Nezaměstnaná na PN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:08
Nezaměstnaná na PN

Ahojky holky, maminky..
jsem na nemocenské a mezitím jsem dostala v práci výpověď. Jde mi o to, vím ze mi neschopenka zůstává ale záleží otázka co teď s pojištěním? Myslím zdrav a soc… Jestli vyřeší přihlášení na úřad práce, nebo z příspěvku 7500,– si mám hradit soc a zdrav??
A popř když půjdu na úřad práce s tím ze jsem na neschopence z důvodu rizikového tehu co mám čekat?
Moc děkuji za rady ❤️

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:14

Já jsem taky byla na neschopence… posílala jsme lístek na peníze na OSSZ..nic si nemusíš platit proč by si platila?
jak na úřad práce? proč by si tam chodila?
Na neschopence bud budeš až do šestinedělí nebo pokud máš nárok na mateřskou tak do mateřské..

Cloui
Povídálka 15 příspěvků 04.06.19 22:16

@Kajka9 myslím ze slečnu trápí to ze není momentálně zamestana a nikdo za ni neplatí povinné pojištění zdravotní a pak sociální, teda myslím. :) to bude nejlepší zavolat buď na úřad nebo na socialku jak to bude ;)

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:20

@Cloui já to pochopila však píšu že já jsme nic neplatila..proč by platila když je na nemocenské :)

P4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 04.06.19 22:20

@Cloui Pokud je na PN, tak stát za ní hradí zdravotní. Sociální nehradí, ale není povinné. Ale dá se dobrovolně platit. Teď je to kolem 2 tisíc měsíčně. Dle mého je to zbytečné

P4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 04.06.19 22:21
@Cloui píše:
@Kajka9 myslím ze slečnu trápí to ze není momentálně zamestana a nikdo za ni neplatí povinné pojištění zdravotní a pak sociální, teda myslím. :) to bude nejlepší zavolat buď na úřad nebo na socialku jak to bude ;)

Zdravotní za ní platí stát a sociální povinné není. Nic složitého na tom není. :D

Cloui
Povídálka 15 příspěvků 04.06.19 22:21

@P4ja @Kajka9 to jsem netušila, myslela jsem ze se musí platit :lol: tak se omlouvám beru zpátky co jsem napsala :P

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:23

@Cloui nene :). protože si na normální neschopence.. kterou si začla když si byla v práci takže to je úplně to stejné jen se teda posílá lístek na peníze na OSSZ :)

Cloui
Povídálka 15 příspěvků 04.06.19 22:25
@Kajka9 píše:
@Cloui nene :). protože si na normální neschopence.. kterou si začla když si byla v práci takže to je úplně to stejné jen se teda posílá lístek na peníze na OSSZ :)

Já jsem na neschopence tak měsíc tak čekám teprve na první příspěvek. Tak nevím v tom jsem nováček :joy: ale ty (vy) budeš určitě vědět jak to je, lístek na peníze se posila jen jednou nebo každý měsíc? (Vypadam hloupé, ale opravdu si s tím nevím rady :joy: :joy:) děkuji :heart:️

P4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 04.06.19 22:27
@Cloui píše:
Já jsem na neschopence tak měsíc tak čekám teprve na první příspěvek. Tak nevím v tom jsem nováček :joy: ale ty (vy) budeš určitě vědět jak to je, lístek na peníze se posila jen jednou nebo každý měsíc? (Vypadam hloupé, ale opravdu si s tím nevím rady :joy: :joy:) děkuji :heart:️

Lístek na peníze odevzdavas za každý měsíc a pak samozřejmě i ukončení PN.

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:29

@Cloui Každý měsíc.. vždy jdeš k dr on ti ho dá a ty se podepíšeš a pošleš

P4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 04.06.19 22:29
@Kajka9 píše:
@Cloui nene :). protože si na normální neschopence.. kterou si začla když si byla v práci takže to je úplně to stejné jen se teda posílá lístek na peníze na OSSZ :)

Není důvod. Klidně můžeš bývalému zaměstnavateli a ten ho předává dál.

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:31

@P4ja no mě řekli že ho musím posílat a dokonce to bylo 100× LEPŠÍ.. peníze jsme měla brzo a vždy stejně protože jsem si ho tam poslala vždy 1 v měsíci.. Holky hodně nadávali/ a nadávají že nedostali peníze no a ejhle zaměstnavatel to poslal pozdě nebo zapoměl

P4ja
Echt Kelišová 9394 příspěvků 04.06.19 22:37
@Kajka9 píše:
@P4ja no mě řekli že ho musím posílat a dokonce to bylo 100× LEPŠÍ.. peníze jsme měla brzo a vždy stejně protože jsem si ho tam poslala vždy 1 v měsíci.. Holky hodně nadávali/ a nadávají že nedostali peníze no a ejhle zaměstnavatel to poslal pozdě nebo zapoměl

Tak to už je věc zaměstnavatele, nicméně ty povinnost posílat OSSZ lístky na peníze nemáš. Resp.je ve tvém zájmu ho předat dál, ale nemusíš ho posílat na OSSZ sama.Tak bych s tím nematla ostatní.

Kajka9
Závislačka 4368 příspěvků 04.06.19 22:42

@P4ja Tak mě to tak řekli a myslím že je absolutně jedno jestli si ho tam pošleš a dáš 30kč za dopis a víš že ty peníze budeš mít brzo nebo zajedeš do práce a tam jim ho dáš

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama