Neustálý pláč u kojení

75
1.9.21 19:24

Neustálý pláč u kojení

Hezký večer, vím, že na tuhle otázku si mohu odpovědět velkým otazníkem, ale přeci jen to zkusim, zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Náš malý bude mit dva měsíce. Od začátku plně kojím. Mléka mám dost (teda doufám, neustále mi mléko vytéká). Správně přikládáme, hezky se přísaje… To vše prostě funguje od začátku ALE poslední týden je hrůza. Téměř u každého kojení dělá scény. Párkrát se napije a řev, vztek, pije, řev, vztek, pije a pořád dokola. Někdy pije celou dobu hezky a řev je az na konci, kdy už ma dost a blinka. Někdy je řev na začátku, někdy během kojení. Máte s tím některá zkušenost, čím by to mohlo být? Prejde to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
1.9.21 19:28
@Oblecenikl píše:
Hezký večer, vím, že na tuhle otázku si mohu odpovědět velkým otazníkem, ale přeci jen to zkusim, zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Náš malý bude mit dva měsíce. Od začátku plně kojím. Mléka mám dost (teda doufám, neustále mi mléko vytéká). Správně přikládáme, hezky se přísaje… To vše prostě funguje od začátku ALE poslední týden je hrůza. Téměř u každého kojení dělá scény. Párkrát se napije a řev, vztek, pije, řev, vztek, pije a pořád dokola. Někdy pije celou dobu hezky a řev je az na konci, kdy už ma dost a blinka. Někdy je řev na začátku, někdy během kojení. Máte s tím některá zkušenost, čím by to mohlo být? Prejde to?

A nemá třeba růstový spurt? To se dítě vzteká že to teče pomalu, chce se rychle najíst ale nejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
1.9.21 19:31

@Meggiska a ten trva víc jak tyden v kuse? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
1.9.21 19:32

Ustálila se ti laktace a mu se to nelíbí a najíždí bojkot. Doporučuju co nejdříve navyšovat tvorbu mléka, aktivně nabízet prso a vyhledávat a vytvářet okamžiky, kdy bude malý ochotný se přisát. Může to být jiná poloha, šátek nebo nosítko, doba těsně po probuzení, kdy je ještě v polospánku, nebo těsně před usnutím.
Případně kontaktovat laktační poradkyni nejlépe z Mamily, ta vám 100% pomůže
Taky doporučuju insta profil najitsicestu, má tam všechno skvěle popsané a rozdělené

Příspěvek upraven 01.09.21 v 19:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
1.9.21 19:32

Takove etapy jsou behem kojeni normalni, muze to byt spurt, bojkot kojeni, nejaka zmena, stres.

Zkus najit nejakou polohu, pri ktere se napije (u nas to treba bylo vestoje s pohupovanim, nekdo koji v satku, v polospanku atd.).
A vydrzet, prejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
1.9.21 19:42
@Oblecenikl píše:
@Meggiska a ten trva víc jak tyden v kuse? :(

No píše se že většinou 2-3 dny, výjimečně týden i déle. Mě první syn řval, protože měl pořád hlad, nějak neměl asi sílu tahat, na radu doktorky jsem ho měsíc dokrmovala UM, nabral sílu a pak jsme UM zrušili. Ale to asi není váš případ..mě syn celkově málo přibíral, usínal mi u kojení a řval co chvíli hlady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8324
1.9.21 19:49

Já bych řekla, že ho bolej zaražený prdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
1.9.21 19:59

@Tarjei ale u kojení většinou prdi, i během dne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8324
1.9.21 20:19

@Oblecenikl tak schválně zkus při kojení podsadit zadek a navalit malýho bříškem na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11068
1.9.21 20:21

Po šestinedělí se začíná mléko tvořit podle potřeby miminka, je ho méně a ona musí více tahat. Většině se to nelíbí, že jim to už neteče tak rychle a samo, víc se u toho nadřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
1.9.21 20:36

Delal tohle starší syn snad do pul roku, dcera ne a ted mam nejmldsiho syna 3 mesice a vzteka se taky. Rikam si, je to chlap a Ti nevi, co by si vymysleli. :mrgreen:
Jak pisi holky, nejspis spurt, musi se to prezit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
1.9.21 20:51

@paandatko do půl roku? :roll:,, ooo main gott,, :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
1.9.21 20:56

@Oblecenikl Uz si to presne nepamtuju, ale vim, ze jsem vzdy zavirala okna, kdyz sel pit :mrgreen: Pak uz pohoda a kojen do 2,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
1.9.21 20:56
@Oblecenikl píše:
@paandatko do půl roku? :roll:,, ooo main gott,, :D

Matne si vybavuju, ze nejaky ten tyden to byl.
Cim vic vydrzis v klidu, tim se to bude rychleji lepsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat