neustále nemocné miminko

Anonymni
27.11.08 09:06

neustále nemocné miminko

Ahojky, mám dotaz, který je asi častý, ale na tenhle můj konkrétní nemůžu najít odpovědi. Máme 3,5 měsíční miminko, už přesně měsíc nás trápí rýma a kašel. Poprvé nám to trvalo asi 3 týdny, pak týden super, pak opět, teď od pátku…to už nám Mudr předepsala antibiotika, že malinko slyší nález na průduškách…opět, rýma, mám odsávačku na vysavač, vysaju dost, ale stejně mi pak malej chroptí. Dávali jsme 4 dny ráno a večer Otrivin pro děti, mezitím kapu Sterimar s mědí, na kašel Hedelix.......
Je ale zajímavé, že v noci spinká docela dobře, ale přes den je mi ho tak líto…
Nemáte prosím nějakou radu?
Moc děkuji Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.11.08 09:07

Ještě bych se chtěla zeptat, jak dlouho můžu odsávat tou odsávačkou na vysavač? Už tak odsávám 5 dní, mám strach, abych malému nějak neublížila. MOnika

• Nahlásit
  • Citovat
2318
27.11.08 09:22

Ahoj, to Tě lituju. Když stonaj děti, je to hrozný a čím menší, tím horší. Odsávání se bát nemusíš, hodně stříkej sterimar a odsávej podle potřeby. Já bych Ti doporučila najít si dobrýho klasickýho homeopata. Posílí konstituci dítěte, nebude tak často nemocný. Ale, je to na dlouhý lokte (jenže pořád lepší než dítě cpát neustále atb - vím o čem mluvím)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.08 11:17

Ahoj,

pokud jste bez teplot,tak choďte na procházky,krátké. Malému se pak nosík pěkně uvolní a čerstvý vzduch mu udělá dobře. Zvlhči pokoj nebo prostor kolem malého jak jen to jde. Já jsem mu když byl maličký ověšovala postýlku mokrým ručníkem. A prokapávej jak uznáš za vhodné. On možná ani nemá kašel, jen má všude tu rýmu, to se stává. Malý byl tak zarýmovaný, že se mi v noci dusil,než to vykašlal - to jsem si užila,ale na průduškách nic neměl.

Jo a na vysavač bacha, taky jsem vasávala jak divá a teď má z vysavače panickou hrůzu, jenom ho vidí, tak začne hystericky řvát a utíká se schovat… Jenomže jak jsem tu hroznou rýmu měla z něho dostat :-)

Hlavně se z toho nehrouti. Jsou horší nemoci, než permanentní rýma - jsem si vždycky říkala.

Přejem brzké uzdravení
J.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.11.08 01:41

ja radim mokre rucniky na topeni - zvlhcovat vzduch, aby se mu lepe dychalo a podlozit postylku/matraci, aby mela hlavu vys…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.11.08 20:21

Moc děkuji za rady, já vím, taky si říkám, že nebudu vyšilovat, když je to jen obyčejná rýma a navíc bez teplot, jen mě to už skoro po těch 2 měsících deptá…vždycky když už jeden den nekašle, nekýchá a docela dobře se mu dýchá, tak se začínám radovat, že už nám to konečně ustupuje, noa buch, další den je to zase horší a jedeme nanovo......
Ještě k tomu mám doma 3 letou holčičku, ta se docela drží, naštěstí.....
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.11.08 20:21

Moc děkuji za rady, já vím, taky si říkám, že nebudu vyšilovat, když je to jen obyčejná rýma a navíc bez teplot, jen mě to už skoro po těch 2 měsících deptá…vždycky když už jeden den nekašle, nekýchá a docela dobře se mu dýchá, tak se začínám radovat, že už nám to konečně ustupuje, noa buch, další den je to zase horší a jedeme nanovo......
Ještě k tomu mám doma 3 letou holčičku, ta se docela drží, naštěstí.....
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
1459
23.1.17 09:55

Nas malej je taky porad na hromade ale on vse chyta od starsiho nejdriv prudusky a ted nestovice -Má 6mesicu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
14.2.17 15:13

Chtěla bych obnovit téma a zeptat se jinak - pokud je mladší dítě stále nemocné je vůbec rozumné starší dávat do školky? Mám toto dilema, starší už začala chodit do školky ale bojím se nemocí, co může přinést domů. Malá je dost nemocná, napočítala jsem devět antibiotik za rok života. Ale jak to řešit? Dítě izolovat doma aby nikam nechodilo? Řešil jste někdo něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
14.2.17 17:38

@tanyya a jeste zadne neprisnesla???Je tam az od ledna? Nas prvni rok nebyl marod vubec za to ted porad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
15.2.17 06:23

Ano, už přinesla, ale těžko rozlišit, co je ze školky a co ne, když dítě bylo vlastně nemocné pořád už před tím, spíš se ptám - pokud dítě bude naprosto izolované, nebude nemocné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
15.2.17 13:13

@tanyya no ono si ho izolovoat je blbost…my jsme doma 14dnu a jen vyleze je mu zase blbe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama