Neustále kašlající dítě

105
10.5.16 11:47

Neustále kašlající dítě

Dobrý den maminky, mám problém. Mé dceři jsou 3 roky a nějáké 2 měsíce. Když přejdu, že od ledna je ve školce a celých 5 měsíců marodí pomalu v kuse ( prý je to normalní- dítě si tvoří první rok imunitu, kterou nemá). Tak mi dcera už cca měsíc nepřestala kašlat, 14 dní jsem dceru měla doma léčila ji Sinecod kapkama, Hedelix sirupem, vývarem s cibule a v neposlední řadě 1/2 tabletky Dithiadenu na noc, protože by jsme se nikdo nevyspal hlavně malá. Je to kašel dávivý až vyvolává zvracení, suchý a zdá se mi, že dost usazený. Po 3 týdnech jsem šla k naší dětské dr. Vosátková, ta nám řekla, že dcera je zdravá, ale že udělá výtěr z krku. Výsledky samozřejmě bez nálezu. Já v dětsví prodělala černý kašel a astma, otec dítěte také astma. Doktorka nenavrhla žádný další postup, prostě nic. Jsem neskutečně naštvaná a ustaraná. Vůbec nevím jak dále postupovat. Po doktorce jsme chtěli vypsat už někdy na začátku jara žádanku na imunologii nebo alergologii, bez ůspěchu. Doktorka absolutně laxní a nic neřeší. Prosím maminky poradďte. A už změnu dr nebo co mám v této situaci dělat? Dcera se mi stále dusí a kašle. :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3993
10.5.16 11:51

@sophije doufám, že nevadí, že si počkám s Tebou. Mám totiž úplně stejný problém, malé jsou také 3 roky a kašel trvá už cca 2 měsíce. Léčba bezúspěšná u dr. na poslechu čistá. Jen s tím rozdílem, že občas je kašel suchý a jindy zase ne :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.5.16 11:54

@Bekyn
u nás to začínalo uplně stejně a teď už se to stupňuje a je čím dál dávivější ten kašel. Počkame spolu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
10.5.16 11:56

Určitě bych zkusila alergologii, objednala bych se tam sama bez žádanky, nebo tam zavolat a poradit se jak postupovat a kdyby na žádance alergolog trval tak bych si jí nechala napsat třeba na pohotovosti. Holčička podle mě potřebuje nějaký lék a mohlo by to být i to astma…k řešení akutních potíží bych taky jela na pohotovost na dejchák aby se jí ulevilo a pak ta alergologie. Musí to být pro vás obě hrozné. A paní dr. Vosátkové bych dala sbohem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
10.5.16 11:57
@sophije

Taky s tím mám problém, vždy je na týden klid a potom zase kašel, vždy jen při spánku dávivý kašel, teď se mi i pozvracela :nevim:. Dávám kalobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
10.5.16 11:58

Holky, jdu do klubu, už jsem naprosto zoufalá, dcera kašle už snad 2 měsíce, výtěry jsou ok, RTG, poslech, všechno čisté. Včera už jsem to obrečela, takovou dobu jsme se nikdo nevyspali, ráno vstáváme do práce, celý den jsem jak živoucí mrtvola, když není hlídání jsem s ní doma. Nakonec udělala dr. rozbor krve a vyšly jí protilátky na černý kašel. To ovšem neznamená, že ho má, ale je sledována a po týdnu jdeme na kontrolní odběr. :nevim: Takže zase čekáme.

Příspěvek upraven 10.05.16 v 12:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ekores
10.5.16 11:58

@sophije Ahoj. Tak k tomuhle tématu mám co říct a úplně s Tebou soucítím, protože to stejné jsem si prožila já s malým od té doby co nastoupil do školky. Byly to dva roky pekla a nevyspaných nocí. Nepomáhalo zima, léto. Prostě nic. U paní doktorky to buď bylo na ATB, nebo na Fenistil. Chápu, že nasazovala to „nejlepší“ co klasická medicína nabízí. Dva roky to trvalo a já se loni v srpnu „naštvala“ a zašla k homeopatce. Ta nám nasadila pro syna konstituční lék. Sice to uzdravování trvalo cca půl roku, ale museli jsme se tím prokousat a vydržet opravdu bez chemie. Já vím, že se to lehko teď říká a těžko praktikuje, ale klasická medicína nás z toho nedostala. Nyní je syn totálně bez kašlů, tak jak býval před nástupem do školky. To bylo strašné období. Hrozné :-( Když jsem volala své kamarádce dětské doktorce, tak mi říkala, že to tak některé děti mají a že s každým infektem by se mělo zůstat 5-6 týdnů doma, ale kdo si to může dovolit, když chodí do práce. Já vždy po dvou týdnech dala malého do školky, vydržel tam týden a nanovo. Pak už byl ve fázi, kdy opravdu takovým štěkavým kašlem „štěkal“ celé dny. Takže buď se malá bude muset tou školkou prokuckat, nebo to zkusíš jinak, ale musíš být trpělivá. Není to hned, ze dne na den. Já tam šla, protože po dvou letech jsem nechtěla skončit s malým jako astmatikem.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6529
10.5.16 11:59

@sophije Znovu bych žádala od doktorky lístek na imunologii a alergologii. Normálně bych si ten rozhovor nahrála v ordinaci klidně na telefon. V případě odmítnutí z její strany bych žádala písemně, proč odmítá žádanku vypsat.
Jinak první co mě napadlo, tak černý kašel. Ale to ti budou samozřejmě tvrdit, že je očkovaná a tudíž to není možné :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
10.5.16 12:01

@Lucy 21 to by mohl být reflux.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
10.5.16 12:03

Dobrý den, nečekala bych na doporučení od dětské a rovnou se sama objednala na alergologii/imunologii. Mám zkušenost, že někteří obvoďáci alergii a pocinajici astma z nějakého důvodu neřeší nebo neřeší včas. A to, co popisujete mi právě přijde jako alergie nebo počínající astma. Už jen s ohledem na rodinnou anamnézu (oba rodiče astmatici).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.16 12:05

Zkoušely jste jitrocelový sirup u nás zabral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.5.16 12:06

@Black Cat
já jsem na černý kašel očkovaná také byla a prodělala jsem ho. Ale je mi jasné že doktorka si bude tvrdit svou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.5.16 12:08

@ančapepča
snažím se dát paní doktorce vale ale bohuzel, žádné doktorky s dobrým doporučením neberou, jsou plné :( takže nezbývá než si bud na Vosátkovou došlápnout a nebo nevím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
10.5.16 12:12

@ekores
Ano to mi řekla doktorka také 1 měsíc doma minimálně, a le to jsem jí řekla že se zbláznila. Oba pracujeme, babičky také obě pracují. Takže dcera je 14 doma( střídá se s ní celá rodina) a pak jeden týden ve školce a nanovo samozřejmě. No už jsem rezignovala a zkouším jí nechat prokuckat s tím, že bez Dithiadenu ta holka už ani neusne :( a uvidíme zda si imunitu uděla nebo jak to bude probíhat dále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25015
10.5.16 12:14

@sophije a co když je s doktorkou takhle blbá řeč, tak si nechat udělat test jako samoplátce?
Jinak alergologie určitě, může mít jen slabou, ale v kombinaci se školkovými bacily je pak na hromadě pořád. Zavolat na alergologii, zda potřebují doporučení.
Náš malej to samé - výsledek? Alergie na roztoče.
Po drobných úpravách spaní a antihistaminik je 90% starostí pryč ;)

Také by ve hře mohl být reflux a rýma (kašle kvůli zatékajícím nudlím).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat