Průjem u 3 letého dítě

Anonymni
17.11.08 14:19

Průjem u 3 letého dítě

Maminky, moc Vás prosím o pomoc. Naše Verunka má od rána děsný křeče v bříšku, sedne na nočníček, průjem jak ďas…nejhorší je, že do ní nedostanu ani Smectu, živočišný uhlí, Hylac, prostě nic. Ani v pitíčku, jsem bezradná. Ještě k tomu je šíleně nachlazená, rýma a kašel jak trám, tak ani nevím,jestli jí mám dávat sirup od kašle.
K tomu mám doma ještě 3 měsíční mimi, takže mám strach, aby to nechytl.
Poradíte mi? Moc děkuji Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19257
17.11.08 18:08

Ahoj
Já bych ji na:,–(ila dietu.Pít černý čaj a jíst jen piškoty,mrkev,rýži a rohlík.A pokud by to neustupovlo,tak bych zašla k dětské doktorce.Jo a hlavně hodně pít!!!
Držím pěsti,aby to brzo přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
17.11.08 19:29

Ahoj to jsme měly před měsícem taky :( my i 2× se zvracením. Bylo to nějakého virového původu.
Naše malá teda v pití nepozná Hylak, takže ten jsme dávali 4 dny, než osídlil trávicí trakt a pak to přestalo.

poradila bych vpodstatě totéž co Hylabobes - a hlavně ty tekutiny!! A určitě, určitě bych šla k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
17.11.08 21:03

no já bych ji nedávala krom tekutin vůbec nic a ráno naklusala na výtěry. My takhle odstonali kampylobaktera. Neměli jste něco kuřecího? Prý stačí, když dítě sáhne na stůl kde předtím to kuře leželo a pak si ručičku olízne, nebo v obchodě děti někdy sahají na ty zabalený kuřata. My to asi chytli tak, že jsem si jen otřela ruce do utěrky a dala malému dudlík(měl 5měsíců) Nepříjemná a dlouhá nemoc, doufám že to není váš případ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
17.11.08 21:10

ORS 200 (roztok od HIPPU) - dostaneš v lékárně, mrkev, rýžový odvar nebo rýžová kaše proti průjmu od Nestlé. Hlavně pít-zkus to do malé dostat třeba trubičkou od NUROFENU. Držím palce, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
25.1.15 22:37

Ahoj, oživuji diskusi..chtěla bych se zeptat, jak dlouho u vašeho dítka průjem trval..máme doma střevní chřipku..začlo to u mě, já měla průjem, zvracení, i vysoký horečky..2 dny na to to chytil prostřední, ten nejprve jednu noc celou prozvracel. pak byl celý den ok, celou noc i další den, a pak mu začal průjem, už trvá druhý den. nosí kvůli tomu plínu, a z té vylévám obsah do záchodu, jak to má řídký, plína nepobírá. už to trvá celé 2 dny, cca 4-6 krát za den. žádné bolesti nemá, a chuť k jídlu má hodně velkou, je normálně aktivní. bohužel se mi nepodařilo ho přesvědčit, aby jedl dietně :roll: včera měl piluli enterolu, teď se mu chystám dát další. nemáte tušení, jak dlouho to může ještě trvat? ve středu má 3. narozeniny, a máme objednaný dort :(
ještě bych se chtěla zeptat vícedětných maminek na nakažlivost, mám naději, že to starší 5 letý nechytí? ještě máme novorozence, u toho se modlím, aby to nechytil také, ale co jsem slyšela, plně kojení novorozenci průjem chytnou výjimečně. Ale ten náš je bohužel už 9 dní na antibiotikách, a ještě bude, takže tu mikrofloru asi nemá moc ok :? jaké máte zkušensoti? :kytka:

Příspěvek upraven 25.01.15 v 22:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
25.1.15 22:42

Neporadim, ale drzim palce, musi to byt neskutecne narocne :-( k tomu ty nervy. Nase mala 3,5 dnes taky prujmuje, dlabe jak protrzena, ale my meli hoooodne ovoce (+ si dala jeste detske presnidavky), takze si spis myslim, ze to ma z toho. Doufam, ze zitra bude v pohode a preji to same i Vam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
25.1.15 22:48

Průjem jsme vždycky do 3 dnu zvládli. Enterol je na to výbornej, vždycky pomohl. Hlavně ať hodně pije. Brzke vyzdraveni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
25.1.15 22:54

Díky holky, snad to nějak zvládneme. tohle už ani náročný není, zažili jsme horší věci, za poslední týdny..průjem, to už beru tak nějak v pohodě po tom zánětu průdušek, zánětu ledvin, zvracení..a nevím co ještě jsme za poslední 3 týdny měli :zed:
on ráno už to měl aspoň jako řídkou kaši"omlouvám se za ten popis :oops: " ale jak se dneska cpal, tak večer už zase voda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
25.1.15 23:08

Tak mu zítra zkus nasadit trochu dietu.. Suchej rohlík, ryzi s mrkví, banán na svačinu.. Dělala jsem kureci vývar s mrkví a drobeckama. Vývar den předem, pak když se druhej den udělala nahoře ta tukova vrstva, vyhodila jsem ji a polivku dodělala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
25.1.15 23:11

@slavuska1 Ten enterol je super. Dietní jídlo bych zkoušela co nejvíc… Dort bych asi s klidným svědomím zrušila :oops:
No a s nakažlivostí - někdy padnou všichni, včetně mě a muže, jindy jenom část, je to jak kdy. Mimina zůstala teď před Vánocemi v 5m ušetřena (nekojená), takže asi tak.
Jinak bych spíš počítala s tou horší variantou - tyhle střevní fujtajble jsou dost nakažlivý :? Ale přeju, ať jste co nejdřív v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
25.1.15 23:22

Teď to lítá jak blázen.. Syn měl teď také (1,5 roku), zvládli jsme to do tří dnů. Byl na dietě, žádný mlíko, jen rýže, banán, rohlík, jablko.. příp. těstoviny.. Dávali jsme Smectu.. Začalo to ve čtvrtek.. Včera už měl bobky a dneska nebyl vůbec, tak snad je zažehnáno… Ať vás to brzy pustí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
25.1.15 23:33

Hplky díky, zítra dostane aspoň trochu dietu, a snad to bude ok. Já si to dotáhla z nemocnice, kde jsme byli s mrňouskem se zánětem ledvin. aspoň že malej to má bez teplot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
25.1.15 23:45

@slavuska1
Noo, to bude dobré:)
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
25.1.15 23:54

Taky se nám to před vánocemi nevyhlo. Začala dcera 2,5 roku zvracení a průjem (ale tak 3-4× denně) za dva dny ja vč. horečky a zimnice, ale za dva dny to bylo pryč. Dceři se to táhlo skoro 10 dni i když mírný průběh. Dr. říkala, že dieta je to nejdůležitější. Dort každopádně zrušit :-( Jo a jedine mimčo to nechytlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama