Neúspěšné státnice

2
6.10.20 18:22

Neúspěšné státnice

Ahoj holky, chtěla bych se s Vámi podělit a zároveň vyslechnout (přečíst) Vaše názory :) Bohužel, dnes jsem neudělala státnicové zkoušky na druhý pokus.
Už opravdu nevím co si počít, pečlivě jsem se a dlouho jsem se připravovala ale tréma dělala své. Mám možnost jít na poslední opravný termín, který si ale musím zaplatit. Zas na jednu stranu, bakaláře už mám ale k magisterskému je to už tak blízko. Máte s něčím podobným zkušenost? Budu moc ráda za Vaše reakce. Mějte se krásně a hodně sil v této době :srdce:

Příspěvek upraven 06.10.20 v 18:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.10.20 18:37

Já zkušenosti s vyhozením nemám, ale státnice na medicině zkouším a také se to někomu vždy nepodaří (stres, smůla na otázky…). Určitě na 3.pokus jdi, mrzelo by tě to. Určitě budeš mít příště štěstí :). Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
9365
6.10.20 18:58

Určitě tam jdi, to by byla hrozná škoda, máš ještě velkou šanci na úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
6.10.20 19:05

Pokud bys obhájenou práci byla by to škoda.
Neudělala jsi všechny předměty nebo jen něco.
Oddechni si od toho a pak to zopakujes. To půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
6.10.20 19:11

Zkus si poridit na uklidneni napriklad kozlikove kapky. Mne u statnic dost pomohly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4694
6.10.20 20:06

@xkiki14 sezen si nekoho, skuym by ses mohla pripravovat,
kdo by ti mohl nahradit porotu,
projel temata a potencialni selhani,
kdyz se clovek pripraviuje sam, neni to ono

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7496
6.10.20 20:38

Mé kámošce pomohlo, že se učila z mých poznámek - dělala jsem si vlastní přípravu. Pak sama říkala, že se soustředila na nepodstatné věci, že porota měla pravdu a zjistila to, až při čtení mých poznámek. Ted už vše umíš, zkus se podívat na látku z jiné strany ;). Určitě jdi na opravu. Znám lidi, kteří se vykašlali na opravu a nikdy to nepochopím, proč tam nešli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10404
6.10.20 20:47

Tak nejdůležitější teď je, jestli víš, PROČ jsi to neudělala. Vytáhla sis jedinou otázku, kterou jsi neměla připravenou? Nebo máš pocit, že jsi to uměla, a oni tě přeto vyhodili? Pokud to druhé, tak se učíš špatně nebo nepodstatné věci, neumíš odpovídat na úrovni absolventa VŠ apod., a chtělo by to konzultace s někým, kdo tomu rozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
7.10.20 12:36

Holky, děkuji za Vaše příspěvky. Chybí mi pouze jeden předmět, tudíž ano, máte pravdu. Byla by to škoda, jen ty nervy hrajou v mém případě velkou roli. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10404
7.10.20 14:25
@xkiki14 píše:
Holky, děkuji za Vaše příspěvky. Chybí mi pouze jeden předmět, tudíž ano, máte pravdu. Byla by to škoda, jen ty nervy hrajou v mém případě velkou roli. :(

Je hrozně důležité naučit se ke každé otázce začátek - vyloženě konkrétně první tři věty říct tak, aby jim spadla brada (ideálně nastínit i strukturu odpovědi - např. Odpověď na tuto otázku rozdělím do tří částí, v první se budu věnovat…, v druhé… a na závěr bych řekla něco k…). My jsme měli na VŠ jednoho docenta, který na prvním termínu zkoušky vyhodil asi 80% lidí po první větě. Řekl, že je nedůstojné, aby vysokoškolák začínal své pojednání slovy „takže/no tak/hmmmmmmmm apod.“ Byl velmi náročný na projev, ale byla to škola.
Držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4694
8.10.20 20:09
@zrcadlo píše:
My jsme měli na VŠ jednoho docenta, který na prvním termínu zkoušky vyhodil asi 80% lidí po první větě. Řekl, že je nedůstojné, aby vysokoškolák začínal své pojednání slovy „takže/no tak/hmmmmmmmm apod.“ Byl velmi náročný na projev, ale byla to škola.
Držím palce…

udeluji panu docentovi vybornou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama