Nevrátil mi děti

Anonymní
9.6.21 07:02

Nevrátil mi děti

Ahoj všem,
potřebuju poradit… je to 3/4 roku, co jsem doslova s dětmi utekla od manžela. Bylo to s ním fakt psycho - teror, manipulace. Holky má 1× za 14 dní a když chce, tak si je občas vezme i v týdnu, to je ale vrátí v čase jak on sám uzná, nikdy domluvený čas nedodrží. Dětem dělá samé schválnosti. Už sem to sem i možná někde psala, jak jim vyhrožuje, že když budou bydlet se mnou, že to nezvládneme, že zemřou.. a tak.. Soud proběhl, bez nějakých důkazů a na druhé stání v mé nepřítomnosti se vydal rozsudek na střídavou péči. Odvolala jsem se. Ve styku s dětmi mu nebráním.
Teď k věci. Včera šly holky k němu po škole. PO dohodě je měl přivézt na 19hod. Večer mi napsal, že je nepřiveze. Já vím, rozsudek je neplatný a tak… Ale byla tu vzájemná dohoda, kterou on nedodržel. Co mám teď dělat a nechci, aby se to opakovalo. Máte s tím někdo zkušenost? Jak na takového člověka funguje nějaká domluva, dohoda nebo tak? POtřebuju poradit jak s ním komunikovat…

Děkuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
959
9.6.21 07:07

Pokud ti je nevrací v určenou dobu na kterou přistoupil tak bych mu je teď už prostě nedala.
Pokud to není možné, tak si ponechej zprávy jako důkazy které pak přiložíš u soudu aby viděli že s ním domluva není.
Asi je to moc radikální ale v tvé situaci bych byla neskutečně naštvaná takže bych byla schopná snad zvolat i policajty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
9.6.21 07:08

Žádná domluva očividně mezi vámi nefunguje. Znovu k soudu, a jasně stanovit kdy, do kdy, a kdo bude mít děti. Ne že máte střídavou jednou za 14 dní, a on si je vezme ve tvým čase a nevrátí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
9.6.21 07:17
@Banane18 píše:
Pokud ti je nevrací v určenou dobu na kterou přistoupil tak bych mu je teď už prostě nedala.
Pokud to není možné, tak si ponechej zprávy jako důkazy které pak přiložíš u soudu aby viděli že s ním domluva není.
Asi je to moc radikální ale v tvé situaci bych byla neskutečně naštvaná takže bych byla schopná snad zvolat i policajty.

To, že ty bys mu děti nedala, je sice super, ale v tomhle případě naprosto mimo. Pokud to zakladatelka udělá, tak se to otočí proti ní. A ex bude mít trumfy v ruce.

Je potřeba znovu řešit soud a nechat si soudně stanovit dobu, kdy budou mít děti. Protože dohoda očividně nefunguje. Pak už teoreticky může volat PČR. Ale reálně spíš zase bude schovávat sms a maily atd., pokud to nebude dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35089
9.6.21 07:33

Musíš trvat na rozsudku, kde budou jasně stanovené přesné časy v rámci střídavé péče. Jiná cesta není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 07:44

Rozsudek je neplatný, protože jsem se odvolala, čeká nás odvolací soud, který proběhne nevím kdy. Takže ani nemůžu volat PČR. Chtěla bych jenom najít způsob, jak s tímhle člověkem komunikovat. Najít způsob jak ho přimět dodržovat dohody a nedělat kraviny…
A nechci děti používat jako zbraň a mstít se..to ne.

• Citovat
  • Nahlásit
35089
9.6.21 07:52
@Anonymní píše:
Rozsudek je neplatný, protože jsem se odvolala, čeká nás odvolací soud, který proběhne nevím kdy. Takže ani nemůžu volat PČR. Chtěla bych jenom najít způsob, jak s tímhle člověkem komunikovat. Najít způsob jak ho přimět dodržovat dohody a nedělat kraviny…
A nechci děti používat jako zbraň a mstít se..to ne.

No, to je oříšek i pro zkušeného mediátora, jakéhokoliv poradce, psychoterapeuta. Je to složité i pro terapeuta, mediátora, který by s ním mluvil tváří v tvář..

Co si myslíš, že poradí emimino na dálku?

Zkus zavolat na OSPOD, někdy se sociální pracovnice snaží vyřešit svár mezi rodiči, mohli by mu zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 08:00

@Pears206 Co si myslíš, že poradí emimino na dálku?
Spíš tu hledám někoho, kdo si tím prošel a našel způsob, jak s tímhle člověkem komunikovat, jak na něj…

Vzhledem k tomu, že odvolací soud proběhne asi někdy září-říjen, tak potřebuju s ním do té doby nějak komunikovat. Jenom nevim jak, když si vše děla po svém :pocitac:

Jinak s OSPODem jsem samozřejmě v kontaktu. Dnes tam jdu.

• Citovat
  • Nahlásit
35089
9.6.21 08:06
@Anonymní píše:
Spíš tu hledám někoho, kdo si tím prošel a našel způsob, jak s tímhle člověkem komunikovat, jak na něj…

Vzhledem k tomu, že odvolací soud proběhne asi někdy září-říjen, tak potřebuju s ním do té doby nějak komunikovat. Jenom nevim jak, když si vše děla po svém :pocitac:

Jinak s OSPODem jsem samozřejmě v kontaktu. Dnes tam jdu.

@canaglia, nevím, jestli se mi ho podaří zmínit, je mediátor a orientuje se na tyto spory. Napiš mu.

Komunikovat s takovým člověkem, který dělá evidentně naschvály, je dost těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70026
9.6.21 08:12
@Anonymní píše:
A nechci děti používat jako zbraň a mstít se..to ne.
často jsou rozsudky v opratrovnickém soudu předběžně vykonavatelné… :think:
pokud je rozsudek neplatný, tak furt máte na péči o děti strejný nárok :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70026
9.6.21 08:13
@Anonymní píše:

Jinak s OSPODem jsem samozřejmě v kontaktu. Dnes tam jdu.

No tak jet podle stávajícího rozsudku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35089
9.6.21 08:15

Taky si myslím, že pokud nebylo vydáno předběžné opatření, platí stávající rozsudek až do doby, než bude vydán nový :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 08:22

Rozsudek je neplatný, protože jsem se proti němu odvolala a nenabyl právní moci… Takže teď to musí fungovat,,nějak´´ nemůžou se v tom děti přeci plácat a nevědět jak to bude a nebude. Nejdřív si je nebere vůbec, když měl volno a před dětma řekl, že se mu to nevyplatí, aby si pro ně jezdil a to je mohl mít celý den. Pak to zkouší, jak je chce do péče…

• Citovat
  • Nahlásit
1484
9.6.21 08:29

Obávám se, že s takovým člověkem se normálně vyjít nedá a žádná rada jak s nim komunikovat platit nebude, jednoduše doufat, že soud a platný rozsudek bude co nejdřív a pak při jakymkoliv nedodržení podmínek volat policii a doufat, že ho to donutí dodržovat alespoň to. Ale na zázrak, že začne brát ohled na dohodu jen mezi váma bych moc nespolěhala, maximálně časem, až si najde přítelkyni a děti mu začnou překážet v plánech s ní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70026
9.6.21 08:48
@Anonymní píše:
Rozsudek je neplatný, protože jsem se proti němu odvolala a nenabyl právní moci… Takže teď to musí fungovat,,nějak´´ nemůžou se v tom děti přeci plácat a nevědět jak to bude a nebude. Nejdřív si je nebere vůbec, když měl volno a před dětma řekl, že se mu to nevyplatí, aby si pro ně jezdil a to je mohl mít celý den. Pak to zkouší, jak je chce do péče…

jsi si jistá, že tam není předběžná vykonavatelnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat