Vysvětlení výsledků ze screeningu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 08:39
Vysvětlení výsledků ze screeningu

Ahoj holky prosím, který výsledek trizomie je můj? Ten populacni riziko 1:790 nebo ten co uvádí upravené riziko což je 1:15805? A jeste bych se ráda zeptala ve zprávě mám napsáno vysoké volné beta hcg 4,7 MoM dnes mě čeká konzultace na genetice vůbec nevím co mám čekat děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hazentla
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 08:52

Ahoj, populační riziko je průměrná hodnota u žen ve Tvém věku. K tomu se zohlední výsledky krve a naměřených hodnot na ultrazvuku až toho vychází to Tvoje upravené riziko, tedy jaké riziko je konkrétně u Tebe (statistický, celý screening je založený na statistickém vyhodnocení). Konkrétně u Tebe je riziko nízké, říká to, že se stejnými hodnotami jako máš Ty jen jedna žena z 15805 porodí dítě s trizomií, což je riziko menší než desetina procenta, tedy dobrý výsledek.
Ale v krvi máš vyšší volné HCG než je norma, tady už ale nevím, jestli je to hodně nebo málo a co to může znamenat. Ale trizomie vychází pěkně, tak nejspíš to nebude žádná tragédie… Ale to s Tebou dneska proberou a navrhnou další postup.
Držím palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 09:31

No právě, že to je jednou tak vysoké :nevim: děkuji za vysvětlení člověk aby se na vše zvlášť ptal těch doktorů

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 03.06.19 09:34

Zajima Te to upravene riziko :)

Mne vyslo loni 1/2700, coz me tehdy desilo.. Bylo mi 32 let a vsechny okolo mely riziko 1 ku desetitisicum.. Mne tas vysla hranicne hodnota pappA.

Ale na plodovku me neposlali, protoze screening negativni a hodnoty stale v norme.. No bala jsem se hodne. Mala nastesti v poradku (tuk tuk) :srdce:

Ale hledala jsem pak info na zahranicnich webech a nasla jsem v odbornych clancich, ze vyssi hodnota bud pappA nebo free hcg (pri ostatnich hodnotach v poradku) znaci riziko predcasneho porodu nebo treba tehot. cukrovky. U me to bylo to druhe, mela jsem cukrovku.. Ale tento vyzkum je zatim v plenkach, tak mnoho literatury neni..

Verim, ze Tve miminko je v poradku :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 11:18

Tak já mám zvýšený cukr už od začátku těhotenství tak třeba to je tím každopádně děkuji za odpovědi hned jsem klidnejsi zachvili jdu na řadu

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 14:26

Bude super, když pak dáš vědět, jak jsi dopadla :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:07

Takže holky pro upřesnění výsledky NT screening negativní, ultrazvuk v pořádku, jen kvůli tomu zvysenemu beta hcg mi bylo nabídnuto buď amnio a nebo placeny test za 16tis nějaký panorama. Jsem na něj objednaná teď na pátek pokud mi ho můj gynekolog nerozmluvi. Ale nechapu tedy proč když riziko na DS mám 1:15800 proč mi říkala že je tam riziko DS to mi nedokázala vůbec vysvětlit

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 03.06.19 19:56

Panorama je jeden z tech neinvazivnich tesru z krve matky. Odeberou Ti krev, ve ktere se jiz nachazi dostatecne gen. materialu plodu, ktery oddeli a vysetri na Downa. Take Ti sdeli pohlavi. Za me rozhodne lepsi nez amnio a v pristi tehotenstvi na nej chci jit sama dobrovolne (taky uz nebudu nejmladsi..).

K tomu riziku.. vyzkumy ukazuji, ze u vsech deti, ktere se narodily s DS mela matka v tehotenstvi nekolilanasobne zvysene free beta hcg (proto je to pro lekare asi vetsi vystraha nez me hranicni papA). Ale vysel Ti vyborne UTZ a riziko mas male. Takze se spis sichruje..

A predevsim nasi lekari neznaji prilis ty posledni vyzkumy ulazujici, ze vysoke hodnoty free beta hcg jsou uzce spjaty s rizikem predcasneho porodu a tehot. cukrovkou.

Vliv take hraje pripadna nadvaha (u me velka nadvaha) a i zanet (treba v zubu).

Plus pokud mas tedy vyssi cukr od zscatku tehu, nech si zkontrolovat stitnou zlazu..

A jeste jedna poznamka na zaver. Treba v Britanii, kdyz jdes na prvotrimestralni screening, tak Ti vezmou krev a udelaji utz. Vysledky Ti pak prijdou myslim postou a prijde Ti jen napsane, ze mas nizke nebo zvysene riziko (a pripadne doporucena navsteva lekare). Na jednotlive cisla se nikdo nediva.. Tady se jimi zabyvame a casto zbytecne stresujeme rodicku.. Prpto treba Dr. Koucky z Apolinare odmita v online poradne tyto dotazy zodpovidat..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 20:09

@kyticka86 děkuji za odpověď. Štítnou žlázu mi kotrolovali v 8tt byla v pořádku, ten cukr mam jen zvýšený no normální ale v těhotenství už je to zvýšene riziko. Zánět v zubu bohužel taky můžu mít momentálně čekám na vytrhnuti osmičky, no stále váhám nad tím testem přeci jen to není na 100% a ta cena, když stejně může vyjít pozitivně tak mě amnio nemine

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 04.06.19 12:46

Tak pokud vyjde pozitivne (coz jsem si temer jista, ze nevyjde), tak Te opravdu amnio nemine.. Ale to uz bude spis pro potvrzeni, ze tam ta vada je..

Ovsem u Tebe to na zadnou vadu nevypada a ja bych do amnia nesla kvuli riziku potratu.. To mi tech 16 tis. neprijde tak moc..

Jinak u nas ve skupince k porodu byla holcina, co mela vysledky jako Ty. Screening paradni, ale free beta hcg okolo 5. Taky sla na Panorama test a za 14 dni dostala vysledky, ze ceka zdraveho chlapecka. A opravdu ma ted zdraveho 8mes chlapecka :srdce:

A pokud se nepletu, tak mela take teh. cukrovku..

Ja si tipuju, ze to udelala ta cukrovka.. Tu si urcite hlidej ;). Neni to sranda..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 13:40

@kyticka86 na test půjdu jak říkáš na amnio mě nedostanou, ten cukr to je taková zvláštní věc mám ho zvýšený opravdu jen rano a ještě v hranici. Poslední dobou to hcg ma zvýšene hodně tehulek

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 04.06.19 17:19

A vkolikatem jsi tydnu? Okolo 14tt hadam :think:

On ten cukr poroste s rostoucim tehotebstvim. Porostpu hladiny hormonu a slinivka lrestane zvladat.. Ja v prvnim tehotenstvi dokonce skoncila na inzulinu, protoze nesel nicim srazit lacny cukr.. Ale nebylo to tak strasne ;)

Jestli chces, napis mi zpravu a muzem v soukromi pokecat ;). I o te cukrovce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 18:16

@kyticka86 NN dneska už 16+2, co vlastně na screeningu jsem byla 9.5 takže někdy 12+4 což mám ty děsivé výsledky toho hcg. No to mi taky právě říkala ale tim, že jsem se hodně omezila v sacharidech tak už to jde až na to ráno což nechápu, protože někdy po večeři mám třeba i 5.5 a do rána o moc neklesne

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 06.06.19 13:08

Lacny cukr je potvora.. Zkus zabojovat s druhou veceri. Pred spanim si dej treba kousek chleba nebo syra nebo zakysane smetany (bez prichute). Bohutel se obavam, ze s rostoucim tehotenstvim to poleze nahoru ta lacna.. Mela bys ji mit do 5.1. Muj diabetolog bral jedte do 5.3. U druheho tehotenstvi jsrm se vzdy nejak vlezla, ale u prvniho jsem skoncila na nocnim inzulinu (vzdy pred spanim jsem si pichla do stehna.. zadna hruza..) a az pak byl cukr pod 5.. Ale cekala jsem dvojcata, takze telo dostalo fakt zabrat..

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 20.06.19 01:14

Tak jak to dopadlo? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama