Nevím na jaký obor dát přihlášku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 17:31
Nevím na jaký obor dát přihlášku

Přeji hezký den,

potřebovala bych radu. Kvůli těhotenství končím školu- obor zdravotnický záchranář. Byla to má vysněná škola, ale miminko je důležitější, ani chvilku jsem neváhala. Individuální plán v tomto případě nepřipadal v úvahu- je to časově velmi náročné. A tak jsem se rozhodla, že se pokusím studovat nějaký obor dálkově. Záchranář ani zdravotní sestra již nepřipadají v úvahu, jelikož je zde mnoho hodin praxe a neměl by se mě kdo postarat o miminko. Tak jsem teď trochu zoufalá. Potřebovala bych poradit nějaký obor dálkově, kde nevyžadují praxi, popř. minimální a jedná se opravdu jen o samostudium, kdy bych jednou za 14 dní za tři týdny dojela na přednášky. Chtěla bych vás poprosit, zda nevíte o nějakém zajímavém oboru, který by splňoval mé podmínky? Nemám ráda ekonomii, matiku, češtinu, chemii.. Miluji biologii :) Jsem z Libereckého kraje, takže nejblíže mám Liberec a Hradec Králové, max. Praha. Problém je v tom, že mě žádný obor nezaujal. Vždy mě táhla policie či zdravotnictví :mrgreen:, tak kdyby měl někdo nějaký typ, budu velmi ráda.

Poslední věc- objevila jsem obor na Policejní akademii kombinovaně- bezpečnostně právní činnost. Zde jsem se ale bohužel nedočetla moc informací o oboru, jen že studium probíhá převážně samostatně- toť vše. Je tu někdo kdo má s tímto oborem zkušenost? Tento mě velmi zaujal.

Moc se omlouvám za sloh, doufám, že jsem nikoho neuspala 8o, ale jsem v trochu pro mě zoufalé situaci :pocitac: Nechci skončit jen s maturitou z gymplu. Ale jak se říká…člověk míní, život mění. Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20734 příspěvků 13.12.16 17:47

A není lepší chvíli počkat, až dítě odroste a jít si studovat to vysněné? K čemu je studovat školu jen tak :nevim:

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 17:48

Zkus tu Bezpečnostně právní činnost. Já jsem zdravotní sestra, druhý obor na střední byla policejní škola v Holešově. Třeba to tak mělo být a ty budeš u police více spokojená než ve zdravotnictví. Nebo si můžeš dát přihlášku k městské policii, tak ti stačí i gympl. Mamka je u městske a je velice spokojená.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 13.12.16 18:20
@Amys píše:
A není lepší chvíli počkat, až dítě odroste a jít si studovat to vysněné? K čemu je studovat školu jen tak :nevim:

Protože titul. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 19:13
@Anonymní píše:
Přeji hezký den,

potřebovala bych radu. Kvůli těhotenství končím školu- obor zdravotnický záchranář. Byla to má vysněná škola, ale miminko je důležitější, ani chvilku jsem neváhala. Individuální plán v tomto případě nepřipadal v úvahu- je to časově velmi náročné. A tak jsem se rozhodla, že se pokusím studovat nějaký obor dálkově. Záchranář ani zdravotní sestra již nepřipadají v úvahu, jelikož je zde mnoho hodin praxe a neměl by se mě kdo postarat o miminko. Tak jsem teď trochu zoufalá. Potřebovala bych poradit nějaký obor dálkově, kde nevyžadují praxi, popř. minimální a jedná se opravdu jen o samostudium, kdy bych jednou za 14 dní za tři týdny dojela na přednášky. Chtěla bych vás poprosit, zda nevíte o nějakém zajímavém oboru, který by splňoval mé podmínky? Nemám ráda ekonomii, matiku, češtinu, chemii.. Miluji biologii :) Jsem z Libereckého kraje, takže nejblíže mám Liberec a Hradec Králové, max. Praha. Problém je v tom, že mě žádný obor nezaujal. Vždy mě táhla policie či zdravotnictví :mrgreen:, tak kdyby měl někdo nějaký typ, budu velmi ráda.

Poslední věc- objevila jsem obor na Policejní akademii kombinovaně- bezpečnostně právní činnost. Zde jsem se ale bohužel nedočetla moc informací o oboru, jen že studium probíhá převážně samostatně- toť vše. Je tu někdo kdo má s tímto oborem zkušenost? Tento mě velmi zaujal.

Moc se omlouvám za sloh, doufám, že jsem nikoho neuspala 8o, ale jsem v trochu pro mě zoufalé situaci :pocitac: Nechci skončit jen s maturitou z gymplu. Ale jak se říká…člověk míní, život mění. Děkuji za odpovědi.

Tak já si myslím, že je určitě dobře, že chceš studovat. Vždyť se dá ten čas, kdy jsi doma s miminkem, dobře využít. Jenom bych tedy zvážila, jaký přesně typ školy, jestli nestačí rekvalifikační kurzy apod… U vysokých škol mě napadla sociální činnost, obor adiktologie (je tam sice chemie, ale není to vysloveně chemická škola - spíše právě takové spojení psychologického a biologického/me­dicínského přístupu), ergoterapie (je to více do fyzioterapie než psychologie). Potom mě napadá široká škála vyšších odborných škol, ať už nějaký nutriční poradce, nebo se podívej i na sportovně zaměřené vošky - různý management sportu atd… nebo nějaká veřojnoprávní činnost, což bys potom mohla směřovat k té policii. A potom jsou tu ty rekvalifikační kurzy… já bych si prošla všechno možné, nezaměřovala se až tak na to, jaké tě bavily ve škole předměty (protože ono někdy stačí, když se to lépe podá, a můžeš si k tomu najít cestu i později, sama jsem to zažila), ale spíše na to, jak potom vypadá ta práce, kterou bys dělala, kam by tě ta škola mohla posunout. Ono těch možností je daleko více, než to vypadá. Vždyť i potom se můžeš dál dovzdělávat a třeba si dodělat ještě něco dalšího, hlavní je se tak pohnout z místa a alespoň si rozšířit obzory, co by se dalo dělat, kam by ses mohla dostat atd. Nemusíš hledat až tak konkrtní profese, jako ta sestra, záchranář, ale spíš si zjistit, jaké dveře ti dané vzdělání otevře. Snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně, držím palce :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:58

@Amys @zvidavajanca

Rozhodně mi nejde o titul :) Kdybych měla střední školu, která by mi k něčemu byla a mohla toto vzdělání uplatnit, tak to neřeším.

Jinak na otázku proč nepočkám až dítě odroste a nezačnu studovat vysněné odpovím tak, že po mateřské si seženu práci a při práci budu plnit 1,5-2 měsíce praxe za rok těžko :) + dojíždění z práce a přednášky..každá zaměstnavatel ti volno dávat nebude..a pořád tu bude to dítě. Nejde mi o to studovat školu jen tak, ale studovat něco, co by mě třeba taky třeba jednou bavilo a využila bych ty 3 roky co budu doma.

@Taao a Anonymní z 19:13

Děkuji vám za inspiraci.

Ano, o polici jsem přemýšlela a kdyby škola nevyšla, tak to můžu zkusit k té polici jen s maturitou. Dělala jsem přijímačky na Vojenského záchranáře a psychotesty jsem udělala, sice nejsou tak náročné jako k policii, ale třeba mám šanci :lol:

Jinak ta adiktologie vypadá velice zajímavě, ale přijímačky vypadají dost obtížně vzhledem k tomu, že je to jediný obor v ČR :) Jinak naprosto chápu co jsi tím chtěla říct a ano máš pravdu, i malý krok mě může posunout k něčemu zajímavému. Možná na to nahlížím přes klíčovou dírku :think:

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 7 inzerátů 14.12.16 19:45
@Anonymní píše:
Přeji hezký den,

Ahojky :mavam:
Bezpečnostně právní činnost můžeš zkusit, také mám vystudováno zdravotnictví - nemyslím si, že jsem hloupá - ale nedostala jsem se - mají celkem těžké přijímačky - chybělo mi 20 bodů - je tam jazyk, všeobečněvědní rozhled apod. - ale třeba se poštěstí
Také jsem přemýšlela co dálkově - jedna soukromá škola je na Slovensku, ale platí se. :?

Amys
Generální žvanilka 20734 příspěvků 15.12.16 10:08

Já to myslela tak, že bys šla normálně studovat se statutem studenta. Kamarádka hned na začátku prváku na výšce otěhotněla. Na škole, kde není možné být těhotná kvůli laborkám, takže se jí nakonec podařilo nějak domluvit, že stihla i nějaké zkoušky, které jí pak do budoucna uznali. Přerušila na rok studium a pak šla normálně studovat. Akorát měla individuálnější plán, ne ve stylu dálkového studia, ale chodila jen na některé přednášky a cvíka a spoustu věcí pak řešila s vyučujícími v náhradních termínech. Laborky většinou absolvovala v týdenních turnusech (jinak byly laborky vpodstatě na denním pořádku) a prostě se jí podařilo to nějak spojit dohromady s tím mateřstvím a dostudovat. Do práce nastoupila až po studiu, to už doma měla šestileté dítě. Do té doby byla prostě studentkou. Samozřejmě to šlo jen díky tomu, že měla maminku, která byla schopná pohlídat ve chvílích, kdy musela do školy. Měli jsme spoustu povinných přednášek a povinných cvík. Teď už to bude možná tolerantnější, už jsem ze školy nějaký ten pátek venku. Chtěla jsem tím jen říct, že se nemusíš úplně vzdát svého vysněného povolání, pokud víš, že s ním pak najdeš uplatnění. To je to nejdůležitější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 11:14

@Amys Já jsem se právě také snažila domluvit a oni mi žádný individuální plán udělat nechtěli, ani trochu by mi neulevili…že u tohohle oboru prostě ne. Takže to už nemá smysl i kdybych přerušila. Hlídání na 5 dní v týdnu bych neměla a navíc jsem dojížděla do školy 5 h tam i zpátky, ale vím co tím myslíš. Taky jsem to původně tak měla v plánu.

@HandulkaK Já na to koukala no, ty přijímačky jsou docela těžké :,(, ale tak zkusit to mohu :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >