Rýma nejde odsávat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
330
22.11.08 19:45

Rýma

prosim poradte jak mam malymu pomoct od rymy.uz nevim jak mu mam pomoct.ma strasnou rymu ale az nekde vzadu nejde totiz temer odsavat.vzdycky se mi to podari jen trosku. :( ale pritom se to stale zhorsuje.Danny uz nemuze temer dychat stale polika hleny a hlavne mu zacali slzet oci a obcas z nich tece i hnis. :( nevite nekdo co by mu pomohlo?jak tu rymu uvolnit aby sla ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
22.11.08 19:59

odsávat neustále :o) máme odsávačku na vysavač a super:o) … jo a ještě jsou dobrá kapky Vincentka…stříkla jsem 4× denně a třetí den bylo po rýme
Nějaké zkušenosti jsem našla na babinetu

• Citovat
  • Nahlásit
330
22.11.08 20:02

odsavala jsem dneska uz ctyrikrat a moc toho nebylo mame taky tu na vysavac ale proste ji ma vzadu nebo ja nevim ale ejde to ven. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7461
22.11.08 20:04

Odsavacka na vysavac. My mame klasickou hadickovou, kterou si na ten vyasavac pripojuju pomoci vrsku od penoveho tuzidla.Pouzivame to tak od zacatku a funguje to vyborne. Pak strikat neco do nosu, my mame Sterimar. A pokud by byla ryma zelena, tak asi nezbyde nic jineho, nez jit k DR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7461
22.11.08 20:08

Pardon, dvakrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
22.11.08 20:21

Ty nudle se spusti, kdyz nechas malyho poradne vybrecet. Ja vim, ze je to osklivy, ale proste ho musis parkrat za den rozbrecet, aby se mu to uvolnilo :-( No a az se rozbreci a nudle se spusti, tak peclive odsat. Aspon takhle to funguje u nas na zadni rymu.
No a pokud bude ryma opravdu zelena, tak utikej k MuDr., da ti framykoinovy kapky do nosu (lokalni antibiotikum) a do par dni to bude dobre.

A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
22.11.08 20:31

Ahoj,
Vincentka mu trochu rozpustí hleny, takže se dají líp odsát, ale ucpaný nos neuvolní :( .
Na ten jsou nejlepší kapky do nosu z lékárny, třeba Nasivin. Ten způsobí oplasknutí překrvené sliznice a nosík krásně uvolní.
Pokud by ta rýma byla žlutozelená (hnisavá), šla bych k dr., napsala by vám antibiotické kapky, naše píše nejčastějc Pamycon. S tím mám fakt výborné zkušenosti, za 3 dny bylo po hnusné rýmě, která nás předtím trápila 14 dní.
Tak at se malému uleví. Peggi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
22.11.08 20:48

dneska jsem byla v lekarne a dali mi kapky olynth ale zatim to moc nepomohlo.ale treba se to jeste zlepsi. rama co se mi podari odsat je cira takze zatim dobry.no uvidim zitra.dekuju za rady snad se to zlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
23.11.08 00:05

Já bych ti ještě doporučila jak na odsávání. Na ORL mi doporučili jak na to. Takže špičku nosu trošku nadzvedni, hadičku vsunuj do nosu směrem ne rovně, ale šikmo dolů směrem k uchu. Tam jsou ty dutiny, které jsou plné těch hlenů. Já tam tu hadičku strčím třeba i pět šest centimetrů. Vincentku používám taky, ale lepší mi připadá libenar. Kápnu ho do nosánku, počkám pár minutek, pad odsaju a nakapu znovu. Tak ať se rýmy brzo zbavíte. Radka

• Citovat
  • Nahlásit
18648
23.11.08 16:13

všechny rady jsou super v praxi aby na to odsávání byli dva :lol: Nám doktorka ještě radila na zaraženou rýmu, vyklepávání hlenů. Dáš dítě na bříško a jemně(jak když cukruješ buchty) mu poklepáváš po zádíčkách, je to bezva masáž a na ty hleny obecně to funguje moc dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
káťa
24.11.08 13:45

Ještě také poradím-pokud je rýma žlutá/zelená, tak nám výborně zabírá mořská voda Sterimar s mědí. Poradil nám to někdo kdysy na nějakém fóru a opravdu to zabírá. Už jsme se takhle vyhnuli určo několikera ATB kapkám do nosu.

• Citovat
  • Nahlásit
1660
26.11.08 11:03

Ahoj, tak u nás pomáhá 3× denně nasivin (1 kapka) a také podávám 3× denně 8 kapek fenistil kapičky (ústně). Moje doktorka mi je píše do zásoby. Mají tu schopnost, že uvolňují zduřenou sliznici. Takže jakmile začne rýma, tak okamžitě na:,–(ím nasivin a fenistil kapičky. Pokud to nepomáhá (což už se teda dlouho nestalo) tak dostávám PAMYKON. Jsou to kapičky a kapou se jak do nosu tak do očí. Jsou ale pouze na předpis.

Odsávání: Nevím, kam strkáš hadičku, ale já jí tam vsunu co to jde třeba 1 cm do nosu. Prostě až se zarazí. Syn má taky většinou zadní rýmu a tímto způsobem vysaju naprosto vše. Syn chodí už s odsávačkou dobrovolně. Vůbec mu to nevadí. Kamarádka tady s emimi mi jednou vysvětlila metodu odsávání, která nejméně vadí dítěti.

Sednu si - rostáhnu nohy - syna položím na zem tak aby měl hlavu mezi stehny a ruce pod stehny - hlava je tak zablokovaná a při tom ho nijak bolestivě neomezuji - mám tak volné obě ruce. Jediné co z počátku dělal bylo, že kopal nohama.

Ať žije mužská smrtelná nemoc na 7 - RÝMYČKA

HODNĚ SIL HOLKY

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
26.2.09 16:01

Rýma

Renčo,

doporučuju metodu dvou kroků, mám s tím dobré zkušenosti. Je to od Novartisu a je to celá :,-(a přípravků. Já s tím mám super zkušenosti, nejdřív nakapeš do nosánku dítěte kapičky a potom to odsaješ. Jde to samo.
V.

• Citovat
  • Nahlásit
21
21.11.13 12:35

Lacenko, díky moc za skvělý tip, nám na zadní/schovanou rýmu fakt pomohl!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat