Sousedův kluk chodí pořád k nám

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 17:47

Sousedův kluk

Ahoj všem.
Jsme rodina, muž žena a dva kluci 5,5 a 1,5. Nedávno jsme se přestěhovali do novostavby dvojdomku. Máme za sousedy paní s dítětem 7 let. Problém je v tom, že kdykoliv přijedeme od někud domů, už se kýbluje k nám na zahradu nebo do bazénové vířivky. Nechci našemu synovi zakazovat kamarády, ale mám rád zase své soukromí. Máte někdo podobný problém? Popřípadě jak jste ho diplomaticky řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21933
23.6.22 18:10
@Anonymní píše:
Ahoj všem.
Jsme rodina, muž žena a dva kluci 5,5 a 1,5. Nedávno jsme se přestěhovali do novostavby dvojdomku. Máme za sousedy paní s dítětem 7 let. Problém je v tom, že kdykoliv přijedeme od někud domů, už se kýbluje k nám na zahradu nebo do bazénové vířivky. Nechci našemu synovi zakazovat kamarády, ale mám rád zase své soukromí. Máte někdo podobný problém? Popřípadě jak jste ho diplomaticky řešili?

Taktně mu nebo mamince říci, že teď máme něco jiného v plánu a vypakovat ho.
Máte vrátka, že byste je hned zamkla, nebo je to volně průchozí?
Co nejdříve si popovídat s maminkou kluka a udělat hranice.
V pondělí, středu a čtvrtek máme odpoledne pro sebe, úterý, pátek může přijít, víkend se operativně domluvíme, jestli může přijít nebo ne.
A to stejné bych ocenila i od Vás, aby mohli oba kluci, nebo aspoň větší na návštěvu k Vám.
Zkoušet to, a uvidíš, jestli to klapne nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Máme to stejné, nijak se ho nezbavíš. :lol: Už jsme na kluka párkrát byli přísní, protože nám ničí věci, nemá problém u nás být třeba do 8 do večera, šplhat po skříních a podobné fajnovky. Začala jsem naoplátku posílat naše děti k nim, pěkně na střídačku. A ve výsledku jsem fakt ráda, že toho kamaráda mají. Takže nastavit jasná pravidla a chovat se jak je svým dětem. :nevim: Klidně říct sorry kámo, dneska nemůžeme, přijď zítra. :nevim:

Příspěvek upraven 23.06.22 v 18:11

• Citovat
  • Nahlásit
27589

Musíš stanovit dobu návštěv a upozornit na to i jeho rodiče. Mě se domů pravidelně nakýbluje několik dětí denně, není vyjímka, že jich tu za den máme i deset, ale mám i s jejich rodiči dohodu od kdy do kdy a pokud je potřeba, laskavě je vyhodím domů. Neboj se toho, je to jen malej kluk….. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6679
23.6.22 18:11
@Anonymní píše:
Ahoj všem.

Já nevím, normálně bych řekla - dneska ne? Můžeš přijít zítra/ve středu? Já to tak s dětmi, co chtějí k nám domů normálně říkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
23.6.22 18:12

Nemáte tu zahradu rozdělenou nějakým plotkem? Kýbluje se k vám předpokládám ten kluk, nebo i jeho maminka? Zkusila bych si slušně promluvit s paní, ať mu zkusí domluvit, že je to obtěžující. Po předchozí domluvě se může jít koupat, hrát si s klukama, ale když od někud přijdete, chcete si chvilku v klidu odpočinout, ale mladý letí hned k vám a prostě je to otravné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1188
23.6.22 18:13

Byla bych ráda, že má kluk kamaráda, hrají si snad venku, tak kde je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3727
23.6.22 18:33

To by mi vadilo taky. Holt ho asi přitahuje ta vaše výřivka. Nemáte vrátka, který za sebou prostě zavřete nebo si k vám může každý courat jak chce? Prostě zavřu a nepustím ho dál. Nebo mu holt říct, že teď se to nehodí, ať přijde jindy 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Alriga
23.6.22 18:35

@Taktinevím Výřivka?

• Citovat
  • Nahlásit
778
23.6.22 18:37

Smůla. Vyhodis ho a syn může přijít o kamaráda. Jedno dítě nejvíc, co je za problém? S tím snad počítáš, když si pořídíš děti, že budou mít kamarády :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
23.6.22 18:43
@Sisika9 píše:
Smůla. Vyhodis ho a syn může přijít o kamaráda. Jedno dítě nejvíc, co je za problém? S tím snad počítáš, když si pořídíš děti, že budou mít kamarády :roll:

Ono jde spíš o to, jestli primárně přijde za dětmi a s nimi jde do vody a nebo jestli dorazí, i když zakladatelky děti nejsou doma a bez ptaní se naloží do vířivky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12837
23.6.22 18:44
@Sisika9 píše:
Smůla. Vyhodis ho a syn může přijít o kamaráda. Jedno dítě nejvíc, co je za problém? S tím snad počítáš, když si pořídíš děti, že budou mít kamarády :roll:

Jako že by sedmileté dítě nepochopilo „Dnes se to nehodí, přijď, prosím tě, zítra po čtvrté hodině, jestli budeš chtít.“ a urazilo by se tak smrtelně, že už by s jejich synem nepromluvilo do konce života? To snad ne!
Moje děti samozřejmě mohou mít kamarády, ale ti kamarádi se tu nesmí zjevovat bez ohlášení, resp. zkusit to mohou, ale nevím, proč bych se např. měla po dni v práci těšit na vířivku, a pak mi ji bez dovolení obsadí soused. Já bych tedy z dětí tak připosr… nebyla. Myslím, že pocit soukromí alespoň půlku týdne na vlastní zahradě a ve vlastním domě je naprosto legitimní požadavek rodičů. Se sousedkou bych se domluvila např. na návštěvách veřejného hřiště, kde se vyblbnou všechny děti, ale z vlastního domu bych si průchoďák nikdy udělat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
23.6.22 19:02

Budete muset vytýčit jasné hranice a nastavit pravidla pro návštěvy. Některé děti jsou neuvěřitelně vlezlé a jejich rodiče to neřeší. Nesmíte se bát ozvat, ve vší slušnosti samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
23.6.22 19:08
@ZustanSeMnou píše:
Byla bych ráda, že má kluk kamaráda, hrají si snad venku, tak kde je problém?

Třeba v tom, že ho musí hlídat? Je to ještě malé dítě, až se mu u nich něco stane, budou z toho zbytečné nepříjemnosti. Zvlášť když je tam voda. Ano, primární zodpovědnost za něj samozřejmě mají jeho rodiče, ale tím, že si ho zakladatelka víceméně dobrovolně pouští k sobě domů, ji chtě nechtě přejímá taky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50988
23.6.22 19:11
@Sisika9 píše:

Jedno dite navíc, kde je problem? :mrgreen: snad má dítě svy rodiče, ne? Kdyby zakladatelka chtěla 3 děti, tak si je pořídí, nevim, proc by se měla denně starat o cizi děcko.
Ja jako mama bych tohle svýmu dítěti nedovolila, pripadala bych si trapně, ze nekdo musí hlidat moje dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat