Nevydařené 1.IVF 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 18:10
Nevydařené 1.IVF 2019

Zdravím????Jsem tady nová, ale když něco potřebuji zjistit, vždy jsem nakoukla do diskuzí????Chtěla bych se zeptat na názor nebo zkušenost????V lednu jsme měli 1.pohovor na IVF, pak testy na vše možné. U mě neprůchodné vejcovody, jinak vše genetika, hormony atd. v pořádku. Čekala jsem že problém je jen u mě-partner má 12ti letého syna. A ouha..šok-azospermie. Doktor ani nechtěl dělat další spermio a hnal mi partnera na operaci!!Urolog potvrdil ale že žádné vady atd. nevidí. Tak se nasadily vitaminy. V březnu další spermio na vlastní pěst a „zlepšení“Kryptozoospermie. V dubnu nám řekl lékař že máme jít na další a že to máme rovnou zamrazit.To jsme udělali6000,–-opět kryptozoospermie ale prý vhodné na ICSI. V květnu už jsem podstupovala krátký protokol, vše ok, v den OPU dalsí spermio kdyby náhodou ať mají čerstvé i mražené a já měla 6 pěkných kvalitních zralých vajíček-je mi 34let tak prý ok. Samozřejmě že s Kryptozoospermií jsme zvolili metodu ICSI. Další den jsme si volali a prý se nic neoplodnilo. Že ani nerozmrazovali to druhé. Že to nemá cenu.Tak teda nechápu. Všichni celou dobu tvrdili že ICSI je tu právě pro tyto špatné spermio ale embryoložka řekla že to moc nemá cenu;i když doktor, i po OPU jiný doktor řekl že to bude v pořádku. Pak už jde jen o embrya..to je pak jiný boj.Ale že nevyberou ani jednu spermii za ty peníze..a ani nerozmrazí druhý vzorek..jsme z toho v šoku..vím že to vždy nevyjde..
ale má cenu se s diagnózou Kryptozoospermie snažit časem podruhé?-každý říká něco jiného????
Promiňte za román a díky za případné rady????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Safrik
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.06.19 18:18

Proc nezvolili Picsi? Misto icsi

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 18:24

@Safrik Doktor hned zvolit ICSI, řekl že u této diagnózy se to dělá. Dnes je to 3.den po OPU, volala jsem co bude dál a na konzultaci nás zavolal až za 10dní :zed: Máme pocit že se na nás vyprdli a popravdě nebýt Emimina tak nevím spoustu věcí-nic by neřekl kdybych se sama nezeptala :,( Přítel je naštvaný že zbytečně se mrazilo a oni to ani nezkusili použít. Prostě nevíme zda jim ještě věřit.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.06.19 18:27

Holka zmen car!

kaiserin
Kecalka 127 příspěvků 03.06.19 18:35

A vysvetlili, proc to nejde pouzit, proc nema cenu rozmrazovat? Muj manzel mel vzdy strasny spermiogram, pri poslednim ivf prave uplne nepouzitelny a rozmrazili vsechny 4 davky, ktere tam byly, aby oplodnili vsechno (mela jsem 10 vajicek) a mame syna (nasledny KET nevysel).

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 18:36

@Safrik asi ano :,( a nebo minimálně lékaře. Byl tak chválený až jsem si v lednu říkala jaké máme štěstí. A pak sezení s nim trvaly 2minuty, chlapa mi hned chtěl poslat po 1.spermiog.na MESa/Tese aniž by mu nasadil vitaminy a pak další spermio. Všechno jsem si jen googlila..za ty peníze :pocitac: A když jsem stimulovala čekala jsem než dorazí do ordinace na kontrolu třeba i 3hodky v čekárně :zed: A když tam nebyl vzala mě jiná p. doktorka a byla super, vše poradila a vysvětlila. A pak mi i ona dělala OPU :srdce: Takže asi to teď u něj ukončím a požádám o přeřazení. Přítelovi přidám víc vitaminků, ovoce zeleninu atd. a pak zkusíme znovu s novou paní dr.Jen nechápu proč všichni dr. tvrdí že Kryptozoospermie že to není ztracené a embryoložka řekla že máme zvážit dárce :nevim: Hlavně že zhrabli peníze-IVF zlín no :cert:

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 18:41

@kaiserin to moc gratuluji :srdce: Ptala jsem se po telefonu..řekla jsem že máme i ten druhý. Paní pořád že hledají a že nenachází žádnou vhodnou a že mám zavolat další den že to budou zkoušet. Další den mi řekla že když byl čerstvý tak špatný tak ten zmražený bude ještě horší :cert: Rak nechápu naco jsme ho mrazili :zed: přijde mi že na to zapoměla a nebo se jim nechtělo. Bohužel s doktorem budem až za 10 dní ale znáte to..ruka ruku myje..myslím že tím nic nezískám. Tak spíš děkuji za zkušenost že se špatným spermio to opravdu může vyjít..

Safrik
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.06.19 18:50

@Karkulka66 Taky mame spatny spermio, ale normalne nebyl s ivf problem. Je to nejaky divmy. A to cekani myslis vazne? 8o to je sileny!

Virgina123
Závislačka 3456 příspěvků 03.06.19 19:13

@Karkulka66 at si chlap najde dobrého androloga a až po hormonální léčbě zkuste ivf. My měli azoospernie, prý jen dárce nebo operace, nakonec jsme šli k dr Kocimu, kapacita ale peníze to stalo šílený. Ale z azoo jsme se dostali na OAT a jsem ve 30 tt.

Reaskiller
Kelišová 5926 příspěvků 03.06.19 19:14

@Karkulka66 Kdyz vi, ze je problem kryptozoospermie tak nerozumim tomu proc lekar nenabidl PICSI a MACS.. Moznost TESE/MESA/PESA je prozatim zbytecna.. Dobre vyzivove doplnky dokazou zlepsit spermiogram aspon natolik aby se dalo vybrat par zralych a dobrych..pokud vite, ze je problem v plavcich tak bych sla do dalsiho IVF ktere by obsahovalo : PGS na ktere je vazane ICSI, PK a mel by byt i MACS.. V tom mate docela pak jistotu, ze se neco povede..do tretiho dne vyvoj embrya tahne vajicko, od tretiho dne ktery je zlomovy je to embryo samo a spermie..tam se pak ukaze kde je potiz..

Je to na budku ale vse se da udelat..svagr mel desny spermiogram..uplne strasny..a ted maji dite driv nez my :mrgreen: takze nehazet flintu do zita..podle prvniho IVF se neda nic soudit..jiny mesic - jiny cyklus, jine spermie.. proste eto tak je..

Kdyby neco ozvi se.. drzim palce :)

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 19:28

@Safrik Jj,celkově už od začátku se vše tahne. Objednávali jsme se v říjnu 2018.Volno"prý"měli až 7.ledna-to byla 1.schůzka. Až teď v půlce května se to hlo..takhle to dopadlo..nikdo nám k tomu není schopný nic říct a milý pan dr. má čas až za 10dni..Příště si to už ohlídáme

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 19:31

@Virgina123 také jsme zvažovali i jsme se ptali dr. jestli máme k androl. zajit. Řekl že když nemá přítel Azosp.ale už má 3× kryptozoosp. Tak že to není nutné :nevim: Prostě člověk dr. věří ale asi to byla chyba..hnal nás slepě do ivf místo aby pomohl řešit ten spermio. Zkusíme na vlastní pěst

Karkulka66
Povídálka 27 příspěvků 03.06.19 19:38

@Reaskiller moc děkuji za radu :kytka: Dr. nám vůbec tyto možnosti nenabídl..pořád si mlel to svoje..že stačí ICSI. Stejně adi změníme lékaře..tenhle nemá věčně čad. Snad když zvolí jiný způsob tak se zadaří. Protože nepijeme, nekouříme, pohyb máme..přítel jen ten stres v práci no :,( Ale myslím si že by nám měli navrhnout jak to zlepšit v té době co budem čekat na 2.pokus

Reaskiller
Kelišová 5926 příspěvků 03.06.19 19:52

@Karkulka66 Blue Fertil svagru hodne pomohl..nedocetla jsem se kam chodite do centra..Take at pritel omezi kolo, saunu, vse co zahriva plavce, teplo jim neslusi :)

S IVF mam hodne zkusenosti a taky jsme si prosli mnohym..kdyztak klidne napis, poradim :)

kaiserin
Kecalka 127 příspěvků 03.06.19 19:59

@Karkulka66 Určitě to nevzdávejte, šance je, dokud tam nějaké jsou. Proto byl manžel tenkrát asi 4× zamrazit, aby případně byla rezerva a nakonec se to fakt hodilo. Z prvního IVF jsme měli 3 blastocysty, 1 byla zamklé těhotenství v 9tt, 2 se špatně vyvíjely po rozmrazení. 2. IVF nevyšlo, protože jsem nereagovala dobře na stimulaci, ale odtamtud byly ty nasbírané zmražené vzorky. 3. IVF 10 vajíček a oplodnili, z toho mame syna a teď čerstvě nevyšel KET posledních 2.
Jinak manžel byl na operaci, která to mohla zlepšit, zkoušel různě měnit životní styl (vynechat kofein, přestat intenzivně posilovat, nosil volné kalhoty), bral spoustu různých vitamínů, prodělal hormonální léčbu, ale nepomohlo nic. Nicméně i ta jedna šťastná spermie na nás počkala :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama