Neustále ucpaný nos

Anonymní
16.4.20 14:44

Neustále ucpaný nos

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost s neustále ucpaným nosem? Bez kapiček/spreje do nosu prostě nemůžu fungovat. Trvá to už dost dlouho, vím že je to špatně, ale netuším jakým způsobem se to řeší? Měl jste někdo stejný problém?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3485
16.4.20 14:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost s neustále ucpaným nosem? Bez kapiček/spreje do nosu prostě nemůžu fungovat. Trvá to už dost dlouho, vím že je to špatně, ale netuším jakým způsobem se to řeší? Měl jste někdo stejný problém?

Zřejmě sis někdy kapala déle nežli týden. Pak bohužel vzniká závislost, sliznice bez kapek automaticky oteče a nedá se dýchat. Zbavit se toho dá jedině násilným přerušením periodického kapání na několik málo dní, potom to určitě přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3696
16.4.20 15:02

Já jsem měla kdysi závislost na Sanorinu, netušila jsem, že si to tělo utvoří. Bez něj jsem nemohla spát, nos ucpanej a to trvalo hodně dlouho, snad měsíce. Pak jsem si řekla, že to takhle nejde, přečkala bez něj tak týden a pak už to šlo. Dneska kapu jen vyloženě při silné rýmě a krátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
16.4.20 15:13
@Konnny píše:
Já jsem měla kdysi závislost na Sanorinu, netušila jsem, že si to tělo utvoří. Bez něj jsem nemohla spát, nos ucpanej a to trvalo hodně dlouho, snad měsíce. Pak jsem si řekla, že to takhle nejde, přečkala bez něj tak týden a pak už to šlo. Dneska kapu jen vyloženě při silné rýmě a krátce.

Asi to budu muset taky zkusit, jenže já neumím dýchat pusou. Když nemůžu dýchat nosem, jsem naštvaná na sebe i na všechny okolo. Ale asi víc mě štve to, že fakt musím mít kapičky stále na dosah

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3696
16.4.20 15:16

@sinorina Znám, no, ale je to bludnej kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
16.4.20 15:19
@Anonymní píše:

Máš závislost na kapkách do nosu a už jsi si porušila sliznici. Objednej se na ORL. Dostaneš kapky, to ti pomůže při odvykání. Je zbytečné se s tím trápit doma bez pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16096
16.4.20 15:48

Závislost na kapkach, budes se muset hecnout a proste je nekapat, aby se zahojila sliznice v nosu, jinsk ses v bludném kruhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
16.4.20 15:58

Někde jsem četla, že se paní zbavovala závislosti na kapkách postupně - nejdřív přestala kapat do jedné dírky a když se to ustálilo, tak přestala i s druhou. Ale moc si to nedovedu představit, protože ty dutiny jsou propojené…
Ale by to možná za zkoušku stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15316
16.4.20 16:16
@Heinich píše:
Zřejmě sis někdy kapala déle nežli týden. Pak bohužel vzniká závislost, sliznice bez kapek automaticky oteče a nedá se dýchat. Zbavit se toho dá jedině násilným přerušenímperiodického kapání na několik málo dní, potom to určitě přejde.

Ale houbeles, zbavit se toho dá s klidem i postupně.

Zakladatelko- z vlastní zkušenosti - přestaň nejprve kapat do jedné nosní dírky a postupně prodlužuj intervaly - teprve pak i do druhé. Odvyknutí trvá sice třeba o týden déle, ale není to žádný drasťák, dá se to v pohodě zvládnout. Používej hodně mořskou vodu (sprej z lékárny), také hodně pomáhá inhalační tyčinka do nosu. Na noc si dej víc pod hlavu a vezmi si, pokud nemáš nějakou kontraindikaci, tabletku nějakého antihistaminika (sníží otok nosní sliznice).
Půjde to i bez „násilí“, neboj, jen musíš být důsledná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
16.4.20 17:33
@BohunkaP píše:
Ale houbeles, zbavit se toho dá s klidem i postupně.Zakladatelko- z vlastní zkušenosti - přestaň nejprve kapat do jedné nosní dírky a postupně prodlužuj intervaly - teprve pak i do druhé. Odvyknutí trvá sice třeba o týden déle, ale není to žádný drasťák, dá se to v pohodě zvládnout. Používej hodně mořskou vodu (sprej z lékárny), také hodně pomáhá inhalační tyčinka do nosu. Na noc si dej víc pod hlavu a vezmi si, pokud nemáš nějakou kontraindikaci, tabletku nějakého antihistaminika (sníží otok nosní sliznice).
Půjde to i bez „násilí“, neboj, jen musíš být důsledná.

Díky moc za radu, určitě to vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2213
16.4.20 23:33

Zkus Mořskou vodu z lékárny nebo Tymiánový krém :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...