Výron kotníku v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 04.06.19 17:30
Výron kotníku v těhotenství

Ahoj maminky, chtěla bych slyšet názor taky někoho jiného, jelikož jsme s manželem oba pošahaní zdravotníci. Dneska jsem přes své těhotenské břicho přehlédla chybějící dlažební kostku a nohou, ve které mám už od puberty povolené vázy do ní šlápla. Upadla jsem na druhé koleno, mám pocit, že mi v noze i nahlas křuplo a noha mě bolí, hlavně směrem k bérci. Kupodivu nateklá není až tak extrémně, ale otok tam je. A mám dilema. Jsme ve 32.tt,kdyz pojedu na pohotovost, rentgenu se nevyhnou, ale bojím se, aby nebyl zbytečný a zbytečně jsme neohrozila mimčo. Na druhou stranu se bojím, aby se mi tam neudělal Hematom, protože mám za 6 týdnů plánovaný císař a nerada bych, aby došlo k nějaké komplikaci při operaci. Co byste na mém místě dělaly vy?

Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 04.06.19 17:35

Radeji bych jela :kytka:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9506 příspěvků 04.06.19 17:36

Ja si vymkla kotnik ve ctvrtym mesici na horach, taky kruplo. Ani jsem nikam nemohla, fakt jsme byli uprostred hor, tak kazdy studeny potok, co jsme mijeli, strcila jsem tam na chvili nohu, jinak pevne stahovat ve vysoke bote (vymkla jsem si prave proto ze jsem byla lina si tu botu poradne zavazat :zed: ). Natekl mi pak pres noc na chate, ale hematom kupodivu zadny. Zazila jsem mensi zvrnuti, kde hematom byl, ale tam jsem nic nestahovala, nechladila…
Mimochodem, kotnik je uz uplne ok a vylecil se nakonec relativne rychle.

ivašot.
Echt Kelišová 8323 příspěvků 04.06.19 17:38
@Aduš8 píše:
Ahoj maminky, chtěla bych slyšet názor taky někoho jiného, jelikož jsme s manželem oba pošahaní zdravotníci. Dneska jsem přes své těhotenské břicho přehlédla chybějící dlažební kostku a nohou, ve které mám už od puberty povolené vázy do ní šlápla. Upadla jsem na druhé koleno, mám pocit, že mi v noze i nahlas křuplo a noha mě bolí, hlavně směrem k bérci. Kupodivu nateklá není až tak extrémně, ale otok tam je. A mám dilema. Jsme ve 32.tt,kdyz pojedu na pohotovost, rentgenu se nevyhnou, ale bojím se, aby nebyl zbytečný a zbytečně jsme neohrozila mimčo. Na druhou stranu se bojím, aby se mi tam neudělal Hematom, protože mám za 6 týdnů plánovaný císař a nerada bych, aby došlo k nějaké komplikaci při operaci. Co byste na mém místě dělaly vy?

Tak ve 32.týdnu bych se opravdu rentgenu nebála. Jednak ti dají vestu a zadruhé je to záření cíleně směřované na nohu

Kriss Tina
Extra třída :D 11051 příspěvků 04.06.19 17:45

Jela bych, ve 32tt to není takové riziko, navíc dostaneš ochranou vestu a rentgenuje se kotník, to je od břicha dost daleko.

Aduš8
Kelišová 5238 příspěvků 04.06.19 17:49

@Lenka_Hal já měla právě jen baleriny, vedla jsem malého do jeslí. Měla jsme na téhle noze výron asi před patnácti lety a tenkrát mi to jen ovázali a poslali mě domů. Po pár měsících se mi to stalo znovu a doktor na chirurgii mi řekl, že jsem tenkrát měla hodně povolené vazy a tím, že nedali dlahu a později sádru, tak se nevrátily do původní polohy a může se to občas stát, což se stávalo. Ale nikdy mě to takhke nebolelo a ještě na tak zvláštním místě. Hematomu se bojím spíš vnitřního, zvenku mi prosvítají žíly, ale modřinu nemám :zed:

mishulka26
Stálice 51 příspěvků 04.06.19 17:52

Já si vymkla kotník ve 29 tt a na rentgenu jsem nebyla :) domluvili jsme se s doktorkou, že uvidíme jak to bude vypadat za 2 dny to doktor konstatoval jen vymknutý kotník a rentgen se tedy vůbec nekonal :) rentgenu jsem se bála, řekla jsem, že půjdu pokud se jim nebude něco zdát :)

tulipán
Závislačka 4551 příspěvků 04.06.19 17:53

Sla bych na nejake lepsi pracoviste. Ja jsem jen rekla, ze jsem tehotna a lekar sam rekl, ze to na zlomeninu nevidi, ze s rtg pockame a pozval me na dalsi kontrolu. Kdyby mi rekl, ze to vidi blede a ze to rentgen chce, tak bych vysetreni (asi) podstoupila.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9506 příspěvků 04.06.19 17:58

@Aduš8 Ja tohle znam u toho druheho kotniku, ten kdybych si buhvi jak vymkla, ani tam uz beztak nekrupne, tak uz to jde lehce :roll: Taky jsem udelala tu blbost, ze na poprve jsem se na to vykaslala, proste jsem to nejak rozchodila. Tenhleten druhej byl teda poprve a ze zacatku, par mesicu po vymknuti, jsem mela pocit, ze sice neboli, ale moc pevne pohromade nedrzi. Ted uz dobry. I co jsem tak slysela, nejvic zalezi, co s tim clovek udela hned potom (rika se prave chladit a stahnout)…jestli se ti to ale nejak nezda, radeji za dr zajdi, on stejne vi nejlip, jestli je rentgen problem nebo ne v tomhle stavu.

Pandulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 18:21

Asi dneska nějaké erupce na slunci. Já si dnes ve 32. tt taky zvrtla kotník. Mně k tomu stačila teda úplně rovná cesta. Jestli tě to bolí hodně a až k bérci a slyšela si křupnutí (případně ti noha mění barvu- to bych se bála ve spojistosti s tím císařem), tak bych radši jela. Mně to nateklo celkem málo, mám nohu nahoře, chladím obklady a na přechody zavazuju elastickým obinadlem a dá se to. Ale bolí mě fakt jen kotník. Takže nikam nejedu.

hicha
Stálice 56 příspěvků 45 inzerátů 04.06.19 18:34

@Aduš8
Ahoj..přesně toto se mi stalo před rokem. Jen jsem byla v 17.týdnu a ještě k tomu to bylo v Chorvatsku. První den to bolelo jako čert, až mi bylo zle, oteklé to taky moc nebylo. Byli jsme na ostrově, kde vlastně ani nebyla nemocnice. Váhala jsem, jestli se vydat někam na pevninu-což by zabralo celý den, musel by řídit manžel protože já jsem s tou nohou nebyla schopná. A vzhledem k tomu, že jsme tam měli dcerky (5 a 2 roky), nedokázala jsem si představit, jwk bychom to nimi zvládli. Řekla jsem si, že zkusím počkat, co to udělá do 2.dne…a ono se to začalo strašně rychle lepšit, ledovala jsem to a nezatěžovala. Takže je dost možné, že to v pohodě zvládnete vyřešit doma. Na druhou stranu, stát se mi to tenkrát v ČR, tak někam jdu, první den jsem si myslela, že to fakt mám zlomený (i když jsem sebe i manžela neustále přesvědčovala, že ne:D)… 32.týden, to rtg kotníku mimču už nic neudělá… PS:jsem taky zdravotnik;))

Jo a taky mě to ten první den bolelo až někam ke koleni-nechápu, že to nakonec tak rychle ustoupilo..

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 04.06.19 18:55

@Aduš8 já bych s tím k doktorovi šla, na rtg ti břicho zakryjí a mimčo už je vyvinuté

AlexaD
Povídálka 43 příspěvků 04.06.19 20:39

Ahoj, já měla kolem 20. týdne luxaci kolenní pately, odvoz na pohotovost (stalo se to v aquaparku), RTG nedělali, sama jsem si to vrátila na původní místo hned po úrazu. To koleno takhle dělá problémy už roky, akorát jsem to měla posledních 5 let lepší, protože jsem byla hubenější a posilovala to jízdou na rotopedu. Ale jak jsem těhotná a těžká… :)
Každopádně, dostala jsem ortézu a Fraxiparin proti případní sraženině a dalo se to dokupy samo (asi za 3 týdny, mezitím kontrola). Takže já bych jela, myslím, že ani tobě dost možná RTG dělat nebudou.

Váš příspěvek
Reklama