Nevyhovující autosedačka?

11689
7.8.13 11:33

nevyhovující autosedačka?

Ahoj všem,
potřebovala bych radu. Malé bude zítra rok, vajíčko už je malé a tak bych jí už chtěla dát do větší autosedačky. Mám 4 a půl let staré neteře dvojčata, po kterých jsme zdědili autosedačku Nania, podobná jak je na obrázku, moc v ní ani nejezdili a je jak nová. Problém ovšem je, že když do ní posadím malou a nastavím opěrku jak nejníže to jde, vrchol hlavy má zhruba tam jak jsem naznačila bílou čárkou na obrázku. Když usne tak hlavou sjede prakticky úplně pod tu opěrku a visí jak opilec na stranu, chudákovi musí hrozně bolet za krkem.. :( Na boku sedačky je obrázek kde je napsáno 9-18 kg s vnitřním popruhem a pak lomítko 15-36kg s pásy, myslím si tedy, že je to kategorie 9-36kg. Jak je tedy možné, že je čtyřletým dětem malá? A jezdili byste s takovou sedačkou, nebo raději koupili novou? Myslím hlavně kvůli pohodlí dítěte. Přijde mi, že je to sedačka totálně na nic, která se hodí tak maximálně pro 2 až 3 leté děti, tedy jen na jeden rok? vůbec to nechápu, máte jí někdo také??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
7.8.13 11:34

Ještě ten obrázek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
7.8.13 11:36

Obrázek nevidím, ale pokud jí to nesedí tak bych koupila novou, ne kvůli pohodlí ale hlavně kvůli bezpečnosti :mavam:
pozdě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
7.8.13 11:37

Nebo ještě mě napadlo takový ten cestovní polštářek za hlavu by nepomohl? :mrgreen: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568

Zkusila bych stáhnout návod a pročíst si, třeba to jde ještě někde nějak posunout, aby líp pasovala. Kdyby ne, tak bych koupila novou. Náhoda je blbec, takže chci, aby sedačka byla fakt bezpečná - a zároveň pohodlná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848

Ne, nejezdila bych s ní. Nejbezpečnější je jít postupně 0-13, 9-18 atd. Takže bych koupila 9-18 :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.8.13 11:40
@Verunecka289 píše:
Nebo ještě mě napadlo takový ten cestovní polštářek za hlavu by nepomohl? :mrgreen: :think:

zkoušela jsem, ale ta sedačka se nedá polohovat, takže byla ohnutá jakoby dopředu tím jak tam byl ten polštářek a stejně ho za chvíli dala pryč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.8.13 11:41
@Etcetera78 píše:
Zkusila bych stáhnout návod a pročíst si, třeba to jde ještě někde nějak posunout, aby líp pasovala. Kdyby ne, tak bych koupila novou. Náhoda je blbec, takže chci, aby sedačka byla fakt bezpečná - a zároveň pohodlná

Bohužel to níž opravdu nejde… :( Zkoumali jsme to dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
7.8.13 11:43

Myslím, že sama vidíš, že sedačka vhodná není pásy mají začínat zhruba v úrovni ramen, nesmí být ani pod ani výrazně nad, jinak by se z nich dítě mohlo snadno vyvléknout a neplnily by tu zádržnou funkci v případě nárazu. Koupila bych pohodlnou sedačku, ideálně aby šla aspoň trochu napolohovat, aby dítě nesjíždělo dolů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.8.13 11:45

@Gladys
pásy jsou v pohodě, ty u ramen začínají, jde jen o to že nedosáhne hlavou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
7.8.13 11:45

Tahle sedačka je určo bezepčná, ale hlavně je určená pro větší děti, typla bych tak cca od 3 do 6 let podle váhy dítěte. Pro tvojí roční holčičku je lepší opravdu spíš autosedačka do 18 kg. Zkus se podívat na jiné typy Nania někdy bývá něco podobného v Tescu v akci, tak bys ji mohla s malou vyzkoušet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859
7.8.13 11:48

Nedala bych. koupila bych 9-18, ta je ještě vlastně jako větší posazenější vajíčko, do takové, co je na obrázku, bych dala až dítko dejme tomu tříleté. Jinak pokud vim, tak v této sedačce se dá jezdit až asi do šesti nebo kolika let (záleží na váze a výšce), někdo sice dá už čtyřleťákovi jen podsedák, ale podle mě je to blbost.

Kamarádka si pro roční dvojčata taky pořídila takovou podobnou Nanii, že jim jako dlouho vydrží, a pak ji vyměnila, právě se jí v tom taky děti hroutily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
7.8.13 11:48

Ono v teto kategorii se uz dite tolik pohodlne neprospi, ale urcite bych poridila novou sedacku - pasy musi sedet perfektne, musi dite chranit pri narazu. Nevim co je ta autosedacka zac, ale jukni na ADAC testy, navic 4,5 roku - autosedacky se maji po 5 letech cca vymenit - plasty starnou a snizuje se bezpecnost.

Nesetrila bych a vybrala bych novou sedacku, nejlepe v kategorii 9-18, ozkousela ji na prodejne. Nektere se daji lehounce polohovat. Treba römer king plus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
7.8.13 11:50

Majda bude mít pět let, měří asi 105cm, máme 15-36 sedačku Cybex a určitě jí malá není, pokud tahle malá je, tak je prostě blbá.
Pro čtyřleté i pro roční…
Koupila bych 9-18.
A nějakou značku, co byla v testech… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859
7.8.13 11:56

Já mám maxi cosi priori XP, je kvalitní, přitom není tak drahá, jako některé jiné v této kategorii.
Navíc jí mám po kamarádce (takže ověřený zdroj) a mám ji tak za polovic.
Polohovat jde krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama