými reakcemi kolegyně a šéfa a počítej, tak trochu i s tím, že se Tě pod nějakou záminkou zbaví, nebo si najdi oráci, kde OČR nebude vadit, nebo si to prostě s hlídáním zařiď nějak jinak. Kolegyni ani šéfa nepřesvědčíš ani nepřinutíš, aby jim to nevadilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat