Nevýhody hormonálního nitroděložního tělíska

29.1.20 19:23

Nevýhody hormonálního nitroděložního tělíska

Dobrý den, zajímá mě váš názor a zkušenosti s hormonálním nitroděložním tělískem. Stalo se vám, že vám po aplikaci nepřišla menstruace nebo přišla výrazně později? Měly jste někdy nějaké výrazné bolesti? Překáželo vám někdy během sexu? Stalo se vám, že tělísko zarostlo, jak jsem někde četla (to mi přijde jako nesmysl) nebo že vám vypadávalo? Vypadávalo často nebo třeba jenom jednou dvakrát za celé období? Jste s ním spokojené nebo proč jste ho přestaly používat? Aby to nebylo pouze negativní, můžete se podělit i o pozitivní zkušenosti. Děkuji za každou radu! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.1.20 19:28

Mám podruhé Mirenu. Poprvé jsem špinila cca 4 měsíce a pak jen jednou za čas, menstruaci jsem neměla. Po 5 letech šla ven a měla jsem rok pauzu. Podruhé si sedala déle, problémy se špiněním cca 10 měsíců. A od té doby mám klid. Žádné jiné potíže jsem neměla, takže spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
605
29.1.20 19:36

Moje sestra s Mirenou v 41 letech otěhotněla, vyjmuli ji až při porodu. Já mám dělohu v retroflexi, pro mě je nevhodná, ale ani tak bych do ní nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5749
29.1.20 19:48

Mám teď třetí Mirenu a v pohodě. Menstruaci nemám, o Mireně ani nevím, při sexu nezavazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
29.1.20 20:20

Mam mirenu, ze začátku jsem spinila 4m, pak nic, nez my, letos pujde ven a beru dalsi. Pri sexu ji necítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 21:17

Krvácení přes 9 měsíců a šílené vypadávání vlasů, SLA ven. Doporučím probrat s doktorem případné reklamace, prý někde vrací alespoň část peněz. Jo a nebolelo mě ani trošinku zavedení a mám zaklonenewnu dělohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
29.1.20 21:21

@Bubla Bůčková moje gyndarka vraci penize do roka od zavedení, dle opotřebení, takže po 9m by ti toho moc nevratila, ale tak lepší jak dratem do oka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 21:55
@smurfka píše:
@Bubla Bůčková moje gyndarka vraci penize do roka od zavedení, dle opotřebení, takže po 9m by ti toho moc nevratila, ale tak lepší jak dratem do oka..

Já bych ho vyndala dříve… A je to zajímavé, to se pak snad repasuje 8o :D :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
30.1.20 00:16
@Bubla Bůčková píše:
Já bych ho vyndala dříve… A je to zajímavé, to se pak snad repasuje 8o :D :think:
:mrgreen: :poblion:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
30.1.20 07:19
@Bubla Bůčková píše:
Já bych ho vyndala dříve… A je to zajímavé, to se pak snad repasuje 8o :D :think:

tam ale musí mít gyndař uzavřenou smlouvu přímo s tím výrobcem - ne s distributorem. On vlastně to " vadné " tělísko pošle výrobci, s lékařským potvrzením proč nesedlo - jaké byli problémy a pak vrací ty peníze ten výrobce - ne gyndař.
Musí to být potíže, které jsou uvedené v příbalovém létaku a které potvrdí ten gyndař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
31.1.20 08:19
@Anonymní píše:
Mám podruhé Mirenu. Poprvé jsem špinila cca 4 měsíce a pak jen jednou za čas, menstruaci jsem neměla. Po 5 letech šla ven a měla jsem rok pauzu. Podruhé si sedala déle, problémy se špiněním cca 10 měsíců. A od té doby mám klid. Žádné jiné potíže jsem neměla, takže spokojenost.

ta pauza byla z tvého podnětu? nebo ti to doporučil gyndař..chci jít na výměnu hned jedna za druhou doufám že se to dá..a taky doufám že když se to takhle vymění hned, tak si to nebude zase tak dlouho sedat..( každopádně náhoda je blbec a budu to plánovat raději po létu :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
31.1.20 08:20
@bartsch píše:
Mám teď třetí Mirenu a v pohodě. Menstruaci nemám, o Mireně ani nevím, při sexu nezavazí.

dávala sis je hned po sobě - bez nějakých pauz?
měla si po výměně zase nějaké období delší špinění, nebo si to sedlo hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5749
31.1.20 08:28
@smurfka píše:
dávala sis je hned po sobě - bez nějakých pauz?
měla si po výměně zase nějaké období delší špinění, nebo si to sedlo hned?

Dávala jsem je hned po sobě. Gynekolog starou vyndal a vložil hned novou. Když měla jít ta první ven, tak jsem se s ním radila, jestli udělat pauzu nebo hned vyměnit a radil mi výměnu. Odpadne ta doba zvykání na novou. Druhá i třetí Mirena si sedla hned, žádné špinění nebylo, jak kdyby pokračovala ta stará ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
31.1.20 08:30
@bartsch píše:
Dávala jsem je hned po sobě. Gynekolog starou vyndal a vložil hned novou. Když měla jít ta první ven, tak jsem se s ním radila, jestli udělat pauzu nebo hned vyměnit a radil mi výměnu. Odpadne ta doba zvykání na novou. Druhá i třetí Mirena si sedla hned, žádné špinění nebylo, jak kdyby pokračovala ta stará ;)

super..to by mě zase jedlo půl roku…snad si to sedne taky hned..díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
31.1.20 13:02

Rozhodovala bych se podle toho kolik máš let a jestli už máš děti či plánuješ. Má osobní zkušenost není dobrá, ve 20 jsem si tělísko nechala zavézt - n doporučení gyndaře, že je to " naprosto bezpečné ". Jasně řekla jsem si proč ne a opravdu jsem z toho byla nadšená - při zavádění mírná bolest plus potom asi tři hodiny bolesti jako při menstraci, poté dobrý, u sexu nevadilo, nevěděla jsem o něm. o rok a půl později mi našli cysty na vaječníku a nějaké útvary na děloze, následovaly operace, důvodem byla endometrióza. Protože se tělesný stav nezlepšoval a doktoři pořád jen řezali a řezali, obrátila jsem se na nejrůznější alternativní medicíny, všichni "léčitelé " mi potvrdili, že v děloze nemá co dělat žádný předmět navíc, prostě to není přirozené. Jestli to tělísko mohlo za problémy co nastaly…nevím a ani si to netroufám tvrdit, jediné co vím, že já bych do toho nikdy už nešla. Určitě se najde hodně holek, které byly naprosto vpořádku, myslím, že jeto buď anebo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama