Nezabavitelný předškolák

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.6.22 10:17

Nezabavitelný předškolák

Syn jde po prázdninách do 1. třídy, jsem na mateřské, takže můžu být o prázdninách doma, ale upřímně, úplně z něj šílím. Ve školce je spokojený, ale ta bohužel o prázdninách nebude. S hračkami si nehrál nikdy, když si k němu vyloženě sednu, ať si stavíme u lega nebo zahrajeme nějakou hru, protáhne obličej, než to nachystá, už ho to nebaví…chce být s vrstevníky, chápu, ale samotný jít nemůže a když jsme odpoledne s někým (což je prakticky denně), je úplně na ránu - má záchvaty vzteku z každé blbosti, s kamarády si nehrají, ale shazují se z průlezek, hážou po sobě kameny, případně něco ničí. Jako jasně, je to kluk, má plno energie, ale já to prostě nedávám. :zed: Připadá mi, že většinu společného času už jenom ječím a zakazuju, protože takhle se prostě chovat nemůže, aby neustále jen škodil nebo někoho otravoval. Jsme z toho nešťastní oba. :nevim: Z každé aktivity je zpruzelý, na otázku, co by chtěl dělat odpoví jít ke kamarádovi, ale když tam jsme, tak se chová šíleně. Nehledě na to, že přece nejde xkrát do týdne jenom obcházet kamarády. :nevim: Když jdeme na koupaliště, zpruzele sedí na dece - co jako budeme dělat…a když jsme s někým, tak se natolik šíleně předvádí, že prostě musíme odejít. :roll: Projizdka na kole, nuda, les, nuda, výlety dobrý, ale při jakémkoliv náznaku nepohody hysterák a zkazí to všem zúčastněným. :zed: Když vidím jeho vrstevníky, jak si bezstarostně jezdí na kole nebo jsou jen tak na hřišti, to on prostě nikdy nedělal. To mám fakt neustále dělat program tak velkému klukovi? Nebo se naučit žít s otráveným obličejem? :think: Asi dělám něco komplet špatně. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4473
30.6.22 10:24

Mne funguje dopřát dítěti v rámci možností to, co chce, ale pouze při přijatelné chování. Takže jdeme na hřiště s kamarádem, ale pokid se tam syn nechová vhodně, sedí na lavičce a může tak max koukat, jak si kamarád hraje s někým jiným. Většinou teda když jeden zlobí, tak i druhej, takže sedí na lavičce spolu, drzkujou, za to mají prodloužený čas sezení…nakonec se dobereme k tomu, že s emusi chovat slušně a vypustime je. Pak je klid, většinou. Jsou dny, kdy „trestna lavička“ vůbec není potřeba, dny, kdy jí stačí pohrozit a taky dny, kdy snad víc sedí než si hraje. Ale těch je minimum, už se kluci naučili, co smí a co ne. Základ je taky nenechat je rozjet a všechny nevhodné klukoviny zarazit hned v počátku. A rovnou nabídnout vhodnou alternativu k tomu, co chtějí dělat. A otrávený xichty ignoruju. V pubertě bude hůř :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
30.6.22 10:42

TO musí být dost náročný? Co příměstký tábor? Nebo zkusit i normální pro nejmenší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20597
30.6.22 10:43
@Anonymní píše:
To mám fakt neustále dělat program tak velkému klukovi? Nebo se naučit žít s otráveným obličejem? :think: Asi dělám něco komplet špatně. :,(

Uz mu ten program davno delas, ne…?

Cas jit na to jinak :). Zabava vznika az z krutokrute nudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4705
30.6.22 10:53
@Anonymní píše:
Syn jde po prázdninách do 1. třídy, jsem na mateřské, takže můžu být o prázdninách doma, ale upřímně, úplně z něj šílím. Ve školce je spokojený, ale ta bohužel o prázdninách nebude. S hračkami si nehrál nikdy, když si k němu vyloženě sednu, ať si stavíme u lega nebo zahrajeme nějakou hru, protáhne obličej, než to nachystá, už ho to nebaví…chce být s vrstevníky, chápu, ale samotný jít nemůže a když jsme odpoledne s někým (což je prakticky denně), je úplně na ránu - má záchvaty vzteku z každé blbosti, s kamarády si nehrají, ale shazují se z průlezek, hážou po sobě kameny, případně něco ničí. Jako jasně, je to kluk, má plno energie, ale já to prostě nedávám. :zed: Připadá mi, že většinu společného času už jenom ječím a zakazuju, protože takhle se prostě chovat nemůže, aby neustále jen škodil nebo někoho otravoval. Jsme z toho nešťastní oba. :nevim: Z každé aktivity je zpruzelý, na otázku, co by chtěl dělat odpoví jít ke kamarádovi, ale když tam jsme, tak se chová šíleně. Nehledě na to, že přece nejde xkrát do týdne jenom obcházet kamarády. :nevim: Když jdeme na koupaliště, zpruzele sedí na dece - co jako budeme dělat…a když jsme s někým, tak se natolik šíleně předvádí, že prostě musíme odejít. :roll: Projizdka na kole, nuda, les, nuda, výlety dobrý, ale při jakémkoliv náznaku nepohody hysterák a zkazí to všem zúčastněným. :zed: Když vidím jeho vrstevníky, jak si bezstarostně jezdí na kole nebo jsou jen tak na hřišti, to on prostě nikdy nedělal. To mám fakt neustále dělat program tak velkému klukovi? Nebo se naučit žít s otráveným obličejem? :think: Asi dělám něco komplet špatně. :,(

Jsou školky, co fungují i přes prázdniny, příměšťáky, je potřeba ho dám kamkoliv, kde bude s dětmi a někým jiným. S mámou je furt, tak ji prudí, no… to bohužel některé děti dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13626
30.6.22 10:58

Mam 2 kluky, ale teda argument, ze jsou kluci a maji plno energie a proto muzou nicit a hazet po sobe kameny, to fakt neberu. Jasne, mozna nebudou sedet hodinu a vit venecky z kytek, ale sakra potrebuji hranice :nevim: Takze kdyz se, at uz mezi sebou, nebo s kamarady, nahaneji a nebo proste „radi“, ok, ale jak se nekomu nebo necemu ublizi, tak nastupuje matka-san :mrgreen: Bud se zklidni, nebo konec aktivity.
Jinak zvaz ty primestaky nebo neco aspon castecne, pokud ostatnim nevadi kazdodenni spolecni hrani tak bych tomu taky nebranila, za me to je ideal detstvi, behat nekde s partou, pokud teda jsou schopni akceptovat nejake rozumne chovani. A na otravene ksichty kasli, ja uz ted cim dal tim vic taky razim heslo, ze za nudu ditete ve skolnim veku fakt neodpovidam :nevim:

Ale teda jeste dodam, pokud ti prijde, ze v tomhle veku neni schopny jakekoliv seberegulace, tak jestli za tim nemuze byt ADHD nebo PAS :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067
30.6.22 11:07

Měla jsi mu sehnat tábor/příměšťáky, abys taky trochu odfrkla. A jinak, já bych ho klidně nechala nudit, a co jako, že zpruzele sedí na dece? Ať si sedí, když chce. Já jdu do vody. Chce jít ke kamarádovi? Ok, ale bude se chovat slušně, pokud ne, odcházíme. Ven bych ho klidně samotného pustila, ona mu trocha zodpovědnosti neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6878
30.6.22 11:12
@Anonymní píše:
Syn jde po prázdninách do 1. třídy, jsem na mateřské, takže můžu být o prázdninách doma, ale upřímně, úplně z něj šílím. Ve školce je spokojený, ale ta bohužel o prázdninách nebude. S hračkami si nehrál nikdy, když si k němu vyloženě sednu, ať si stavíme u lega nebo zahrajeme nějakou hru, protáhne obličej, než to nachystá, už ho to nebaví…chce být s vrstevníky, chápu, ale samotný jít nemůže a když jsme odpoledne s někým (což je prakticky denně), je úplně na ránu - má záchvaty vzteku z každé blbosti, s kamarády si nehrají, ale shazují se z průlezek, hážou po sobě kameny, případně něco ničí. Jako jasně, je to kluk, má plno energie, ale já to prostě nedávám. :zed: Připadá mi, že většinu společného času už jenom ječím a zakazuju, protože takhle se prostě chovat nemůže, aby neustále jen škodil nebo někoho otravoval. Jsme z toho nešťastní oba. :nevim: Z každé aktivity je zpruzelý, na otázku, co by chtěl dělat odpoví jít ke kamarádovi, ale když tam jsme, tak se chová šíleně. Nehledě na to, že přece nejde xkrát do týdne jenom obcházet kamarády. :nevim: Když jdeme na koupaliště, zpruzele sedí na dece - co jako budeme dělat…a když jsme s někým, tak se natolik šíleně předvádí, že prostě musíme odejít. :roll: Projizdka na kole, nuda, les, nuda, výlety dobrý, ale při jakémkoliv náznaku nepohody hysterák a zkazí to všem zúčastněným. :zed: Když vidím jeho vrstevníky, jak si bezstarostně jezdí na kole nebo jsou jen tak na hřišti, to on prostě nikdy nedělal. To mám fakt neustále dělat program tak velkému klukovi? Nebo se naučit žít s otráveným obličejem? :think: Asi dělám něco komplet špatně. :,(

Primestsky tabor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 11:42

Tak příměstský tábor mi to vyřeší na 4 dny. Dovolená taky a stále mi zbývají skoro 2 měsíce. :nevim: Líbí se mi trestná lavička, díky za tip. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4705
30.6.22 11:45
@Anonymní píše:
Tak příměstský tábor mi to vyřeší na 4 dny. Dovolená taky a stále mi zbývají skoro 2 měsíce. :nevim: Líbí se mi trestná lavička, díky za tip. ;)

Více příměšťáků :D Babičky atd. nemáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 11:48
@Kutil Tom píše:
Více příměšťáků :D Babičky atd. nemáte?

A výhru ve Sportce k tomu. :lol: Babičky si ho neberou, mají radši klídek na zahrádce než našeho záškodníka. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10532
30.6.22 11:56

A proč nemůže sám ven? Nebo bydlíte někde ve městě? Ale za barák na hřiště by mohl, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21435
30.6.22 11:57

Víš, jeho chování je úplně přirozene. 6 lete dítě nechce být s matkou, chce být v chumlu s dětmi a s nimi si hrát, ale ne pod dozorem matky. Když by se v partě choval špatně, ony by mu to starší kluci vysvětlili. Ne zase aby matka startovala, co může a nemůže. Dnešní děti jsou chudáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.22 12:03

Já to tady teď možná schytám od takových těch aktivních maminek které dítku vymýšlí nonstop program a ani minutu by dítko nenechali nudit :oops: Ale já si prostě myslím že ono dítěti neuškodí když ho tak říkajíc necháš chvíli vynudit. :mrgreen: Například když jdete na to koupaliště a on jen znuděně sedí na desce tak já bych ho prostě nechala, šla si do vody a on se buď zabaví a půjde také do vody nebo si tam třeba najde nějakou partu stejně starých dětí ale prostě pořád bych se nesnažila za každou cenu mu vyplnit každou minutu jeho života nějakou aktivitou a programem. Maminka přeci není živá hračka která funguje na klíček. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.6.22 12:04

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu