Impetigo - kožní onemocnění

38
8.11.08 17:50

Impetigo

Ahojky všem,
chtěla jsem se zeptat zda máte někdo tu nepříjemnou zkušenost s kožní nemocí Impetigo a co Vám nebo dětem na to pomohlo, jak dlouho se to léčilo atd?
Malému to dnes diagnostikovali, vůbec nevím, kde k tomu přišel, ale je to hnus. Hlavně na netu o tom moc informací není, tak jsem chtěla slyšet zkušenosti někoho z Vás..
Díky moc za jakékoli příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
8.11.08 17:58

Ahoj, zrovna máme čerstvou zkušenost. U Petky to začalo třemi vyrážkami cca 3 mm. Dostali jsme na to Betadinku, teď zpětně si myslím, že by bylo spíše lepší dát než desinfekční mast antibiotickou a možná by se to nerozšířilo. Bohužel jsme ji nedostali, takže se to opravdu rozšířilo a po 5 dnech, kdy měla obsypaný celý bok, jsme dostali antibiotika a atbc mast. Na to, jak to vypadalo ošklivě, jsem si myslela, že se to bude hojit dlouho, ale flíčky zmizely cca do týdne a už se nevrátily. Nedodržovali jsme žádná zá:,–(ní hygienická pravidla a nikdo z nás to nechytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
8.11.08 19:24

Maki tak to jsi me trosku uklidnila!
Doktorka me strasila, ze jsme ohrozeni vsichni, ze je to vysoce infekcni atd…No objevila jsem dalsi zacinajici pupinek, ale snad to tou matickou, (mame i atb i mast) zazeneme…
Vubec jsem netušila, že něco takového existuje, ale zase jsem o něco chytřejší. Tak snad to do týdne taky budeme mít pryč a bude líp.
Díky moc V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
8.11.08 20:05

No my máme zkušenost z loňských vánoc a to teda katastrofickou. Vítek měl ekzem a do toho impetigo chytil. Měl to všude, na obličeji, uších, v nose, na zadku. Strašně brečel. Měl toho opravdu hodně. Dostal antibiotika. Tak 3 dny probrečel určitě a antibiotická mast zabrala za dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
8.11.08 20:23

Impetigo je velmi infekcni kozni choroba na kterou se vetsinou dava prave jodova mast Betadine, ale pokud se impetigo rozsiri i na oblicej davaji se ATB. Stava se, ze to deti dostanou spolu s nestovicemi - a to je pak mazec :evil:

Ja mela impetigo parkrat na rameni, kdyz jsem chovala nemocne deti, ktere mi tam „nudlily“ a ja mela nejaky pupinek, tak se mi tam ta infekce dostala.

Bohuzel impetigo se muze opakovat asi jako opar :( Ale nemusi to byt pravidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
9.11.08 21:36

Impetigo stejne jako jecne zrno, furunkl, zanet mlecnych zlaz, zanet potnich zlaz… zpusobuje bakterie Stafylokokus aureus (zlaty stafylokok), ktery se vyskytuje normalne na nasi pokozce (ve vlhcich mistech), kde nic nezpusobuje. Bohuzel, kdyz se dostane do nejake ranky zpusobi jeji hnisani.

Drzim palce at se toho vasi mali rychle zbavi, melo by to odeznit behem nekolika dnu (kdyby to byl nejaky rezistentnejsi kmen, na:,–(i dr. ATB). Tak hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
9.11.08 21:43

Niki, ještě jsem chtěla dodat, že těmi zá:,–(ními hygienickými opatření jsem měla na mysli třeba mytí v desinfekčním roztoku nebo vyvařování oblečení a ložního prádla, jak to bylo u jedné mé kolegyně.
Akorát Klárka tou dobou nesměla k Petce do postele, všechno oblečení a povlečení jsem normálně vyprala a Petka nechodila do školky a nebyli jsme v konktaktu s jinýma dětma. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.12.08 20:14

Muzu se zeptat jak jste na tom?Asi uz je malej vyleceny .Nam se to bohuzel porad opakuje dokola.Uz jsem myslela ze bude pokoj a za 14 dni znovu a po celem tele.Kozni nam dala jenom nejake masticky.Prvne mu byl zjisten streptokok a dostal antibiotika a nyni mu nedala.Myslite ze je tam opet ten streptokok?A vyleci se jen tema mastickami?Dala mu endiaron a jeste kortikoidy.Eva

• Nahlásit
  • Citovat
2
6.12.08 13:23

Máme také zkušenost s impetigem. Na pohotovosti nám daly Betadin, který pomohl a zacelil a poté jsme dostaly na kožním ATB mast a endiaronový zásyp a k tomu na přeléčení ATB Zinnat na 5 dní a musím říct, ze super, zůstaly nám jen flíčky po 10 dnech. Měly jsme to až do živého, hrůza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
13.1.10 10:24

IPMETIGO- POZOR NA OČI

Také obě mé dcery měly impetigo. Ta starší jeden opar z rýmy u nosu,infikovalo se to a přeneslo do oka. V poslední chvíli jí v nemocnici zachránili oko.A to jsme tam šli hned jak to oko začalo bolet, jen jsem si myslela, že je to zánět spojivek. Hned si jí tam nechali. Přijít déle , tak už na něj nevidí. Opar se udělat na rohovce, hospitalizovali jí a přeléčili.Byla tam 14 dní. Zůstaly jí bohužel jizvy na rohovce, ale vidí.Tak dávejte BACHA NA OČI!!!! U druhé dcery ( je atopik) už jsme léčili třikrát. Zrovna teď jdem zase na to, přitom je jí už 16 let. Má to na rukách, kde má nejvíce atop.ekzém. Iva :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11966
12.6.11 13:18

Ahoj holky,

tak právě nám včera na pohotovosti řekli, že malej má tuto nemoc :cry:

Procházeli jsme si aftozní stomatitidou, pár dní na to se mu udělal jeden puchýřek u rtíku a na prstíku… u rtíku jsem si říkala, že to je opar nebo aftík, na prstíku jsme furt zkoumali, co to může být… po šesti dnech se mu to na prstíku rozmnožilo a už to má i na obličejíčku - na nosánku u očička a na nožičce :roll: jsem z toho docela vyřízená, když jsem viděla na netu fotky dětí, které to měli opravdu hodně…

Co vám nejvíce zabíralo? My jsme dostali mastičku bactroban, je přímo na to, antibiotiková a antibakteriální…

Má to na tom prstíčku na blbém místě, takže jak se furt mundlá, tak si to roznáší :cry:

EDIT-ještě jsem se chtěla zeptat, jestli dětem brali třeba krev, zda nemají toho streptokoka nebo stafilokoka?

A je špatné tu ručičku zavazovat, aby si to neroznášel dál? Stejně mi obvaz okamžitě strhává :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
25.2.12 07:16

Ahojky

Oživuji téma :roll: .Naše malá to na krčku, už asi měsíc. Obvodní mi dala mastičku kde jsou kortikoidy / nevim jak se to píše :oops: / tak tu jsem nedávala, zkoušela jsem mazat imazolem. Trošku to pomohlo ale moc ne. Tak jsem jela v pátek až do Prahy na kožní kam jsem vždycky chodila já nebo na vysočině nejsou schopný vzít dřív :evil: … tam mi dr řekla že to je Impetigo. Dala nám mastičku Fucidin. Včéra jsem si všimla že má maličké pidi flíčky na nožičkách jeden větši. :evil: Tak nevim jestli se to šíří, nebo to je z té mastičky nebo ještě něco jiného.

Po jaké době se to má lepšit? Mažeme to od středy a jako.. nemá to teda už ohraničené ale flekanec pořád. :roll: A jak se to řeši dál? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
29.6.12 12:28

Tak dneska nám taky diagnostikovala doktorka tuhle hrůzu.. :twisted:
Máem antibiotika a mastičku Bactroban…
jen nevím, zda mastičkou mazat již praské puchýřky, nevíte? :nevim:
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lightsun
29.6.12 14:42

Namaž všechno. Bactroban jsou taky ATB. Ty krusty na prasklých puchýřcích třeba navlhči a opatrně setři gázou, jemně, jen co půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
2872
29.6.12 14:46

@Lenka512 už si to moc nepamatuju měla jsem to jako malá /12/ ale pamatuju si že jsem dostala antibiotickou mastičku a tet už nevim co to bylo bud ten bactroban nebo framikoin to už nevim co z toho to bylo ale vim že dr tenkrát mámě říkal že mi ty stroupky má bud hodně otřít a namazat do čerstvího a je fakt že za dva dny to bylo pryč pak nooo. ovšem jak se to dělá dneska netušim to ti tu spáš poradí holky co s tim maji čertvější zkušenost :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama