Špinění v těhotenství a ms bolesti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petruna83
Povídálka 22 příspěvků 04.06.19 09:48
Spineni v tehotenstvi a ms bolesti

Ahoj holky, jsem poprve tehotna, asi 6. Tyden, dr bude měřit miminko az pristi tyden a vcera poprve bylo i srdicko. Vcera poprve jsem rano spinila trochu a bricho bolelo jak pri ms. Rikala jsem to dr a dostala jsem utrogestan a horcik. Tabletku jsem užila prvni vecer a dneska rano. Dneska rano opet spineni a porad ms bolest. Mate to tak taky nejaka? Ctu ze to muze byt normalni. Ale jsem z toho takova nešťastná. Dalsi kontrolu mam v utery. Muze to souviset i s tim ze teoreticky bych normalne cca v techto dnech mela MS?

Reakce:
rumela9
Kecalka 368 příspěvků 04.06.19 09:51

@Petruna83 ahoj. Já tohle teda neměla. Ale vím, že pokud se to nestupňuje a není to klasická ms nebo čistá krev, tak je to ze začátku úplně normální :)

katintheBOx63
Kecalka 485 příspěvků 04.06.19 09:57

Já měla špinění až v 20tt, pač se mi udělal polyp na krčku maternice. Taky mi dali ultrogestan a horcik. Ten ultrogestan jsem tedy zavadela dovnitr a to zabíral hodně rychle. A tedy vždy po zavedení jsem ležela několim hodin. Ted polyp zlobí i červeným krvácení občas, ale už snád to niak doklepeme, jsem 32tt. Máš klidový režim? To by asi bylo dobre hodne odpočívat a uvidíš jestli to vyjde nebo ne. Jinak hnedé špinění bývá já ho mávám i několik dní v kuse, jen pokud by začalo krvácení pak je problém :roll: Bolesti jako ms jsem mavala v dobe kdy by mi normalne vycházela ovulace nebo menstruace, tak že to může dělat i tohle. No přeju aby se vydařilo a dopadlo to dobře :*

Tarjei
Závislačka 4910 příspěvků 04.06.19 10:09

@Petruna83 jj, některý těhule i maj ms až do třetího měsíce těhotenství a jsou těhotné..klid, odpočívej…

Petule030
Kelišová 5890 příspěvků 04.06.19 10:14

Kup si Ascorutin, to by mohlo pomoci na to špinění. Sice možná píšou v příbal. letáku, že se v těhotenství nemá, ale mně ho doktorka taky doporučovala. A ve výsledku je to jen hodně vitamínu C a myslím ještě rutin. Ony jsou ty začátky strašně nejisté, ale ms bolesti jsem měla taky. Poprvé i docela dlouho takové pobolívání, doktorka vždy říkala, že to je normální. Horší by bylo, kdybys začala krvácet silněji. Ale ani to nemusí znamenat konec všeho, tak hlavu vzhůru a přeji pevné nervy! ;)

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 04.06.19 10:17

@Petruna83 Nemaluj hned čerta na zeď. Můžeš mít zkrátka hodně prokrvenou dělohu, polyp na čípku, pseudomenstruaci… Já špinila skoro dva týdny v kuse od osmého do desátého týdne. Dle doktora vše OK. V 10. to vygradovalo do jasně červeného krvácení, kdy to ze mě po stoupnutí vylítnulo, jak kdybych se pochcala. Na pohotovosti na mě koukali, co tam jako vůbec dělám, že děloha i dítě je naprosto v pořádku. Do dvou hodin krvácení ustalo, tak jsem si pro klid v duši týden poležela dokud se nedočistím, ale klidový režim je vlastně o ničem, potratu nezabrání, minimálně ne takhle brzo, a máš pak akorát pocit, že to neustává, protože tím válením z tebe ta stará krev skoro nejde. Takže co by jinak trvalo dva dny, najednou trvá ten týden. Pak jsem dvakrát špinila na začátku druhého trimestru, opět příčina neznámá. To už jsem to ani neřešila a normálně chodila do práce. Bolesti podbřišku jako při slabé menstruaci mám pořád a to jsem akorát začala poslední trimestr. Dle doktorů roztahování dělohy. Jestli se nemýlím, dle statistik se nevysvětlí příčina krvácení u 20 procent. Každá pátá baba s tímhle problémem a donošeným dítětem je celkem dost, jen se o tom z nějakého důvodu tolik nemluví jako o nevolnostech.

katintheBOx63
Kecalka 485 příspěvků 04.06.19 10:18

@Petule030 Ten ascorutin bych zkonzultovala. Já si naň taky myslela ale Dr to vyloučil, že by se mi to nesneslo s jinými léky co beru. Tak bych byla na niake svevolné užívání v těhu opatrná.

Petruna83
Povídálka 22 příspěvků 04.06.19 10:30

Diky moc holky. Doufam ze uz to brzy pomine :hugging:

Váš příspěvek
Reklama