Reflux jicnu ma nekdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:09
Reflux jicnu ma nekdo?

Ma nekdo prosim reflux jicnu? Jak se to prosim projevuje a jaka je lecba? Moc dekuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:15

Mojí sestře ho zjistili nedávno, měla pořád pocit tlaku až bolesti v krku a na hrudi, pálila ji žáha a častěji a častěji zvracela. Udělali ji gastroskopii, nasadili léčbu asi na 3 měsíce a od té doby má relativně pokoj. I přesto si ale musí hlídat, co sní, jinak je jí špatně. A pozor, neléčený reflux může vést až k rakovině jícnu, vracející se žaludeční šťávy ho naleptávají a na sliznici se mohou začít tvořit rakovinné buňky. Anonym prosím, nejedná se o mě osobně.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9151 příspěvků 03.06.19 19:23

Paleni zahy, bolest na hrudi, v hodne spatnem stavu i zvraceni (takove spis ublinkavani zaludecnich stav). Synovi to paradoxne zhorsila medicina na to urcena. Stacilo ji vysadit a soustredit se na rezim. Hlavne nejist vecer! A samozrejme nejist korenene veci, orechy moc nedelaji dobre, bublinky…polevky bez zasmazky jsou ideal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:25

A co operace? Ja mam knedlik v krku uz celkem dlouho a docela se toho bojim :? Pristi tyden jdu k praktickemu lekari a uvidim. A nevis z ceho ji to vzniklo? Jestli kouri, pije, nebo ji nezdrave?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:49

Kuřák je, ale nijak silný, jí normálně, ani extra zdravě, ale ani ne vyloženě nezdravé. Operaci jí ani nenabízeli, protože jí léčba pomohla. Nejvíc jí k tomu přispěl stres a nervy.

NovápaníA
Kecalka 386 příspěvků 03.06.19 20:17

Manžel s tím byl na operaci. Zjistil to tak, že ho asi 10 let, několikrát denně pálila žáha a rozhodl se to léčit. Po vyšetření na gastroskopii hned dostal žádanku k operaci.

jana32
Kelišová 5591 příspěvků 03.06.19 20:24

Moje holky 8 a 12 jej mají. Projevilo se to dlouhodobým a opakovaným pokašláváním bez příčiny, starší pak občas ráno udávala pocit hořka v krku. Dostaly Helicid 10 mg 2× denně. Starší je už dlouho ok, mladší ještě opakuje léčbu, nález se jí trochu zase zhoršil. Jinak by mělo být dietní omezení, ale omezila jsem jin jen sycené nápoje a vody. Zmrzliny a ovoce jim fakt zakazovat nebudu. A prý i psychika má docela vliv. tak asi ta starší se polepšila pubertou, bo je jí spousta věcí šumák :mrgreen:

SIMONA1234
Kelišová 7294 příspěvků 03.06.19 20:56

Mám od porodu dcery…16 let. Nejdřív vyšetření (hadice do žaludku) a pak léčba, různé blokátory kyselin a pumpy. Sama si můžeš pomáhat tím, že si zvýšíš na noc pod hlavou, ideálně nastavitelným roštem. Pokud ho nemáš, tak aspo%n 2 polštáře…prostě spát s hlavou výš než žaludek. Často se to stává v noci…uvolní se „svěrač“ u žaludku a šťávy se vylejou do jícnu. Taky zkus spát spíš na levém boku, z anatomického hlediska (poloha žaludku) se obsah víc vylévá, když spíš na pravém boku…takže preferuj levý. Poslední jídlo jez tak 3-4 hodiny před ulehnutím…nic co ti vadí, mně vadí česnek, kyselé a bublinkové nápoje, alkohol, někdy paprika. Naopak mi pomáhá zakysaná smetana nebo tučný jogurt. :nevim: V nejhorším vypiju lžičku jedlé sody v sklenici vody. Ty volně prodejné Renie apod.mi nefungují, naopak zhoršují stav. A hladovka…nic nejím, dokud mi není líp. Až když cítím, že to ustupuje, dám si jogurt…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 21:11

@NovápaníA a jak dopadla operace? je manzel Ok a nemusi brat zadne leky ci se nejak omezovat v jidle atd.?

Milis666
Kecalka 221 příspěvků 03.06.19 23:00

Mám několik let, užívám Helicid a když zapomenu je to fakt mazec, žáha mě pak pálí celej den. Musí se to vzít ráno před jídlem, když ho vezmu po jídle je to bez účinků.
Je to otravný, tak plánuju taky operaci.
Pokud se neléčí, opravdu hrozí rakovina jícnu.
A prostředky volně prodejné v lékárnách mi můj doktor hned rezolutně rozmluvil.
Tak pokud máš pocit, že tě žáha pálí častěji, vyšetření bych neodkládala. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 06:40

Dcerka i já máme extraezofageální reflux. U nich by měla být léčba dlouhodobá. Min.2 měsíce(?).
Dcerka brala helicid přes rok, poté necelý rok pauza a nyní ho bere znovu.
U mne se to projevuje jinak, mám jiné problémy, beru helicid přes pět let s pár drobnými pauzami. Nyní jsem byla na gastro a léky mám užívat stále. I když dle nejnovějších poznatků by se tyto léky (IPP např. zmíněný helicid) neměly brát více jak několik měsíců, ale asi prostě jsou situace, kdy dlouhodobá léčba je přínosnější.

NovápaníA
Kecalka 386 příspěvků 04.06.19 08:40
@Anonymní píše:
@NovápaníA a jak dopadla operace? je manzel Ok a nemusi brat zadne leky ci se nejak omezovat v jidle atd.?

Jo od operace je ok, udělali mi jakousi klapku aby kyseliny zůstaly kde mají. A jestli mu lékař nařídil nějakou dlouhodobou dietu nevím. Je to 10 let zpátky :mavam:

Váš příspěvek
Reklama