Pořád nemluví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.6.22 23:14

Pořád nemluví

Maminky, už začínám být nervozní a mám obavy, jestli je prostě v pořádku. Moje holčička, který ted byly 3 roky a 3 měsíce stále nemluví. Několikrát jsme už byly na logopedii, tak nevidim absolutně žádný pokrok zatím. Také jsem jí dala v dubnu do školky na 3 dny v týdnu (dřív mi jí nechtěli vzít), a mám pocit, že ani školka také absolutně nepomohla. Na neurologii nic nezjistili… Mně už to začíná dělat starosti. Poslední dobou zkouší malá víc komunikovat, ale pro mě je to hrozně frustrující. Pořád jen jakoby „mučí“ (nevím, jak ten zvuk popsat). Prostě snaží se vytlačit nějaké to slovo, ale absolutně jí to nejde. A mně to dneska opět dohnalo k pláči. Nedokázala jsem rozkódovat, co vlastně chce, o co si říká. A to se mi za posledních pár týdnů stalo víckrát. Já jsem špatná z toho, že nemluví a nerozumím, co chce, ona je z toho taky smutná… Rozmluví se mi už někdy? Proč jí to pořád nejde? :-( Prosím o slova povzbuzení!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
27.6.22 23:58

Chápu vaše znepokojeni, nebyla bych na tom jinak. Ale jeden můj příbuzný (dnes už dospěly) také ještě ve třech letech jen mrucel a ukazoval. Dřív se to tak neřešilo a tak rodina byla v klidu, spis je to stvalo nebo jim některé situace přišly k smíchu. Každopádně se rozmluvil a neměl pak ani žádnou logopedickou vadu. Dnes byste to nepoznala ani náhodou samozřejmě. Držím palce a věřím, ze pokud na holčičce nepozorujete žádné jiné “anomálie” a ani doktori nic neobjevili, ze to bude také v pořádku. Ve třech letech už je dost velká, abyste poznala, ze není v pořádku. Řekla bych, ze často tyhle děti paradoxně mluví nakonec lépe a čištěji nez jejich vrstevníci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
28.6.22 00:01

No. Buď máš vážně hloupý dítě a je třeba zaostalé atd, což se může více projevit, až bude starší. Nebo má nějakou poruchu.
A nebo se ještě rozmluví. Docela se divím, že ti to dítě vzali do školky, protože tady v mém okolí děti, co nemluví vážně neberou….

Nechci, aby to vyznělo hnusně, ale jen říkám svůj názor, hlídám děti, takže jsem s nimi denně v kontaktu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 00:21

@Upirek123 tak vám bych dítě nesverila ani náhodou. Vůbec nechápu jak můžete spojit hloupé a zaostalé jako jednu “diagnózu”.
Pracuji s dětmi a tohle se opravdu muže stát u zcela běžného dítěte.
V naši školce stačí, ze dítě rozumí a je schopné v rámci kolektivu fungovat. V každé školce je to ale samozřejmě jinak.
To nic nemění na tom, ze vás komentář je totálně nevhodně napsaný. Navíc vlastně nic neříkající, protože jiná možnost, nez, ze se rozmluvi nebo to bude hlubší problém, ani není ne? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
95
28.6.22 00:31

@Upirek123
Takze bud je vazne idiot, retard a nebo bude mluvit.. no parada, tak to mame vsechno.
Jinak velice povzbuzujici a sofistikovany prispevek :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
28.6.22 00:40
@Anonymní píše:
Maminky, už začínám být nervozní a mám obavy, jestli je prostě v pořádku. Moje holčička, který ted byly 3 roky a 3 měsíce stále nemluví. Několikrát jsme už byly na logopedii, tak nevidim absolutně žádný pokrok zatím. Také jsem jí dala v dubnu do školky na 3 dny v týdnu (dřív mi jí nechtěli vzít), a mám pocit, že ani školka také absolutně nepomohla. Na neurologii nic nezjistili… Mně už to začíná dělat starosti. Poslední dobou zkouší malá víc komunikovat, ale pro mě je to hrozně frustrující. Pořád jen jakoby „mučí“ (nevím, jak ten zvuk popsat). Prostě snaží se vytlačit nějaké to slovo, ale absolutně jí to nejde. A mně to dneska opět dohnalo k pláči. Nedokázala jsem rozkódovat, co vlastně chce, o co si říká. A to se mi za posledních pár týdnů stalo víckrát. Já jsem špatná z toho, že nemluví a nerozumím, co chce, ona je z toho taky smutná… Rozmluví se mi už někdy? Proč jí to pořád nejde? :-( Prosím o slova povzbuzení!

Buď má své tempo a rozmluví se později, nebo může mít vývojovou dysfázii a to je třeba řešit. Ale i s vývojovou dysfázií, když se s dítětem cvičí, se dítě rozmluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
28.6.22 00:41
@Upirek123 píše:
No. Buď máš vážně hloupý dítě a je třeba zaostalé atd, což se může více projevit, až bude starší. Nebo má nějakou poruchu.
A nebo se ještě rozmluví. Docela se divím, že ti to dítě vzali do školky, protože tady v mém okolí děti, co nemluví vážně neberou….Nechci, aby to vyznělo hnusně, ale jen říkám svůj názor, hlídám děti, takže jsem s nimi denně v kontaktu

Na to, že hlídáš děti, mluvíš jak bába z pavlače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
28.6.22 00:47

@Upirek123 no tak to je teda výplod. U vás ty hlidane děti musejí byt jako v bavlnce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
28.6.22 00:51

A autismus je vyloučen? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.6.22 01:07

Dobrý den. Můj syn kterému budu v říjnu 3 roky taky nemluví. Vydává nějaké zvuky. Dává najevo radost i když se mu něco nelíbí. Rozlobi se pláče ale poslechne když mu povím ne nebo pod sem. Poslali nás k psychiatrovi a podle jejich tabulek a dotazníku by to mohl být druh autismu. Máme jít na vyšetření fonatrie jestli nas syn slisi tak jak by měl. A pak k psychologovi a pak na logopedii a ja nevím ešte kam by chtěli aby sme šli. Skratka myslím si ze každý dítě je originál. Některý su rychlí některý pomalejší. Může se stát ze se rozmluvi v 3 letech nebo i ve 4. Ja vás chápu pac ja taky nevím co někdy moje dítě chce když mi to neví říct. Musíme tomu nechat volný průběh. Netlacit na pilu. Bude to dobrý nebojte. Hodně sili a trpělivosti. A na blbí keci se vykašlat. To není ich dítě tak neumí si představit co ta máma prožívá. Papa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 05:24

Memu synovi bude 5 let a taky nemluví. Diky lidem jako je upirek je to nekdy jeste o neco tezsi nez normálně. Neklikrat v tydnu jsme na psychologii nebo ergoterapii nebo logopedii atd a nic. Ano, mluvim na nej. Cteme. Snažím se ho rozvijet kazdy den a nic. Kdo to nezna, nevi, jak je to tezke a frustrujici. Kazdeho neco trapi. Kazdy potrebuje pochopeni. Pak se potkate s nekym jako upitek, co vam klidne vmete ze mate hloupy dite a vam je jak kdyby vas nekdo prastil tyčí. Jsou dny kdy se to stane vicekrat. Mit jakkoli postižené dite je pro rodice strasne těžké, budte prosim ohleduplní! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1088
28.6.22 06:09
@Anonymní píše:

No a říká aspoň něco? Náš Páťa začal mluvit přesně ve 3 letech. Do té doby říkal svoje slova např uf= pití ak= bagr, curat…
Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
28.6.22 06:46

A rozumí ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
28.6.22 06:51

Nám taky ve 3 letech nemluvila a po martyriu X vyšetření má diagnózu středně těžké retardace. Je jí skoro 5 a pořád nemluví a nejspíš nikdy nebude, držím palce, ať to není vás případ, to byste si užila nechapavych lidi X denně :roll: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16106
28.6.22 07:05

Nemá přirostlou uzdičku pod jazykem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu