Reklama

Neustále zahleněná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 09:33
neustále zahleněná

Ahoj, potřebuji poradit. Jsem neustále zahleněná, mám jakoby knedlu v krku, nejde vykašlat, polknout, mám z toho hnusnou pachuť v puse :( ráno celkem chrchlu, byla jsem kuřák, kouřila jsem deset let denně cca 10 cigaret, momentálně cca 5 let nekouřím. Pracuji v kanceláři ale máme zde klimatizaci :? dvakrát nebo třikrát ročně teda někdo dojede a stříkne tam eukalyptus…no chvíli to tady voní a pak nic, extra puch z toho nejde…vzduch se nacucává z venku, když jsme byla na ORL dutiny mám podle dr v pořádku, ale nejsem schopna se toho zbavit, v mládí jsem toto nikdy neměla, max v zimě takovou tu „vodovou“ rýmu. Jinak mi je 30, v rodině mám alergiky, moje mamka na bytové plísně, tata astmatik (dělá celý život ve fabrice z kovem, má zanesené plíce kovovým prachem)tak proto. Brácha pily, další bratr bodnutí hmyzem, já jsem na sobě alergii zatím nespozorovala. Díky za tipy.

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 19.12.16 09:48

@Attila8 Ahoj, také jsems tím dlouho bojoval, skoro každou zimu jsem celou prosmrkal. Pomáhal mi vobenzym, ale vzhledem k tomu, jak funguje, jsem ho nechtěl brát dlouhodobě, tak jsem vyzkoušel vyšší dávky vitaminu C a to mi funguje spolehlivě a mám na to kladné ohlasy i z okolí. Někomu stačí dát si ráno do vlažné vody šťávu z ůlky citronu a vypít, já si dávám vždy, když cítím, že by se mohla rýa nebo nachazení dostavit dvě tablety (ráno, večer) vitaminu C 1000 se šípky (50) a funguje mi to.
Potlačuje to i únavu.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 19.12.16 10:23

Zajděte na alergologii. Projevy alergie právě pozorujete tím zahleněním.

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 12:25

Slyšela jsem že to může být mléčnými výrobky, denně mám v kávě cca deci mléka a na svačinu jogurt :think: na alergo skočím po novém roce, teď by ze mě byli akorát nadšení :mrgreen:

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 12:27

Taky bych zkusila to alergo, ale klimatizace je hrozný vynález. Pracuji v otevřených kancelářích, klimatizaci by každý rád používal dle sebe. Osobně jsem velice zimomřivá a v kombinaci s průvanem mi to dělá obrovský problém.

Doufám, že po mateřské dovolené se tam nebudu muset vrátit a podaří se mi najít vhodnější prostor k pracovnímu žití.

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 12:32

@Trojlístek vím no že klima je hrozná bestie zvlášť když se nečistí, jak by měla, máme tady kanclík s kolegyní, jsme tu dvě a už jsme několikrát přemýšlely že bychom do toho (výfuku) té mřížky strčily něco co ten vzduch bude dezinfikovat 8o jenže jsme nepřišly na to co…nebo čističku vzduchu, ale nemůžeme si sem zase donést co chceme…jsme tak trochu omezené blbým bezpečákem…rádio máme schované za kopírkou, protože běda jak by zjistil, že je do zásuvky místo na baterky :roll:

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 13:04

@Attila8 Tak to buď ráda, že jste tam jen dvě, osobně sdílím prostor se 40 lidmi, pracoviště jsou oddělaná přepážkami.

Mléčné může skutečně zhoršovat, ale nemáš ho zase tolik. Však vyzkoušej něco vyřadit.

Na alergo se objednej hned, dobrý alergolog má čekačku pomalu jak zubař, takže to ti akorát tak na další rok vyjde.

Bohužel do klimatizace nestrčíš nic a raději se o to ani nepokoušejte, pak se nedoplatíte. Buď ráda, že máš tucha, že se čistí. U nás nikdo nikdy nebyl a když se zapne, tak to i pekelně smrdí. Nejhorší je, že u nás se klimatizací i nějaký čas topí, než začnou topit radiátory.

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 13:33

@Trojlístek no my tady radiátory žádný nemáme :mrgreen: právě si topíme tou klimou, nastavíme teplotu na ovladači a hotovo,..

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 13:38

@Attila8 Tak to je šílené. Já myslím, že na vině bude ta klimatizace. To se sliznicí dělá hrozné věci. A nebolí vás z toho hlava? Ta naše je i dost hlučná :-(

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 06:25

@Trojlístek ta naše klima nehlučí vůbec…ale máme strašně mastný obličeje a víc se nám mastí vlasy, taky bych tu klimu tady nejradši zrušila, jenže okna jsou na pevno :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 12:06
@Attila8 píše:
Ahoj, potřebuji poradit. Jsem neustále zahleněná, mám jakoby knedlu v krku, nejde vykašlat, polknout, mám z toho hnusnou pachuť v puse :( ráno celkem chrchlu, byla jsem kuřák, kouřila jsem deset let denně cca 10 cigaret, momentálně cca 5 let nekouřím. Pracuji v kanceláři ale máme zde klimatizaci :? dvakrát nebo třikrát ročně teda někdo dojede a stříkne tam eukalyptus…no chvíli to tady voní a pak nic, extra puch z toho nejde…vzduch se nacucává z venku, když jsme byla na ORL dutiny mám podle dr v pořádku, ale nejsem schopna se toho zbavit, v mládí jsem toto nikdy neměla, max v zimě takovou tu „vodovou“ rýmu. Jinak mi je 30, v rodině mám alergiky, moje mamka na bytové plísně, tata astmatik (dělá celý život ve fabrice z kovem, má zanesené plíce kovovým prachem)tak proto. Brácha pily, další bratr bodnutí hmyzem, já jsem na sobě alergii zatím nespozorovala. Díky za tipy.

Můj manžel také alergik není a má ty samé potíže co zde popisuješ. Dojdi si na plicní at tě tam zkontrolují. Manželovi doporučili koupit si Mucosolvan pastilky, lékař mu předepsat Aerius-to je lék na alergie, pak ERDOMED na odhlenění. Manželovi to dost pomohlo.Tak to zkus, vím, že je to velice vyčerpávající.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 12:07
@Anonymní píše:
Můj manžel také alergik není a má ty samé potíže co zde popisuješ. Dojdi si na plicní at tě tam zkontrolují. Manželovi doporučili koupit si Mucosolvan pastilky, lékař mu předepsat Aerius-to je lék na alergie, pak ERDOMED na odhlenění. Manželovi to dost pomohlo.Tak to zkus, vím, že je to velice vyčerpávající.

Ještě dodám, že tyto problémy mu vlastně vznikly v zaměstnání, kde furt dýchal prach, smrady z barev apod. Nikdy předtím tohle neměl.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama